UFAK AKYALARI GERI SALDIK BUYUK AKYA KISMET OLDU

Ufak Akyaları Geri Saldık Buyuk Akya Kısmet Oldu :

UFAK AKYALARI GERI SALDIK BUYUK AKYA KISMET OLDU

Balık avı turlarımızda yemlik balık avı dışında ufak balık avı yapmayız. Oltamıza takılan pek çok ufak balığı geri salarız. Balığı alıkoymada temel kuralımız “yeme ihtiyacıdır”. Yemeyeceğimiz hiçbir balığı tekneye almayız. İhtiyacımız olmayan her balığı geri salarız. Bu yüzden her sezon yüzlerce balığı geri salarız. Balık avında hedefimiz büyük balık avı yapmaktır. Her turda sadece bir büyük balık avı yapmaya çabalarız. Bir büyük balığı tekneye aldığımızda fotoğraf ve videolarını çekip geri dönüşe geçeriz.

UFAK AKYALARI GERI SALDIK BUYUK AKYA KISMET OLDU

Büyük balık avı için kabul ettiğimiz en düşük makul limit 3 Kg dır. 3 Kg büyük balık dünyanın her yerinde alınabilecek büyüklüktedir. Ama bizim için gerçek büyük balık 10 – 12 Kg ve üstü balıktır. Bu sene birkaç 3 – 7 Kg balığı saymazsak ortalama büyük balığımız 20 Kg üstü oldu.

İnşallah böylede devam eder. Balıkların büyümüş olduğunu görmek bizi fazlasıyla memnun ediyor. En güzeli de bu sene daha önceki 37 Kg olan Akya avı rekorumuzu 39 Kg taşımamız oldu. Artık hedef 50 Kg üstü Akyalar.

UFAK AKYALARI GERI SALDIK BUYUK AKYA KISMET OLDU

Balık Stoklarımız Artsın İstiyorsak

Balık stoklarımızı arttırmanın en kolay yolu; kıyıları balıklara bırakmak ve ufak balık avından vazgeçmektir. Ufak balıklar kıyılarda dünyaya gözlerini açar ve belli boylara ulaşana kadar kıyılarda yaşamlarını sürdürür. Yaşamı sürdürmenin en temel kuralı; dişiyi ve yavruyu korumaktır. Dişileri ve ufakları koruma aşamasından sonrası da ufakların büyümesini garanti altına almaktan geçer. Ufakların büyümesini garanti altına almak için de kıyıları balıklara bırakmalıyız. Bu sebeple kıyılarda ağla avlanmaktan kesinlikle vazgeçmeliyiz. Ayrıca ihtiyaç fazlası av yapmaya çalışmak da balığı tüketecek kavramlar arasına alınmalıdır. Yaratan “yiyin için ama israf etmeyin” diyor. Uyulması gereken kural budur. Başkasına saygı duyan ihtiyacının dışında av yapmaz. Ayrıca avladığı bir büyük balığın ihtiyacı dışındaki kısmını paylaşır. Yada o balığı tüketene kadar ava gitmez.

UFAK AKYALARI GERI SALDIK BUYUK AKYA KISMET OLDU

Ufak Kuzuyu Saldık Büyük Kuzuyu Aldık

Bugünkü büyük balık avı turuna katılan arkadaşlarla daha önceki turda ufak bir Akya’yı geri salmıştık. Bu sefer daha büyük bir Akya avı yapmak istiyorduk. Önce canlı yemle ava başladık. Canlı yemi Balon Balıklarına kaptırınca ölü yemle ava devam ettik. Balık almayı en fazla düşündüğümüz yerde Akya kalomayı hızla boşaltmaya başladı. Herkes oltayı en az iki tur çekti. Sonunda Akya teknedeydi. Arkadaşlarımız ufak balıkları salmanın ödülünü daha büyük bir balığı avlamış olmakla almış oldu.

Böyle bir avın her dileyene nasip olması dileğiyle…

UFAK AKYALARI GERI SALDIK BUYUK AKYA KISMET OLDU

BALIKCILIGIMIZIN GELECEGI ICIN YAKALA BIRAK AVI

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/kMe9A09ggcQ

Ufak Akyaları Geri Saldık Buyuk Akya Kısmet Oldu

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.