ANTALYA BALIK AVI TURUNDA BUYUK BALIK HEYECANI

Antalya Balık Avı Turunda Büyük Balık Heyecanı :

Antalya Körfezi balık avı açısından çok verimli bir meradır. Hemen her türlü balığın avını yapmak mümkündür. Bu sayede balık avı turizminde çok önemli canlanma sağlanarak konaklama gün sayısı arttırılabilir. Bu durum bölgenin turizm gelirlerinin çok ciddi miktarlarda artmasını sağlar. Bunun için balık avı turizminin geliştirilip yaygınlaştırılması gerekir.

ANTALYA BALIK AVI TURUNDA BUYUK BALIK HEYECANI

Denizlerimizde Balık Miktarı Nasıl Arttırılabilir

Denizi ve balığı koruyarak bir meranın çok verimli hale gelmesini sağlamak bizim elimizdedir. Bu konuda yapmamız gereken kıyıları balıkların tasarrufuna bırakmaktır. Kısaca gölge etmeden balıkların kıyıları özgürce kullanmasını sağlamaktır. Bu sayede kıyılarda ufak balık miktarı hızla artar. Bu durum her sene göçle  kıyılarımızı ziyaret eden büyük balıkların meralarda kalma süresini uzatır. Sürülerin biri gitmeden diğerinin gelmesi üzerine balık miktarında büyük artış olur.

ANTALYA BALIK AVI TURUNDA BUYUK BALIK HEYECANI

Balık Avı Turizminin Bölge Turizmi Üzerine Olumlu Etkisi

Balık avı turizmi bölgede yaygınlaşıp sektör olmaya başladığında konaklama gün sayının artmasını sağlar. Bu sayede tesislerin konaklamadan aldığı pay artar. Balık avı için gelen katılımcıların gelir seviyesi genel turist kitlesinden daha yüksektir. Bu turizmde kalite artışını beraberinde getirir. Turizmden daha fazla kazanç elde eden tesisler işletmelerinin yenilenmesine daha çok önem verir. Yenilenme misafirleri en fazla memnun eden husustur. Ayrıca konaklama gün sayısının artması daha fazla kişinin, daha uzun süreler istihdam edilmesini sağlar. Bunun ülke ekonomisine çok büyük faydaları olur.

ANTALYA BALIK AVI TURUNDA BUYUK BALIK HEYECANI

Balık Avı Turizmi Büyük Balık Avıyla Gelişebilir

Balık avı turizmini harekete geçirecek olan büyük balık avıdır. Değişik ülkelerde büyük balık avı yapmak isteyen pek çok yabancı balık avı sevdalısı vardır. Bu insanları ülke turizmine çekebilmenin yolu kesinlikle büyük balık avından geçer.

CANLI YEMLE AKYA OLTASININ HAZIRLANIP KULLANILMASI

Her ülke denizinde yaşayan değişik büyük balıklar vardır. Bir çok balık avı tutkunu bu büyük balıkların avını yapmak için seyahatlere çıkmaktadır. Bu sayede hem gittikleri ülkelerde haftalarca konaklamaktadırlar. Bu sayede konakla harcamaları, balık avı harcamalarından daha fazla olmaktadır. Bu insanlara konaklama sürelerince daha başka aktivitelerden yararlanma olanağı da sağlanabilir.

BALIK AVI TUR SEKLIMIZ OGRETICI MAHIYETTEDIR

ANTALYA BALIK AVI TURUNDA BUYUK BALIK HEYECANI

Büyük Balık Avı Ülke İçinde Büyük Bir Turizm Potansiyeline Sahiptir

Rahatlamak ve sevdiği hobiyi yapabilmek için ülke içinde pek çok kişi aileleri ve arkadaşlarıyla seyahatlere çıkmaktadır. Bu sayede senenin her ayında bir turizm hareketliliği yaşanmaktadır. Bu hareketliliği arttırmanın yolu pek çok bölgede büyük balık avı turizminin yaygınlaştırılmasıdır. Hatta bu turizmi göllere, nehirler, barajlar ve derelere kadar yaygınlaştırılması doğru olacaktır. Bu sayede pek çok kişiye iş imkanı doğacaktır. Böylece bu yerlerin daha verimli kullanılması ve korunması mümkün olabilecektir.

Antalya Adrasan’da Büyük Balık Avı Heyecanı

Adrasan ülkenin pek çok yerinde büyük balık avıyla anılmaktadır. Bu sayede pek çok kişi Adrasan’a büyük balık avı turuna katılmak için gelmektedir. Bu balık avı turunda da bir çifti büyük balık avı çıkardır. Kısmetlerinde büyük bir Akya avı yapmak varmış. Beraberce büyük balık avının inceliklerini uygulayarak güzel bir av yaptık. Büyük balık avıyla mücadele ederken büyük heyecanlar yaşadılar. Bunu balık avı turizmi bazında pek çok insana yaşattırabilirsek balık avı turizmi yaygınlaşır. Bu sayede denizcilik ve balık avı kültürümüzde ciddi gelişmeler olur. Denizcilik ve balık avı turizmi ülke ekonomisini canlandırmada lokomotif olma potansiyeline sahiptir.

