RASTGELE BALIK AVI

Rastgele Balık Avı :

Balık avı, rastgele temennileri ile başlar. Bu temennide; yaratandan, bize balık avı esnasında balık nasip etmesi isteği vardır. Balık avını ancak yaratanın bize balık nasip etmesi ile yapabiliriz. Avladığımız balık bizim nasibimizdir. Nasibimiz yoksa ne yaparsak yapalım, isterse allameyi cihan olalım, en yüksek teknolojiyi kullanalım, en verimli merada bulunalım ve hatta yer gök balık olsun balık avı yapamayız. Bu konuyu oturup milyon yıl konusalım, son cümlemiz her zaman kısmet veya nasip olur.

Rastgele kavramını her düşündüğümde, Barakuda avları aklıma gelir. Mustafa beyin tekne ile Barakuda avına çıktık. Teknede, Humminbird 997 balık bulucu var. Meraya geldik. Çevrede birkaç bölgede Barakuda sürüleri var. Her bir sürünün 500 – 1000 bireyden oluşuyor. Bir saat kadar dolaştık. 8 adet, her biri 2 – 3 Kg arası Barakuda avladık. Boylar 80 – 85 cm civarı. Kısmetimiz yerindeydi…

BARAKUDA (8)        BARAKUDA (6)        BARAKUDA (4)

On gün sonra Mustafa beyin tekne ile yine Barakuda avına çıktık. Doğal olarak, aynı yere gittik. Balık bulucu çıldırmış olmalıydı. Her yer Barakudaydı. Ben bu kadar yoğunlukta ve bu kadar büyük bir Barakuda sürüsü görmedim. Sanki, dünya Barakudalar günüydü. Tahminim 100.000 adet üzeri Barakuda vardı. Hiç yapmayız, açıklara baktık her yer Barakudaydı. Büyük yem öbeklerini içlerine almışlar, hep beraber bir arada duruyorlardı. Balık bulucu en küçük boy olarak 60 cm’e ayarlıydı. Balık bulucu, zaman zaman en büyük boy alarmı veriyordu. Tahmin boy 1,5 m olması lazımdı. Bütün bu Barakudalar üzerinde 3,5 saat dolaştık. Bir tane Barakuda avlayamadık. İnanılacak şey değildi. Denizde bir tanesini görsek avlayabiliriz. Barakuda cennetine düşmüşüz, cennetten ayrılmak isteyen Barakuda bulamıyoruz.

Bu Barakuda avında olduğu gibi bir çok Akya sürüsünün içinde, on dakika önce avladığımız Palamutları dolaştırıp, bir Akya’ya yediremediğimiz çok oldu. Aynı şekilde, gözünün alabildiği alanda Palamut oynaklarının içinden bir gün boyunca Palamut alamadığımız çok oldu.

Nasip, kısmet yoksa ne gelir elden… Kısmet varsa, koştura koştura gelir Şam’dan, Yemen’den.

Rastgele Balık Avı


 

 

Bir önceki yazımız olan BALIK MERASI başlıklı makalemizde Adrasan, Adrasanın Önemli Balık Merası Olmasının Sebebi ve Balık Avı Kuralları hakkında bilgiler verilmektedir.

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI VİDEOLARI, FOTOĞRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir