ADRASAN KOYUNDA PALAMUT COKLUGU AKYA BOLLUGUNUN HABERCISIDIR

Adrasan Koyunda Palamut Çokluğu Akya Bolluğunun Habercisidir :

Akya Avı Videosu

Burak ile saat 07.30 da bizim eve buluştuk. Malzemeleri arabaya koyup sahilin yolunu tutuk. Havalar bugünlerde iyi olduğu için denizde iyiydi. Sahilden açılınca Palamut avı için yüzey sırtısı çekmeye başladık. İlk Palamutları Adrasan Koyunda avlamaya başladık. Koyda 4 – 5 Palamut avladıktan sonra, balık avına Sulu Adada devam etmeye karar verdik.

ADRASAN KOYUNDA PALAMUT COKLUGU AKYA BOLLUGUNUN HABERCISIDIR

Sulu Ada’ya doğru giderken yolda da Palamut avlamaya devam ettik. Sulu Adada birkaç Palamut daha avladıktan sonra, Palamut’u yem yaptığımız Akya oltasını hazırladık. Hazırlıklar tamam olunca oltaları denize bırakıp, rölanti hızında dolaşmaya başladık. Öğlene kadar dolaştık. Balon Balıklarının dışında, oltalara vuran olmadı. Öğlene doğru yemli takımları toplayıp bir süre jigging yaptık. 12.30 gibi öğle arası verdik. Teknede yemeğimizi yeyip dinlendik.

ADRASAN KOYUNDA PALAMUT COKLUGU AKYA BOLLUGUNUN HABERCISIDIR

Adrasan Koyunda Palamut Çokluğu Akya Bolluğunun Habercisidir

Öğleden sonra saat 14.00 gibi yeniden yemli dip takımlarımızla Akya için dolaşmaya başladık. Bu sefer Akya bizi fazla bekletmedi. Ava başladıktan 15 – 20 dakika sonra Burak’ın olta hızla eğildi ve kolama şiddetle boşaldı. Akya oltadaydı. Sabahtan beri beklenen o en güzel an gelmişti. Akya sıkı mücadele ediyor, yorulmak bilmiyordu. Bu durum bizim için daha keyifliydi. Hem sohbet ediyor, hem de Akya ile mücadeleye devam ediyorduk. Yorulan oltayı diğerine vererek dinleniyor, sonra yeniden Akya ile mücadeleye devam ediyordu. 25 – 30 dakika geride kalmıştı. Akya teknenin altında gözükmeye başlamıştı. Akya teknenin yanına gelince, Burak bana doğru yaklaştırdı. Bende uzanıp Akya’yı tekneye aldım. Yine güzel bir Akya avı yapmıştık. Akya’yı teknede görmek çok güzeldi. Ama her seferinde “bu balık 30 dakika önce serbestçe denizde dolaşıyor ve av yapıyordu. Denizin kralı oydu. Şimdi teknenin içinde yatıyordu. Avcıydı, av olmuştu.

ADRASAN KOYUNDA PALAMUT COKLUGU AKYA BOLLUGUNUN HABERCISIDIR

Akya’yı tekneye aldıktan sonra pek oyalanmadık. Oltaları toplayıp geri döndük. Güzel bir gün, güzel bir avla şenlenmişti.

Adrasan Koyunda Palamut Çokluğu Akya Bolluğunun Habercisidir

DIP SIRTISI ILE SINARIT AVI

Sinarit Avı Videosuhttps://youtu.be/g61Y4JloziE

Adrasan Koyunda Palamut Çokluğu Akya Bolluğunun Habercisidir

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.