UFAK BALIK AVINDAN BUYUK BALIK AVINA GIDEN YOL

Ufak Balık Avından Büyük Balık Avına Giden Yol :

UFAK BALIK AVINDAN BUYUK BALIK AVINA GIDEN YOL

Pek çok amatör balıkçı için 1 Kg balık avlayabildikleri en büyük balıktır. Bu yüzden her amatör avcı ancak avladığı balıktan bir büyüğünü hayal edebilir. Zaten avcılık becerileri, bilgisi, malzemesi ve yöntemleri daha büyük balık için hazır değildir. Avcılık becerileri, bilgisi, malzeme tercihleri ve yöntemleri zaman içinde çıktığı av sayısına bağlı olarak gelişir.

SURDURULEBILIR AVCILIGA COZUM BUYUK BALIK AVIDIR

UFAK BALIK AVINDAN BUYUK BALIK AVINA GIDEN YOL

Kıyıdan At Çek Yaparak Balık Avcılığı

Kıyıdan pek çok ufak balığın avını yapmak nispeten kolaydır. Çok fazla beceri, bilgi, malzeme ve yöntem bilgisi istemez. Basit oltalarla bu avcılığı yapmak mümkündür. Zaten pek çok avcı bu yolu izleyerek balık avına başlar. İlerleyen zamanda daha büyük balıkların hayalini kurmaya başlar. Eğer ufak balık avı yaparken bilgi ve becerisini aklını kullanarak geliştirmişse, daha büyük balıkların avını yapmakta pek fazla zorlanmayacaktır. Çünkü kendi mantığını kullanarak pek çok yöntem geliştirmiştir. Temel uygulamaları en etkin şekilde kullanmaya başlamıştır. Temel uygulamaların etkin kullanımı büyük balık avına yönelmeyi ve bu konuda daha üst düzey beceri elde etmeyi kolaylaştırır. Temel yöntemleri etkin kullanarak büyük balık avı yapmak mümkündür. Ama daha büyük balıkların avını yapmak için tekneye ihtiyaç vardır.

UFAK BALIK AVINDAN BUYUK BALIK AVINA GIDEN YOL

Açık Denizde Büyük Balık Avı

Daha büyük balıkların avı ancak tekne ile açık denizde yapılabilir. Tekne ile denize açılıp büyük balık avı yapmak isteyen avcı öncelikle denizciliği öğrenmesi gerekir. Denizciliği öğrendikçe karada elde ettiği bilgi ve becerilerini daha ileri düzeye taşıma fırsatını elde eder. Artık onu büyük balığa erişme konusunda sınırlayan pek bir şey kalmamıştır. Tabii tekne kullanmanın zorlukları yanında, masraflarına da katlanabileceği bir gelir dışında. Denizde tekne ile balık avı yapmak oldukça masraflı bir iştir.

UFAK BALIK AVINDAN BUYUK BALIK AVINA GIDEN YOL

Denizde çıkılan her av bir eğitimdir. Her avda avcı pek çok şey öğrenir. Pek çok şeyi deneme şansını elde eder. Her yaptığı büyük balık avı sonucunda bilgi ve becerisi artar. Ama avcı için en öğretici avlar mücadele ederken kaçan avlardır. Her kaçan avdan sonra avcı bütün bilgisini yeni baştan gözden geçirme ihtiyacı duyar. Bu sayede ufak düzeltmeler yapar. Her yeni düzeltme pek çok sorunu ortadan kaldırır. Buna rağmen her avda beklenmedik bir problem çıkabilir.

BUYUK BALIK AVINI OGRENMENIN MANTIKLI YOLU

Büyük Balık Becerisini Geliştirmede Bir Ustanın Bilgisine Başvurmak

Günümüzde bunun yolu büyük balık avı turuna katılmaktan geçer. Balık avı turlarımıza katılan pek çok kişi bu yolu tercih etmektedir. Çok masraf yaparak uzun zamanda öğrenecekleri bilgiyi büyük balık avı turu yapan rehber avcıdan öğrenmek mümkün olur. Bu aşamada en önemli husus rehber avcının bilgi ve becerisini öğretebilecek yetenekte olmasıdır. Bazı insanlar çok iyi bilirler ama öğretmek ve uygulama yaptırmak ayrı bir iştir. Bunu her usta avcı yapamayabilir. Bu onların usta olmadığını göstermez. Eğitimcilik ayrı bir iştir. Bu konuda da rehber avcının kendini geliştirmesi gerekir. Eğitimci rehber avcı sayısı arttıkça balık avı kültürümüz gelişecektir. Bu sayede üst seviye bilgiye ulaşmış pek çok amatör balıkçımız olacaktır. Bilinçli avcılık ülke su ürünleri kaynaklarımızın en verimli şekilde kullanılmasını sağlar. Bu ülke refahının artması için bir zorunluluktur.

Ufak Balık Avından Büyük Balık Avına Giden Yol

BUYUK BALIKLARIN SENESI DEDIK REKOR AKYA GELDI

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/MDhSr1SELMc

Ufak Balık Avından Büyük Balık Avına Giden Yol

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.