Sinarit Avı Videoları

Sinarit Avı Videoları :

İki gün önce, Atilla ile çıktığımız balık avından, dip rapalası kullandığımız dip oltaları ile 2 ve 3 Kg iki Sinarit, 4 Kg bir Lagos avı ile dönmüştük. Bu avdan sonraki gün, Mustafa Abi ile Atilla balık avına çıktılar. Beni de çağırdılar ama, bu gruba bende katıldığımda Mustafa Abi, “üç kişi olta atmayalım” diyerek, olta atmadığı için, Mustafa Abi de olta atsın diye, ben gitmedim. Onlar bu avdan, 3 ve 4 Kg üç adet Sinarit, 4Kg iki adet Lagos ile döndüler.

Bugün Mustafa Abi ile Atilla, dünden hızlarını alamamış olmalılar ki, yine balığa çıktı. Bizde onlara nispet, aile saadeti yapıp, Gönül ile çıktım. Gönül’ü zaman zaman deniz tuttuğu için, nadiren Gönülle balık avına çıkabiliyoruz. Bugün de hava çok güzeldi. Gönül’ü deniz hiç tutmadı.

Balık avına Adrasan Fenerinin açığında, dip rapalası ile dip sırtısı yaparak başladık. Küçük Kelleci Burnuna kadar bir hareket olmadı. Zaman sohbet ederek geçti. Küçük Kelleci Burnunu geçtiğimiz de, benim kaloma boşalmaya başladı. Oltayı kontrol ettiğimde, 2 Kg civarı ufak bir balık olduğunu anlayarak, tekneyi durdurmadan balığı çekmeye başladım. Ben balığı çekerken, Gönül’ün kaloma şiddetle boşalmaya başladı. Tekneyi açığa alıp ikimiz de oltaları çekmeye başladık. Bende, 1,5 Kg Lagos, Gönül’de 5 Kg Sinarit vardı. Sinariti alıp, Lagosu, Tut Bırak Yöntemine uygun olarak geri bıraktık.

Oltalar suda, Beş Adalara doğru yol almaya başladık. Yolda oltalarımıza oldukça büyük balıklar atladı. Bu balıklarla mücadele ederken, iki tane olta kopardık. Beş Adalara geçerken, Gönül’ün kaloma yine şiddetle boşalmaya başladı. Tekneyi durdurup, oltaları çekmeye başladık. 15 dakikalık mücadele sonrası teknede, 4 Kg Lagos vardı. Beş Adalarda Mustafa Abilerle karşılaştık. Atilla, bizim Sinarit ve Lagos avı videosunu çekti.

Sinarit Avı Videoları

 

 

Bir önceki yazımız olan Balık Avı Videoları - Akya Avı Turları başlıklı makalemizde Akya, Akya - Lichia Amia ve Akya Avı hakkında bilgiler verilmektedir.

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HİKAYELERİ, BALIK AVI VİDEOLARI, FOTOĞRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir