SABAH SUYUNDA PALAMUT AKSAM SUYUNDA AKYA AVLAMAK KISMET OLDU

Sabah Suyunda Palamut Akşam Suyunda Akya Avlamak Kısmet Oldu :

SABAH SUYUNDA PALAMUT AKSAM SUYUNDA AKYA AVLAMAK KISMET OLDU

Adrasan Feneri önünde Akya avlamak için yemlik Palamut avı yapmaya başladık. Balık avı o kadar bereketli başlamıştı ki, Akya avı da böyle geçer diye çok umutlanmıştım. Arkadaşları Akya avlamaya çok istekli görünce, umutlarım daha çok artmıştı. Ne zaman, Akya için yemli Akya oltalarını hazırlayıp, Tuzla Koyunda denize bıraktık, işler değişti. Balık avı turumuz, durağanlaşmaya başladı. Durağanlıktan kurtulmak ve Akya avlayabilmek için Pırasalı Adaya giderek, adanın etrafında yemli Akya oltaları ile dolaştık. Pırasalı Adada da Akya avlayamayınca, öğle molası verdik.

SABAH SUYUNDA PALAMUT AKSAM SUYUNDA AKYA AVLAMAK KISMET OLDU

Öğle molasından sonra Gemliyik Koyunda Akya ve diğer büyük balıklar için yemli Akya oltası ile arayışlarımızı sürdürdük. Gemliyik Koyunda bu sene çok bereketli Akya ve Sinarit avları yapmıştık. Bu kadar iyi başlayan bir balık avı gününde Gemliyik Koyunda Akya avlarız diye umutlandık. Ama burada da Akya, bizimle buluşmadı.

SABAH SUYUNDA PALAMUT AKSAM SUYUNDA AKYA AVLAMAK KISMET OLDU

Gemliyik Koyundan ayrıldık. Akya avlamak için en fazla umut bağladığım Tuzla Koyuna tekrar döndük. Tuzla Koyu artık son durağımızdı. Çünkü hava kararmaya başlamıştı. Artık ümitlerin tükenmeye başladığı andı. Tam o anda çıkrık oltanın kaloması hızla boşalmaya başladı. Kaloma sesi bizi sabahki av moduna geri döndürmek için yetmişti. Akya ile mücadeleye başladığımızda hepimizin keyfi yerine gelmişti. Yorulan oltayı diğerine vererek büyük balık avının keyfini çıkarıyordu. Hepimiz akşam suyunda oltaya takılan büyük balıktan dolayı çok heyecanlıydık.

Mücadele 15 -20 dakika kadar sürdü. Önce balığı taşlık bölgeden uzaklaştırdık. Sonra mücadeleyi daha rahat bir ortamda sürdürdük. Herkes yorumlaya başlamıştı. Ama bu tatlı bir yorgunluktu. Sonuçta büyük balık avının  yapmış olmanın mutluluğunu yaşıyorduk. Herkes çok keyifliydi.

BALIK AVI TUR SEKLIMIZ OGRETICI MAHIYETTEDIR

Sonunda Akya teknenin yanında gözüktü. Hiç acele etmeden oltanın durumunu kontrol ettik. Sonra balığı tekneye aldık. Artık Akya teknedeydi. Böyle güzel keyif var mıydı?

Sabah yoğun Palamut avıyla bizi büyük umutlara sevk ederek başlamıştı. Büyük balık avı turumuz umutların tükenmeye başladığı akşamın son dakikalarında, Akya avlayarak nihayete erdi.

BUYUK BALIK AVI TURU NICIN YAPILMALIDIR

Büyük Balık Avı Videosu: https://www.dailymotion.com/embed/x275nb1

Sabah Suyunda Palamut Akşam Suyunda Akya Avlamak Kısmet Oldu

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.