SERBEST DALISTAN SONRA AKYA AVLAMAK KISMET OLDU

Serbest Dalıştan Sonra Akya Avlamak Kısmet Oldu :

Sabah turunda güzel bir Akya avı yaptık. Saat 11.00 de arkadaşları Adrasan Sahiline bıraktıktan sonra dalmaya gittim. Serbest dalış antrenmanlarını genellikle Kapıarası Koyunda yapmaktayım. Kapıarası Koyu sahile 2 Km uzaklıktadır. Tekne ile koya yanaşıp demirledim. Koyun güzelliklerini seyredip rahatlarken bir yandan da dalış hazırlıklarına başladım. Kısa sürede kendimi serin sulara bıraktım. Dalış yapmayı çok özlemiştim.

SERBEST DALISTAN SONRA AKYA AVLAMAK KISMET OLDU

Birkaç gündür öğleden sonraları dalış yapmak için Kapıarası Koyuna geliyordum. Bugün de güzel bir gündü. Dalışlar tam istediğim gibi geçiyordu. Niyetim 15 m civarında 3.11 dakika dalış yapmaktı. Ama son iki dalışta da 2.58 dakikada kaldım. “Bugünlük bu kadar yeterli” deyip çok zorlamadan dalışı bıraktım. Tekneye çıkıp güneşin altında ısındım. Keyifli bir zaman dilimiydi. Böyle anlarda hayatın tadına doyum olmuyor.

Demir alıp kıyıdan ayrılmaya karar verdim. Tam hareket edecektim ki, aklıma sabah turundan kovada kalan yemlik balık geldi. Bir tane balığı kıyıya götürmenin bir anlamı yoktu. Öğleden sonrası için tur da yoktu. 500 m ileride bazı zamanlar verimli olan bir mera vardı. Sadece oraya ve açığına bakmaya karar verdim. Sonrasında ne olursa olsun dönüşe geçecektim. Tabii Balon Balıkları büyük balıktan önce yemi parçalamazsa…

SERBEST DALISTAN SONRA AKYA AVLAMAK KISMET OLDU

Tek Atımlık Şansımı Akya Avında Denemeye Karar Verdim

Meraya geldiğimde Akya Oltasını hazırladım. Yemi mavi derinliklere bıraktım. Açık denize doğru yol almaya başladım. Niyetim 52 m suyuna kadar çıkıp sonra meraya doğru dönüp avı sonlandırmakdı. Teknenin en düşük hızda on dakika kadar açığa doğru çıktım. Tam 45 m suyuna ulaşmıştım ki, balık hızla bastı. Kamış büyük bir güçle eğildi. Kaloma şiddetle boşalmaya başladı. Tekne bir süre daha açığa doğru gitmeye devam ederken balıkla mücadeleye başladım. Balık çok güzel mücadele ediyordu. Keyfim yerindeydi. Nasıl olmasın. Saban turunda güzel bir balık avladık. Sonrasında 15 metreye 2,58 dakikalık dalış yaptım. Sonra kısa bir denemede büyük bir balık oltama vurdu. Daha ne isteyebilirdim ki…

SERBEST DALISTAN SONRA AKYA AVLAMAK KISMET OLDU

On beş dakikalık bir mücadeleden sonra balığı teknenin yanına kadar çektim. Bir süre teknenin yanında yüzmesine izin verdim. Bir ara “balık şu an kaçmayı başarabilse ne güzel olur” diye düşündüm. Sonra balığa ihtiyacım olduğunu hatırlayıp balığı almaya karar verdim. Balığı tekneye alıp kıyının yolunu tuttum.

Bu günü her hatırladığımda “kısmetli bir gündü” diyeceğim bir anı oldu. Her zaman bu kadar kısmetli olmak mümkün değildir. Böyle güzel günlerin kıymetini bilmek gerekir. Böyle güzel günler zor zamanlarda ilaç olur.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/1xYs7fEcypk

Serbest Dalıştan Sonra Akya Avlamak Kısmet Oldu

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

SERBEST DALISTAN SONRA AKYA AVLAMAK KISMET OLDU için 2 cevap

 1. IRFAN UNVER der ki:

  Balık avı konusunda ustalığınız tartışılmaz. Benim kafamda balık malzemelerinin bakımı konusu var. Her sene takımları yenilemek zorunda kalıyorum. Genellikle paslanıyorlar. Sorum malzemelerin bakımı ve saklanması nasıl olmalı?

  Rastgele.

  • Menderes Yahşi der ki:

   Sezon bitince malzemeler tatlı suyla yıkanmalı. Kurutulduktan sonra metal kısımlar önce WD 40 ile pası çözülmeli. Sonra yağlanıp hava alan serin bir yerde saklanmalıdır. Mümkünse arada bir hareketli kısımlar çalıştırılarak yağlı kalmaları sağlanmalıdır. Böylece malzeme korunmuş ve her zaman çalışmaya hazır durumda olur.

   Hayallerinizdeki avlar oltanızı şenlendirsin. Rastgele.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.