SEZONUN SON GUNU SPORTIF BALIKCILIK YAPTIM

Sezonun Son Günü Sportif Balıkçılık Yaptım :

SEZONUN SON GUNU SPORTIF BALIKCILIK YAPTIM

Balık avı sezonumuz çok verimli geçmişti. On yedi senedir hayalini kurduğumuz devasa balıkların avını yapmıştık. Artık yeter deyip sezonu kapama zamanı gelmişti. Sezonu kendime ödül vererek kapamak istiyordum. Saat 11 kadar mümkün olursa iki tane Akya avı yapıp geri saldıktan sonra dönmek istiyordum.

SEZONUN SON GUNU SPORTIF BALIKCILIK YAPTIM

Yemlik Balıklar Oltanın Peşini Bırakmıyordu

Sabah erkenden Pırasalı Ada istikametine doğru gittim. Yol boyunca yemlik balık çok boldu. Akseki Koyunun açığını çekerken oltama 3 Kg civarı bir Yazılı Orkinos geldi. Onu çekerken sınırlı olan vaktimi harcadığımı düşünüyordum. Biraz hızlıca çekip balığı suya geri saldım. Oltaları toplayıp Pırasalı Adaya kadar olta çekmeden gittim.

SEZONUN SON GUNU SPORTIF BALIKCILIK YAPTIM

Bugün sadece canlı yemle balık avı yapmak istiyordum. Ölü yemle balık avı yapınca ana kanca dışında üçlü kancalarda devreye girince balığı bırakmak problem olabiliyordu. Canlı yem ile avda ana kanca büyük balığın dudak kısmına takıldığı için bırakmak kolay oluyordu.

SEZONUN SON GUNU SPORTIF BALIKCILIK YAPTIM

Canlı Yemi Ağırlıksız Takımla Mavi Derinliklere Saldım 

Pırasalı Adanın açığında canlı yem için olta çekmeye başladım. Daha yüz metre gitmeden yemlik bir Tombik oltama atladı. Hemen onu canlı yem yapıp Pırasalı Adanın derin kısmına ağırlıksız takımla suya saldım. Yemlik balık hızla mavi derinliklere doğru dalışa geçti.Muhtemelen aşağıda Akya sürüsü vardı. Olta dibe inmeden Akya oltaya atladı. Hemen tekneyi daha derin suya aldım. Orada mücadele ettim. İlk balığı 5 – 10 dakika içinde hızlıca tekneye alıp geri saldım.

SEZONUN SON GUNU SPORTIF BALIKCILIK YAPTIM

Canlı Yemi Dip Sırtısı Çekerek İkinci Ava Başladım

Tekrar canlı yem için olta çekmeye başladım. Canlı yemi Çoban Limanının açığında aldım. Yine güzel bir Tombik geldi. Onu Akya oltasında canlı yem olarak hazırlayıp derin suda av yapmaya karar verdim. Pırasalı Adaya yaklaşırken kaloma akmaya başladı. Derin sudan gelen Akya daha iyi mücadele ediyordu. Balığı tekneye almam ilk balığa kıyasla daha uzun sürdü. Mücadele çok keyifliydi. Güzel bir günde tamda istediğim gibi ikinci Akya ile mücadele ediyordum.

Balığı teknenin yanına kadar çekince tekneye almadan kancayı çıkarıp geri bıraktım. Bu şekilde tam da istediğim gibi sezonu kapattım. Sonra dümeni Adrasan Sahiline kırdım. Yol boyunca Allah’a şükredip her sene balığın çoğalması için dua ettim. Gırgır tekneleri 2013 senesinde yasaklandığından beri balık hızla çoğalmaya devam ediyor.

Yeni sezonun tüm balık avı sevdalılarına bol kısmetler getirmesi dileğiyle…

Sezona devasa Akya’yı yumurtalı olduğu için bırakarak başlamıştım. Yine sezonu iki Akya’yı bırakarak bitirdim. Yani ne kadar çok balığı geri bırakırsak, oltamızı o kadar çok balık şenlendiriyor. 2019 sezonu bunun ispatı oldu.

Yumurtalı Balığı Bırakma Videosu: https://youtu.be/dl-uyEQ236Q

Sezonun Son Günü Sportif Balıkçılık Yaptım

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.