ADRASANDA ILK TORIK AVIMIZI YAPTIK

Adrasanda ilk Torik Avımızı Yaptık :

ADRASANDA ILK TORIK AVIMIZI YAPTIK

Enzo beyle sabah denize açıldık. İlk olarak Adrasan Koyunda yüzey sırtısı çektik. Hacivat Burnuna kadar oltalarımızda hareket olmayınca, iki yandan salladığımız oltalarla, dip sırtısı çekmeye karar verdik. İki yandaki olta ile dip sırtısı çekerken, ortadan, ucunda 7 cm yüzey rapalası olan Palamut çaparisi ile yemlik Palamut avına devam ettik.

ADRASANDA ILK TORIK AVIMIZI YAPTIK

Hurmadan, Sulu Adaya doğru yöneldiğimizde, 7 cm yüzey rapalası olan oltanın kaloması şiddetle boşalmaya başladı. Hemen ufak kamışı yerinden çıkararak, kaloma rahat boşalabilmesi için balığın çektiği yöne doğru eydim. Çıkrık makinenin kaloması sonuna kadar açıktı. Balık o kadar şiddetle basıyordu ki, rapalanın bağlı olduğu misina kopabilirdi.

Balığın ilk çekme şiddetini boşa çıkara bilmek için uğraşıyordum. Bir ara kalomanın boşalmasına elimle çekerek yardımcı oldum. Balık, 100 m kadar kalomayı boşalttıktan sonra dibe iyice yaklaştığından yavaşladı. Kalomayı biraz sıkıp balığı çekmeye başladık. Zaman zaman balık asılarak kalomayı boşaltmaya devam ediyordu. Balıkla olan bu mücadele 15 – 20 dakika kadar devam etti. Takımlarınız avladığınız balık için inceyse çok sabırlı olmak gerekir.

ADRASANDA ILK TORIK AVIMIZI YAPTIK

Balık oltaya takılıp kalomayı boşaltmaya başladı. Kaloma boşalma şiddetine bakarak 5 – 6 kg Yazılı Orkinos avladığımızı düşünmüştüm. Kalomayı hafif kapayıp çekmeye başladık. Misina kopmasın diye çok dikkatli olmaya çalışıyorduk. Balık çok sıkı mücadele ediyordu. Mücadele başlayalı 10 dakika olmuştu. Artık balığın iyice tekneye yaklaştığını biliyorduk. Biraz sonra balık teknenin altına geldi. Bu esnada balığın Torik olduğunu gördük. Bu o an itibariyle pek beklemediğimiz bir avdı. Gözlerimize inanamıyorduk.

Balığı tekneye alma aşamasında biraz problem yaşadık. Rapaladan önce çapari takımı vardı. Alırken balık basarsa kancaların elimize geçirebilirdi. Bu yüzden Toriğin  teknenin altında dönerek yorulmasını bekledik. Alırken balık basarsa kancaların elimize geçme ihtimali vardı. Torik yorulunca tekneye aldık. Enzo beyle çok güzel bir Torik yakalamıştık. Adrasan’da Torik yakalamak beni çok mutlu etti.

Adrasanda İlk Torik Avımızı Yaptık

Bu bizim Adrasan’da ki ilk Torik avımız oldu.

ADRASAN KOYUNDA TORIK AVI HEYECAN VERICIYDI

Torik Avı Videosu: https://youtu.be/CTAnEaqdYL4

Adrasanda İlk Torik Avımızı Yaptık

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.