DIP SIRTISI CEKEREK TROFE SINARIT AVI YAPTIK

Dip Sırtısı Çekerek Trofe Sinarit Avı Yaptık :

DIP SIRTISI CEKEREK TROFE SINARIT AVI YAPTIK

Burak uzun zamandır balık avına gelmek istiyordu. Bu sene kış sert geçtiği için hep sonraya erteleyip duruyorduk. Birkaç haftadır havaların düzelmesine bağlı olarak denizin durgunlaşması ile balık sezonunu açtık. Burak birkaç gün önce arayıp hata içi gelmek istediğini söylemişti. Hafta içi iş temposundan yorulunca dün soluğu Adrasan’da almıştı. Sabah saat 06.00 da bizim evin önünde buluşup Adrasan Sahiline indik. Tekneye binip Adrasan Koyunda açılmaya başladığımızda, yemlik Palamut için yüzey takımlarını hazırlamaya başlamıştım. Takımları çıkrık makineli oltalara takıp sırtı çekmeye başladık.

DIP SIRTISI CEKEREK TROFE SINARIT AVI YAPTIK

Adrasan Koyunda pek bir hareket olmayınca, yönümüzü Sulu Ada istikametine çevirerek yol almaya başladık. Yol boyunca sohbet ederek ilerledik. Suyun yüzünde her türlü hareket olmasına rağmen oltalarımızda hiçbir hareket yoktu. Sulu Adanın etrafında her zaman balık aldığımız yerlerde bir sürü oynak görmemize rağmen balık alamayınca Beş Adalara geçmeye karar verdik. Hava ve deniz Beş Adalara gitmek için çok müsaitti. Burak’la ilk defa Beş Adalara gidecektik. Beş Adalara, açık suda Orkinos Avı yapacak şekilde Burak’ın oltaya 200 gr kurşun ağırlıkla 13 cm Xrap rapala, benim oltaya ağırlıksız 11 cm dip rapalası takarak gittik. Oltaları çektiğimiz derinlikler 400 -600 m civarıydı. Orkinos avında da bir sonuç alamadık.

DIP SIRTISI CEKEREK TROFE SINARIT AVI YAPTIK

Beş Adalara ulaşıp Bize en fazla umut vaat eden Atış Adasının etrafında birkaç tur atıp büyük adaya yönelik. Adaların kıyılarını takip ederek Gelidonya Fenerinin önüne doğru gittik. Gelidonya Fenerinin önüne geldiğimizde, hep buralarda Sinarit ve Lagos avı yaparız diye sohbet ederken Burak’ın kaloma hızla akmaya başladı. Sabahtan beri beklediğimiz an gelmişti. Büyük balık oltayı hızla boşaltırken, beş saattir yavaş yavaş düşmeye başlamış olan enerjimiz tepe yapmış, kendimize gelmiştik. Kaloma aktıkça keyifle takımı çekmeye devam ettik. Kalomalar hafif sıkı olduğu için balık çok karşı koyamıyordu. Tekneye iyice yaklaştığında Sinarit olduğunu gördük. Sinarit dönerek yukarı doğru geliyordu. Teknedeki sevinç görülmeye değerdi. 2013 senesinin ilk büyük balığı 5 Kg Sinarit oldu.

DIP SIRTISI CEKEREK TROFE SINARIT AVI YAPTIK

Video Link’i: http://youtu.be/g61Y4JloziE

Dip Sırtısı Çekerek Trofe Sinarit Avı Yaptık

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

DIP SIRTISI CEKEREK TROFE SINARIT AVI YAPTIK için 1 cevap

  1. Burak Gülyanar der ki:

    O gün balığa çıkmaya tek kelimeyle son anda karar verdim. Akşam 20:00 sıralarında aradım Menderes abiyi yarına boşmusun diye. Ardındanda fotoğraflardaki muhteşem sinariti avlamak kısmet oldu. Balık işinin tamamen kısmet işi olduğunu bir kere daha gördüm. Ne avlayamıyorum diye küsmek nede nasılsa avların diye şımarmamk gerek. Herkeze rast gelsin… (lütfen maşallah diyelim 🙂 )

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.