ZIPKINLA BALIK AVI – SINARIT AVI

Zıpkınla Balık Avı – Sinarit Avı :

ZIPKINLA BALIK AVI - SINARIT AVI

Sabah erkenden tekneye binip, Kelleci Burnuna zıpkınla balık avı için yola çıktım. Yol boyunca, Palamut avı için yüzey sırtısı çektim. Hava güzel, deniz sakindi. Hayatta en çok sevdiğim şey, günün bu saatinde denizde olmaktı. Keyifle yol alırken, Palamutlar peşimi bırakmıyordu. Çoğu zaman, Zıpkın avına giderken Palamut avı için olta çekmeme kızmışımdır. Palamutlar devamlı oltaya atladığı için, “Palamut avına mı geldik, zıpkın avına mı?” diyerek yüzey sırtısı toplayarak yola devam ettiğim çok olmuştur. Ne hikmetse, boş gitmeyelim diye olta atınca, balıklar peşimizi bırakmaz.

ZIPKINLA BALIK AVI - SINARIT AVI

Kelleci Burnuna geldiğimde tekneyi demirleyip, malzemeleri kuşandım. Denize inip, etrafta dolaşarak denize adapte oldum. İlk dalışlara başladım. İkinci dalışımdı. Henüz daha negatif basınç dalışlarını yapıyordum. Yaklaşık 1,5 dakikadır suyun altındaydım. Tam çıkmak için sol elimi taşa basıp taştan yükselmiştim ki, Sinaritin geldiğini gördüm. Zaten içimde hava olmadığı için kendimi bıraktım. Yavaşça kalktığım taşa tekrar yatabildim. Bu hareket Sinaritin dikkatini daha çok çekti.

ZIPKINLA BALIK AVI

Genellikle, hareket olduğunda, Sinarit hemen uzaklaşır. Ama bu sefer farklı oldu. Kısmetim bana doğru son sürat geliyordu. İyice yaklaşmasını bekledim. Artık, çok yakındı. Tam dönüşe geçmek için yan verdiğinde, atış yaptım. Şiş, delip geçti. Suyun yüzüne doğru çıkarken ipi gevşek bıraktım. Sinarit avında ipe kesinlikle asılmam. Balık, nereye istiyorsa gitsin. İpe asılınca hemen kendini yırtar. Sinarit, bir iki hızlıca debelenip, ipe asıldı. İpi serbest olduğundan biraz uzaklaşır gibi oldu. Ama hemen sonra, debelenip sırt üstü zemine düştü. Belli ki omurgası kırılmıştı. Sinaritin bu hali beni çok üzdü. Koca Sinarit, ipi hışımla çekerek kendine girecek taş arayacakken, dipte sırt üstü yatıyordu. Dalarak Sinariti dipten alıp tekneye gittim. Sinariti tekneye bırakıp, isteksizce bir iki dalış yaptım. Dalış isteğimi körledikten sonra tekneye döndüm.

Çok güzel bir av olmuştu. 5 Kg Sinarit teknede yatıyordu. Tek eksik; Sinariti avladıktan sonra, o çetin çıkarma mücadelesini yaşayamamak olmuştu. Zıpkınla Sinarit avında, macera kıvamındaki Sinariti taştan çıkarma mücadeleleri, avın en güzel kısmıdır. Her seferinde, bu iş nasıl olacak sorusu, avın en heyecanlı kısmıdır. Balığa bir an evvel sahip olma duygusu, dalınması gereken derin sular, önümde duran taş engeli. İşte, Sinarit avının en büyük keyfi. Sinarit avlamak ayrı bir keyif, Sinariti taştan söküp almak ayrı bir keyif. Zıpkın avının en üst noktası.

ZIPKINLA TROFE SINARIT AVI

Zıpkınla Sinarit Avı Videosuhttps://dai.ly/x20j4hz

Zıpkınla Balık Avı – Sinarit Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR, ZIPKINLA BALIK AVI kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.