CENNETTE BALIK AVI

Cennette Balık Avı :

Yazılı Orkinos Avı

Özer, yıllardır balık avı turlarına katılan arkadaşlardandır. 2011 senesinde katıldığı balık avı turları, hem çok bereketli geçmişti. Hem de hava şartlarının değişkenliği yüzünden, çok sıkı maceralar yaşamıştık. Güzel bir Akya avı yapmış, birkaç tane de kaçırmıştık.

CENNETTE BALIK AVI

2012 senesinin ilk balık avı turuna, Yazılı orkinos avı yaparak başladık. Sabah erkenden Adrasan Sahilinden denize açılarak, balık avı turuna başladık. Bütün çevremizde hava yağışlı olmasına rağmen Adrasan Koyu üzeri açık ve güneşliydi. Zaman zaman rüzgar şiddetini arttırsa da, balık avı turumuzu pek etkilenmiyordu. Adrasan Koyu ile Sulu Ada arasında dolaşarak, Akya için yem yapabileceğimiz; Palamut, Yazılı Orkinos veya Tombik avı yapmaya çalışıyorduk.

CENNETTE BALIK AVI

Özer ile yedi aydır görüşmediğimiz için konuşacak çok şey birikmişti. Oltaları denize bırakır bırakmaz sohbet koyulaştı. Konular konuları kovalıyor, biz Akya avı için yemlik balık avı yapmaya çalışıyorduk. Bir ara Özer’in kaloma hızla boşalmaya başladı. Hemen oltamı çektim. Fotoğraf makinesini elime alarak video çekmeye başladım. Özer, yılların verdiği tecrübeyle sakince Yazılı Orkinos olduğunu düşündüğümüz balığı tekneye yaklaştırmaya çalışıyordu.

Birazdan teknenin altında son mücadelesini vermeye başladı. Suyun çok berrak olması sayesinde Yazılı Orkinos olduğunu gördük. Özer balığı usta çevikliğiyle bir kerede tekneye aldı. Bu Yazılı Orkinos, Akya avı için yem olmayacak kadar büyüktü. Akşam yemeğinde sofrayı şenlendirecek boydaydı. Bu sebeple Yazılı Orkinosu hemen temizleyerek akşam yemeği için en uygun hale getirdik. Yazılı Orkinosu yemeyi düşünüyorsanız size tavsiyem var. Yazılı Orkinos avladığınızda hemen temizlemenizdir. Böylece kanı etten ayırmış olursunuz. Kan etten ayrıldığında etin lezzetini bozacak bir şey kalmaz. Çünkü kan lezzeti bir şey değildir. Ete ekşi tadı veren kandır. Bu şekilde balıkla beraber kan yemekten kurtulmuş olursunuz.

Kandan temizlenen Yazılı Orkinos etini pişirirken etin suyunu kaçırmamak birinci öncelik olmalıdır. Etin suyu içinde kaldığında Yazılı Orkinos etinin lezzeti ortaya çıkacaktır.

Balık avı ile ilgili bilgi için, http://www.adrasanbalik.com/kategori/balik-avi/ link’ine bakabilirsiniz.

BUYUK BALIK AVI KATILIMCILARI TURDAN NE BEKLER

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/k8NUCMudNi4

Cennette Balık Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.