YEMLI DIP OLTASIYLA FANGRI AVI

Yemli Dip Oltasıyla Fangri Avı :

YEMLI DIP OLTASIYLA FANGRI AVI

Adrasan’da avlanan 4 Kg Fangri avı

Adrasan Pırasalı Ada civarında avlanan Fangri 4 Kg geldi. Adrasan‘da son yıllarda, olta ile Fangri avında gözle görülür bir artış olmaya başladı. Özellikle Balon Balıklarının ağlara ve paraketelere takılan balıklara saldırması neticesinde, ağlar ve paraketeler bu saldırılardan büyük hasar görmektedir. Bu durum, profesyonel balıkçıağ ve parakete kullanmaktan vazgeçirmiştir. Özellikle, paraketeyle avlanan Fangri gibi, derin su balıklarının çoğalması neticesini doğurmuştur.

YEMLI DIP OLTASIYLA FANGRI AVI

Dişli balıklardan olan Fangri miktarındaki artış Balon Balıklarını, Fangri’lerin bulundukları ortamdan uzak durmaya zorlamaktadır. Fangriler, Balon Balıklarına göre daha iri ve yırtıcı balıklardır. Balon Balıklarının yırtıcı olan balıklar karşısında mücadele yetenekleri yoktur. Bunun sebebi, Balon Balıklarının sitem dışına çıkan balıkları yemelerinden dolayıdır. Eğer bir Balon Balığı mücadele esnasında yara alırsa, diğer Balon Balıkları o Balon Balığını yerler. Bu durum Balon balıklarının diğer büyük ve yırtıcı balıklardan uzak durmaları sonucunu doğurur. Balon Balıklarına göre büyük olan Fangriler, diğer bütün iri yırtıcılar gibi Balon Balıklarını bulundukları bölgenin dışına iterek, amatör balıkçı için uygun balık avı ortamı hazırlamaktadır. Bu ortamda avlanan amatör balıkçı hayatının avlarını yapma fırsatını bularak, 4 – 10 Kg arası Fangri avı yapmaktadır.

YEMLI DIP OLTASIYLA FANGRI AVI

Bu durum da göstermektedir ki, Balon Balığının olumsuz etkisinden kurtulmanın yegane yolu; ufak balık avından vazgeçmektir. Ufak Balıklar kıyılarda çoğaldıkça buna bağlı olarak zamanla büyük balık miktarında da çoğalma olacaktır. Büyük balığın çoğaldığında büyük balıkların avını hedef alarak avcılık yapılmalıdır. Büyük balık hedef alınarak av yapıldığında ufak balıkların büyümesine fırsat verilecektir. Bu sayede büyük balık miktarını hızla artacaktır. Bunun neticesinde Balon Balıklarının hareket alanı kısıtlanacaktır. Hareket alanı kısıtlanan Balon Balıkları başka yerlere veya derin sulara göçe zorlanacaktır.

Fangri, Trança, Sinarit, Lagos ve Akya avları sizleri bekliyor. Sizde Adrasan‘da büyük balık avı turlarında, kısmetinizi deneyin.

Fangri avları ile şenlenen balık avı turlarında buluşmak dileğiyle.

FANGRI AVINI YEMLI DIP SIRTISIYLA YAPTIK

Fangri avı Videosu: https://www.dailymotion.com/embed/xnwx3a

Yemli Dip Oltasıyla Fangri Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.