JIGGING YONTEMIYLE TROFE LAGOS AVI

Jigging Yöntemiyle Trofe Lagos Avı :

JIGGING YONTEMIYLE TROFE LAGOS AVI

Jigging Yöntemiyle Lagos Avı

JIGGING YONTEMIYLE TROFE LAGOS AVI

Adrasan‘a balık avı turumuza katılmak üzere ilk defa geliyorlardı. Tur gününden 2 gün önce gelmişlerdi. Heyecanla tur günün bekliyorlardı. Bu arada da hazırlıklar yapılıyordu. Sabah turundan dönerken onları Dolunay Pansiyonun bahçesinde hummalı bir hazırlık içinde gördüm. Son hazırlıkları yapıyorlardı. Amaçları jigging yöntemi ile balık avı yapmaktı. Kamışlar, makineler, kancalar ve jigler hazırlanmış, tur saatinin gelmesi bekleniyordu. Tur saati (15.30) gelip tekneye bindiğimizde, hava, koyun dışında sert gözüküyordu. Sert bir güney rüzgarı esiyordu. Saat 16.30 -17,00 gibi hava yatar düşüncesiyle, Palamut için yüzey oltası çekerek Sulu Ada’ya doğru yol almaya başladık. Dalgalar zaman zaman bizi zorluyordu.

JIGGING YONTEMIYLE TROFE LAGOS AVI

Sulu Ada‘ya vardığımızda hava güney batı yönünde esmeye başladığından bizi daha fazla etkiler olmuştu. Sertliği hiç azalmamış gibiydi. Henüz Palamut avı da yapamamıştık. Ada’nın kuzey doğu ucuna gittik. Sadece, bu kısımda ufak bir alanda rüzgar bizi fazla etkilemiyordu. “Hadi burada jigging yapalım” dedim. O ana kadar sessiz olan arkadaşlar heyecanla yerlerinden doğruldular. Hemen Palamut oltaları toplandı. Jigging oltaları teknenin önünden alınıp, jigler hazır olan kancalara takıldı. Henüz 3 – 5 defa jigler aşağı inmemişti. Kamışlardan biri eğildi. Kaloma hızla akmaya başladı. Hasretle beklenen an gelmişti. Heyecanla oltalar yukarı doğru çekildi. Bütün dikkatler balıkla olan mücadeleye çevrildi. 10 -15 dakikalık bir mücadeleden sonra Lagos (Şeytan Gridası), teknenin yanında gözüktü. Gelen 4 kg civarı bir Lagos’tu. (Akdeniz bölgesinde bu balığa Şeytan Gridası deniyor). Lagos’u hemen tekneye aldık. Bu arada diğer arkadaşlar video çekmeye başlamışlardı. Balık çıkınca fotoğrafları da çekip ikinci ava odaklandık.

JIGGING YONTEMIYLE TROFE LAGOS AVI

Bu arada rüzgar etkisini bizim bulunduğumuz yerde de göstermeye başlamıştı. Bir kaç manevradan sonra tekrar ilk balığı tutuğumuz noktaya gelip, jigleri tekrar aşağı indirdik. İkinci defa oltalardan birinin kaloması hızla boşalmaya başladı. Teknede coşku son haddine ulaşmıştı. Heyecanla ikinci balıkta yukarı alındı. İkinci balıkta 3 – 3,5 kg Lagos’du. Bu avda iki adet Şeytan Gridası avladık. Fotoğraflar, videolar çekildi. “Artık yeter” deyip oltaları topladık. Rüzgarda bizi iyice rahatsız eder olmuştu. Palamut’a dahi olta atmadan direkt olarak Adrasan Sahilinin yolunu tutuk. Sulu Adaya gelirken hüküm süren sessizliğin yerini sevinç ve coşku almıştı. Teknede herkes çok mutluydu. Bu hava muhalefetine rağmen iki tane Lagos avı ile dönüyorduk. Her isteyene, böylesine hayalini kurduğu büyük balık avları temenni ederiz.

JIGGING YONTEMIYLE TROFE LAGOS AVI

BUYUK BIR INANCLA HAZIRLANDIKLARI JIGGING TURUNDA LAGOS AVI YAPTILAR

Bu avın video link’i: https://youtu.be/sSAZFO5iG_Y

Jigging Yöntemiyle Trofe Lagos Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.