PALAMUT AVI VIDEOSU

Palamut Avı Videosu :

Palamut avını genellikle, Akya avı için yemlik balık ihtiyacını karşılamak amacıyla yaparız. Balık avı turu başlangıcında, denize açılınca ilk iş yüzey rapalalarından oluşan sırtı takımlarını denize bırakarak, Adrasan Koyu içinde Palamut avı için dolaşırız. Hemen her zaman Adrasan Koyu içinde Palamut ve Yazılı Orkinos vardır. Deniz suyunun 20 dereceler ve üstü olduğu zamanlarda daha kolay av verirken, suyun 20 derecenin altında olduğu zamanlarda, orta suya çekildiklerinde, ancak av yapmak için yükseldikleri zamanlarda, av verirler. Bahar ayları Su sıcaklığı 18 – 22 derece arasındayken, Palamut avı zamanıdır.

Adrasan Koyu içinde işimizi bitirdikten sonra, ya Pırasalı Adaya doğru, ya da Sulu Adaya doğru yol alırken Palamut avına devam ederiz. Palamut avı yapmaya çalışırken genellikle oltalara Yazılı Orkinoslar atlar. Yazılı Orkinos form olarak Palamut’a çok benzediğinden, Akdeniz bölgesinde Palamut diye isimlendirilir. Bunla birlikte birçok kişi de Akdeniz’de Palamut olduğunu bilmez. “Akdeniz’de Palamut var mı?” sorusuna çok muhatap oluruz. Evet, Akdeniz’de Palamut vardır.

Sulu Ada veya Pırasalı Adaya kadar olan yol boyunca Palamut avı yaptıktan sonra, Adaların açığında ve etrafında Akya avı için Palamutları Akya oltasına takarak dip sırtısı yaparak dolaşırız. Akya avında, canlı veya taze sübye, kalamardan sonra, en değerli ve verimli yem olarak Palamut ve Yazılı Orkinosu kabul ederiz. Akya avı turlarımızda en çok Palamut ve Yazılı Orkinos kullanırız. Palamut’u daha çok tercih etmemizdeki en büyük etken, Akya avı yapmaya giderken avlayabilmemizdir. Palamut avı, balık avı turlarına katılan bir çok insanın rekor balığı olması sebebiyle de, çok tatminkar bir avdır. Ayrıca, bu av sırasında, katılımcılar Akya avı öncesi malzemeye ve balık avı ortamına alışmış olurlar. Akya avına geçtiğimizde, balık avı atmosferine alışmış ve Akya avının daha zor olan kurallarını uygulayabilir hale gelmiş olurlar. Bu vesileyle, Akya avı yaparken iletişimimiz daha güçlü olur. Bu şekilde keyifle, Akya avını yapabiliriz.

AKDENIZDE PALAMUT YOK DIYENLERE BUNDAN DAHA IYI ISPAT OLUR MU

Palamut Videosuhttps://youtu.be/gaw1XMK_n8g

Palamut Avı Videosu

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.