Antalya Balık Avı Turunda Büyük Balık Heyecanı

ANTALYA BALIK AVI TURU

Antalya Balık Avı Turunda Avlanan En Büyük Balık Videosu:

https://youtu.be/n_tAs1mtLjE

Antalya Balık Avı Turunda Büyük Balık Heyecanı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

ANTALYA BALIK AVI TURUNDA BUYUK BALIK HEYECANI için 9 cevap

 1. Aykut Akyıldız der ki:

  Buyuk balık avının ne kadar heyecanlı bir iş olduğunu Ali Bağcı arkadaşımla yaptığımız sohbetlerde sıkça dinliyorum. İnşallah bir gün bana da kısmet olur. Bu günü dört gözle bekliyorum. Ali Bağcı bana devamlı olarak “daha fazla iste” diyor. Zannederim balık avına daha fazla odaklanmamı istiyor. Genellikle bir şeye çok fazla odaklanınca o iş oluyor.

 2. ali bağcı der ki:

  Menderes ağabey bu balık avı turunda gece avı mı yaptınız? Gece avında Akya avlanabiliyor mu?

  • Menderes Yahşi der ki:

   Bu av oltamıza son anda takıldı. Balıkla mücadele, tekneye alma, malzemeleri toplama, fotoğraf ve video faslına geçme geç saati buldu. Bu yüzden geçe avı gibi gözüküyor.

   Hava iyice kararmadan önceki vakitlere kadar Akya avı yapmak mümkün. Bu balık avı buna delil teşkil ediyor. Ama hava iyice karardıktan sonra Akya bir kaç denememizde gelmedi. Bu gelmez anlamı taşımıyor. Ama gece avını yapmayı doğru bulmadığım için çok da denemedim.

 3. İhsan der ki:

  Balık avı turlarının son yıllarda gelişme göstermesini nasıl karşılıyorsunuz? Sizce balık avı turları ne düzeyde yapılırsa ülkemize katkı sağlar?

  • Menderes Yahşi der ki:

   Balık avı turlarındaki artışı olumlu olarak karşılıyorum. Balık avı bir sektör haline dönüşürse büyük bir ekonomik faaliyet olacağı konusunda hiç kuşku yok. Ayrıca balık avı turlarının artmasıyla balıkçılığımız belli düzeyde gelişme gösterdiği bir gerçektir. Bu sayede insanlar daha bilinçli ve bilgili olmaya başladılar. Üstelik bilgi ve bilinç düzeyleri tecrübeye dayalı olduğundan kalıcı olacaktır. Balık avı turlarının büyük balık avı turlarına evrilmesiyle bilinç düzeyi daha üst seviyelere çıkacaktır.

   Balık avı turlarının büyük balık avı turizmi düzeyinde yapılmalıdır. Bu sayede balık avı turları konakla gün sayını ve kişi başına elde edilen turizm gelirini arttırarak ülke ekonomisine büyük katkı sağlama potansiyeline sahiptir. Bu gelir ülke ekonomisini geliştirirken balıkçılık turizmini daha üst düzeylere taşıyacaktır. Ayrıca bu sayede ülkemizde istihdam sorunu da çözüme kavuşur.

 4. Serhat Güneş der ki:

  Büyük balık avında yapılabilecek en büyük hata nedir? Bu hata nasıl önlenebilir?

  • Menderes Yahşi der ki:

   Balık avında yapılabilecek en büyük hata balığı çekerken boşluk vermektir. Boşluk verildiğinde balıkla olan iletişim kopar. Bu arada balık kendini kurtarma fırsatını değerlendirir. Oltadan kendini kurtarır.

   Bu hatayı önlemenin yolu balık oltaya takıldığında tekneyi durdurmayıp en düşük hızda yola devam etmektir. Tekne giderken boşluk verdiğinizde tekne gittiği için boşluk oluşmaz. Yani boşluk oluşma ihtimali kalmaz. Yavaş giden tekne balığın mücadele gücünü kırar. Çabuk yorulmasını sağlar. Balığın kolay çekilmesini sağlar.

   Bu yöntemi özellikle çekmekte zorlandığımız büyük balıkla mücadelede kullanırız. Bu sayede büyük balığın mücadele isteği azalır. Daha çabuk yorulur. Daha kısa zamanda tekneye alınmasını sağlar.

 5. Muhammet Beyazal der ki:

  Canlı yemle Akya aviında kaç mm misina tercih etmeliyiz?

  • Menderes Yahşi der ki:

   Beden Misinası

   Canlı yemle Akya avında beden misinamız 0,90 mm dir. Aynı güçte 0,70 mm misinamız da vardır. Ama fırdöndüler baskı altında yeterince dönmedikleri için 0,90 mm misina kullanmak zorunda kalıyoruz. 0,90 mm misina fırdöndüleri daha fazla dönmeye zorladığı için gam problemi pek olmuyor.

   Çıkrık Makinede Kullanılan İp Misina

   Çıkrık makinede 50 Kg üstü gerçek çekeri olan en ince ip misinaları kullanırız. Bazı çıkrıklarımızda 0,34 mm 55 Kg ip misina, bazı çıkrıklarımızda 0,58 mm 68 Kg çekerli ip misina vardır. Çıkrık makinede ne kadar çok ip misina varsa o kadar büyük balıkla mücadele şansımız var demektir. Bu sebeple çıkrık makinelere sarılan ip misina ne kadar ince olursa, o kadar fazla sarma şansı olur. Çıkrık makineler en fazla kapasitesine kadar dolu olmalıdır. Ne kadar çok ip misina, o kadar büyük balıkla mücadele anlamına gelir.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.