TROFE BALIK AVI

TROFE BALIK AVI – 

Aynı tür balıkların kendi cinsleri arasında en büyük olanlarına trofe denir. Bir türün en büyük bireylerinden birini yakaladığımızda, trofe balık avı yaptık diyebiliriz.

TROFE BALIK AVI

Trofe balıklar, bir tür içinde nadiren görülebilen ve arada sırada avlanabilen balıklardır. Bu balıkların sık avlanamaması onları trofe sınıfına sokar. Trofe balıkların bir üst sınıflaması da rekor balıklardır. Bazı zamen, kişisel rekorlarımız için de trofe avı kavramını kullanırız. Bazen, bir türün en büyüğünü avlayıp rekor kırdığımızda, o avı keyifle anlatmak için yeni trofemiz kavramını kullanabilmekteyiz. Adrasanbalik.com olarak bizim avladığımız en büyük balıklarımızdan, trofelerimizden bahsedelim.

Trofe Akya Avı

TROFE BALIK AVI (10)        TROFE BALIK AVI (4)        TROFE BALIK AVI (3)

37 Kg Türkiye Rekoru Akya avını, İlhan ve Özge Toprak ile 2012 senesinde, 30 Kg Trofe Akya avını, Akif Cengiz ve Elif Ceylandağ ile 2012 senesinde, yemli dip sırtısı ile yaptık. 23 Kg Trofe Akya avını, Aytuğ, Recai, Bora ile 2011 senesinde, jigging yöntemiyle yaptık.

Trofe Sinarit Avı

6 Kg Rekor Sinarit avını, Ali Bağcı – Oğuzhan ile 2011 senesinde, yemli dip sırtısı ile yaptık. 5 Kg Trofe Sinarit avını, bir çok arkadaşla, değişik zamanlarda, jigging ve dip sırtısı yöntemleriyle yaptık.

Trofe Trança Avı

6 Kg Rekor Trança avını, Sevki Güver, Sercan Mercan ile 2011 senesine, yemli dip sırtısı ile yaptık. 6 Kg Trofe Trança avını, Gökhan Özer ve eşi ile, 2011 senesinde, jigging yöntemiyle yaptık.

Trofe Fangri Avı

6 Kg Rekor Fangri avını, Kutay Müniroğlu, Seçkin Kırlı ile 2011 senesinde, 6 Kg Trofe Fangri avını, Onur, Gökhan, Gürkan ile, 2011 senesinde, yemli dip sırtısı ile yaptık.

Trofe Lagos Avı

TROFE BALIK AVI (17)        TROFE BALIK AVI (13)        TROFE BALIK AVI (12)

4 – 5 Kg Trofe Lagos avını bir çok arkadaşla, hemen her sene Dip sırtısı ve jigging yöntemleriyle yaptık.

Trompet Balığı Rekor Avı

1,5 m. Trompet Balığı avını, Ali Bağcı – Burak ile, 2011 senesinde, yüzey sırtısı ile yaptık.

 

Bir önceki yazımız olan Teknede Balık Avı Yöntemleri başlıklı makalemizde Balığı Tekneye Alma Teknikleri, Balık Avı ve Balık Avı Kuralları hakkında bilgiler verilmektedir.

Share and Enjoy:
 • Print
 • Digg
 • StumbleUpon
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Yahoo! Buzz
 • Twitter
 • Google Bookmarks

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HİKAYELERİ, BALIK AVI VİDEOLARI, FOTOĞRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

TROFE BALIK AVI için 2 cevap

 1. Sarper der ki:

  Trofeler müthiş…Rasgele.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir