PALAMUT AVINA RAZIYDILAR OLTALARINA AYNI ANDA IKI AKYA TAKILDI

Palamut Avına Razıydılar Oltalarına Aynı Anda iki Akya Takıldı :

Akya Avı Videosu

PALAMUT AVINA RAZIYDILAR OLTALARINA AYNI ANDA IKI AKYA TAKILDI

Adrasan Koyunda balık avı turuna, güneş doğarken başladık. Koyda, yemlik Palamut’u avladığımız için, hızımızı arttırarak, Sulu Adaya yöneldik. Ayhan bey şimdiye kadar, 15 – 20 cm balıklar avlamıştı. Sulu Ada yolunda avladığımız Palamut ve Lambukalar, onların en büyük balık avlarıydı. En son Lambuka avı karşısında Ayhan bey, “bu kadar büyük balıktan sonra, benim için bu balık avı turu bitmiştir. Ben nirvanaya ulaştım. Bundan sonra balık tutmasak olur” dedi. Sulu Adada, kısa bir Akya avı önerim, hemen kabul gördü.

PALAMUT AVINA RAZIYDILAR OLTALARINA AYNI ANDA IKI AKYA TAKILDI

Sulu Adada Akya oltasını hazırlayıp, oltaları nasıl kullanacaklarını, balık gelince neler yapmalarını anlattım.  Oltaları denize bırakıp, rölanti hızında sırtı çekerek Sulu Adaya yaklaşmaya başladık. Boğaza girmeden her iki oltanın kalomaları hızla boşalmaya başladı. O an teknedeki şaşkınlık görülmeye değerdi. Bir anda bütün anlattıklarımı unutup bocaladılar. Oltaları sarmalarını istedim. “Acaba, birbirimize mi takıldık?” soruları havalarda uçuşuyordu. Onları sakinleştirmeye çalışarak, bir birlerine takılma düşüncesini kafalarından atarak, sadece oltalarını sarmalarını ve balığa konsantre olmalarını istedim. Oltalarını sarmaya çalıştılar. Akya’lar her bastığında, teknedeki şaşkınlık ve telaş yeniden hortluyordu. Her seferinde onları sakinleştirerek, bu balıkların daha önce avladıkları balıklarla kıyaslanamayacak kadar büyük ve güçlü balıklar olduğunu anlattım. Bu yüzden de çok güçlü mücadele edeceklerini söyledim. Akya avına konsantre olmalarını istedim.

“Balıkların, Akya olduğunu nereden bildiğimi” soruyorlardı. “Bunca balık avı tecrübesinden sonra, balıkların karakteristik özelliklerini öğrenmeye başladığımı” anlattım. Ayhan bey oltayı daha fazla çekemeyeceğini söyleyerek, son kalan gücüyle oltayı bana uzattı.

PALAMUT AVINA RAZIYDILAR OLTALARINA AYNI ANDA IKI AKYA TAKILDI

Yavuz bey, balığına tam konsantre olmuş bir şekilde, oltasını çekiyordu. Ayhan bey oltayı verdikten sonra rahatlayarak, Akya mücadelesini zevkle seyre başladı. 10 – 15 dakika sonra, ilk Akya tekneye alıp, Ayhan beye uzattım. Ayhan bey böyle bir balık avı beklemediği için çok şaşırmış, sanki şoka girmişti. Akya’yı neresinden tutacağını bilemediği için, eline almak istemiyordu.

HASRETLE BEKLENEN AKYA AVI NIHAYET YAPILDI

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/47TpF0qxohU

Palamut Avına Razıydılar Oltalarına Aynı Anda İki Akya Takıldı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.