JIGGING YONTEMIYLE AKYA AVI

Jigging Yöntemiyle Akya Avı :

Nazım büyük balık avına gönül vermiş bir arkadaşımızdır. Her fırsatta Adrasan’da düzenlemekte olduğumuz balık avı turlarına katılır. Bu turlarda; jigging yöntemiyemli dip oltası yöntemi ve dip rapalası ile dip sırtısı yöntemleriyle büyük balık avı yaparız. Bazı günler hava ve balığın durumuna göre bu av yöntemlerinin hepsini deneyebildiğimiz gibi, bazı günlerde birini veya ikisini deneme şansımız olur.

JIGGING YONTEMIYLE AKYA AVI

Bu balık avı turunda önce yemlik Palamut avlayıp, yemli dip sırtısı yöntemiyle Akya avlamayı denedik. Bütün uğraşlarımıza rağmen Akya avlayamadık. Öğle molasından sonra Pırasalı Adanın açığında jigging yöntemi ile Akya avı yapmaya karar verdik. Aklımızda nedense hep Akya avlamak vardı. Büyük bir Akya avı yapma düşüncesi içimizde kabarıp duruyordu. Akya avı yapmadan içimiz rahat etmeyecekti.

JIGGING YONTEMIYLE AKYA AVI

Öğle arasından sonra dinlenmiş ve Akya avı için yeniden hazır bir şekilde Pırasalı Adanın açığına gittik. Pırasalı Adanın açığında jigging için uygun bir yerde durarak, jigging yöntemi ile Akya avına başladık. Jig’leri suya bırakalı çok fazla olmadan, bir balık önce benim oltama vurdu. Ama kancaya tam oturmadı. Hemen ardından Nazım’ın kaloma hızla boşalmaya başladı. Sabahtan beri uğraşlar nihayet netice vermişti. Akya Nazım’ın oltadaydı. Nazım Keyifle mücadeleye başladığında, ona yardımcı olmak için hemen oltamı topladım. Nazın 20 – 25 dakikalık bir mücadeleden sonra, 6 – 7 Kg Akya’yı tekneye alırken, bende Akya’nın videosunu çekiyordum. Nazım’ın sevincine diyecek yoktu.

JIGGING YONTEMIYLE AKYA AVI

Jigging yöntemiyle avladığımız bu Akya Nazım’ın jigging yöntemine inancı tam olarak artmıştı. Akya avının fotoğraflarını çektik. Sonra çektiğim Akya avı videosunu seyrettik. Nazım uzun zamandır avlamaya çalıştığı büyük balık avını yapmıştı. Artık teknede büyük bir Akya vardı. Bir süre daha jigging yapmaya devam ettik. Birkaç balık vuruşu daha oldu. Her balık vurduğunda çok heyecanlandık. Ama balıkları almak kısmet olmadı. Artık jigging yapmaktan hevesimizi almıştık. Böylece balık avını bırakarak Adrasan’a dönüşe geçtik. Güzel bir av günü olmuştu.

JIGGING YONTEMIYLE AKYA AVI

Jigging Yöntemiyle Akya Avı

JIGGING YONTEMIYLE ILK TROFE AKYA AVIMIZ

Jigging Yöntemiyle ilk Trofe Akya Avı Videosu: https://youtu.be/W_cf4psjxIc

Jigging Yöntemiyle Akya Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.