YAZILI ORKINOS AVIYLA SEVINDIK

Yazılı Orkinos Avıyla Sevindik :

Balık avı turu, tur şekli; yüzey rapalasıyla Yazılı Orkinos avı.

YAZILI ORKINOS AVIYLA SEVINDIK

Sabah erkenden Adrasan Sahilinde buluşup, bugünkü balık avı turu için tekneye bindik. Geçen sene Cüneyt beylerle Akya avı yapmıştık. Bugünkü kısmetimizi aramak amacıyla yüzey rapalalarımızı denize bıraktık. Palamut’un peşine düştük.

YAZILI ORKINOS AVIYLA SEVINDIK

Rapalaları denizde kıvrak hareketlerle Palamutları cezp etmeye çalışıyordu. Bu arada biz de kahvaltı yapıp sohbet etmeye başladık. Adrasan Koyunun sabah manzarası karşısında sırtı çekerek sohbet etmek çok keyifliydi. Çaylarımızı yudumlayıp, sohbet ederek Adrasan Koyundan çıkarak Sulu Ada istikametine yöneldik.

YEMLIK BALIK TAKIMLARINA BUYUK BALIKLAR TAKILDI

Hacivat Burnuna yaklaşırken önce bir oltanın kaloması hızla boşalmaya başladı. Tekneyi durdurup oltaları toplamaya başladık. Tam bu esnada diğer oltanın da kaloması boşalmaya başladı. Balık avı turu Palamutların teşrifiyle iyice keyiflenmeye başlamıştı. Oltalar neşe içinde çekilirken, geçen sene ki Akya avına göndermeler yapılmaya başlanmıştı.

Geçen sene ki balık avında da çok güzel Yazılı Orkinos ve Tombik avı yapmıştık.  Bugün de o gün olduğu gibi balık avının güzel geçmesi temennisi vardı. Gün sonunda büyük balık avı yapabilmek en büyük temenniydi.

ANTALYA ADRASANDA KOCAMAN GOZLU ALBAKOR AVLADIK

Balıklar teknenin yanına kadar geldiğinde çektiğimiz balıkların Yazılı Orkinoslar olduğunu gördük. Yazılı Orkinoslar 1,5 – 2 kg civarındaydı. Güzel bir balık avı olmuştu. Ama, bu balıkları Akya avı için yem olarak kullanmak mümkün değildi. Bu sebeple rapalalarımızı tekrar denize bırakarak yemlik balık avına devam ettik.

YAZILI ORKINOS AVIYLA SEVINDIK

Hacivat Burnundan sonra, Hurmaya yaklaşırken Cüneyt beyin oltasının kaloması tekrar hızla akmaya başladı. Hemen oltaları toplamaya başladık. Biz oltalarımızı topladığımızda, Cüneyt bey Yazılı Orkinosla mücadelesine devam ediyordu. Birazdan Yazılı Orkinos teknenin altında gözüktü. Teknenin altında son mücadelesini verdikten sonra, iyice yorulduğu için teslim olma moduna girerek, saatin tersi yönünde dönmeye başlamıştı. 1,5 kg olan Yazılı Orkinosu tekneye alarak, yolumuza devam ettik.

AVLADIKLARI AKYA ONLARI BUYUK BALIK AVCISI YAPTI

Bu balık avı turunda, Akya avı için yemlik olacak boyda Palamut, Yazılı Orkinos veya Tombik avı yapamadığımızdan, Akya avı için olta atamadık.

Balık avı ile ilgili pek çok konuyu http://www.adrasanbalik.com/kategori/balik-avi/ link’inde bulabilirsiniz.

AKYA AVI

Trofe Akya Avı Videosu: https://youtu.be/k8NUCMudNi4

Yazılı Orkinos Avıyla Sevindik

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.