YEM BALIGI AVLARKEN OLTAYA LAMBUKALAR ATLADI

Yem Balığı Avlarken Oltaya Lambukalar Atladı :

YEM BALIGI AVLARKEN OLTAYA LAMBUKALAR ATLADI

Güzel bir günde oğlumla balık avına çıktık. Hava ve deniz bu kadar güzel olunca balık avının yanında doğayı seyretmenin keyfine de doyum olmuyor. Tekne denizde süzülerek ilerlerken hem olta çekmek, hem de doğayı seyretmek huzur vericidir. Ayrıca oğlumla beraber olmak ve bu ortamda sohbet etmek çok keyifliydi. Bu sene oğlumun balık avına olan merakı da artmaya başladı. Bizim için güzel bir gündü.

YEM BALIGI AVLARKEN OLTAYA LAMBUKALAR ATLADI

Bu ruh haliyle Pırasalı Ada istikametine doğru yol alıyorduk. Amacımız yem balığını takiben büyük balık avı yapmaktı. Daha sahilden ayrılalı 5 dakika olmadan kaloma hızla akmaya başladı. Oğlum önce kendi oltasını topladı. Sonra kamış tutucuya taktığım oltadaki balığı çekmeye başladı. Oğlumun en çok sevdiği şeylerden biri böyle ufak kamış oltalarla balık avı yapmaktı. Şu an en çok sevdiği şeyi yapıyordu. Onun mutluluğu ve sevinci bana da yansıyordu.

YEM BALIGI AVLARKEN OLTAYA LAMBUKALAR ATLADI

Lambukalar Çapari Takımına Atladılar

Mücadele olması gerekenden daha zorluydu. Muhtemelen yem için beklediğimiz balık ya büyüktü. Ya da farklı bir balık çekiyorduk. Sonunda balıklar gözükmeye başladı. Gelen balığın Lambuka olduğunu anladık. Ama anlam veremediğimiz bir şekil daha vardı. Çöp mü, balık çaparinin diğer kancalarına mı dolanmıştı? Tam olarak henüz göremiyorduk. Oltadaki balıklar yaklaşınca bir Lambukanın kancalara dolandığını gördük. Lambukayı tekneye almak da ayrı bir dertti. Çapari takımına yakalandığı ve yorulana kadar çılgınca mücadele etti için takımdan çıkarmak zordu. En ufak hatada kancaların ele ayağa geçmesi mümkündü. Oysa biz Lambukalar küçük olduğu için alma taraftarı değildik. Biran evvel kancadan çıkarıp denize salmak gerekiyordu.

YEM BALIGI AVLARKEN OLTAYA LAMBUKALAR ATLADI

Lambuka Kurtarma Operasyonu

Kancaların oğluma geçme ihtimali karşısında balıklardan uzaklaşmasını istedim. Sonra tek kancaya takılan Lambukayı kancadan kurtarıp denize saldım. Ama kancalara dolanan Lambukanın denize bırakılacak hali kalmamıştı. Mecburen onu balık kovasına koyduk. Sonra Pırasalı adaya doğru yol aldık. Yolda bir tane yemlik balık avlayıp büyük balığa bakmaya başladık. Pırasalı Ada etrafında ne kadar dolaşsak da büyük balık avlamak kısmet olmadı. Bizde dönüşe geçtik.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/3jik-eA48to

Yem Balığı Avlarken Oltaya Lambukalar Atladı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.