ORKINOS VIDEOSU

Orkinos Videosu :

Sabah Gönül’ün, Ali ve Burak için özel olarak hazırladığı kahvaltıyla başladı. Kahvaltıdan sonra, istikamet Sulu Adaydı. Palamut sırtısı çekerek yol almaya başladık. Balon Balığı dışında öğle saatine kadar hiçbir balık oltalarımıza vurmadı.

Öğle molasını, Amerikan Koyunda verdik. Sabahki özel kahvaltıdan sonra, öğle molasında da, sucuk ekmek partisi yaptık. Balık yoktu. Ama keyfimiz yerindeydi. Yemekten sonra bir saat kadar uyuduk. Saat 15.15 de uyandığımızda, mıntıka temizliği yapıp, sahili temizledik. Sahil denizin getirdiği çöplerle kirlenmişti. Çöpleri de yanımıza alarak, Adrasan’a doğru, dip sırtısı çekerek dönüşe geçtik.

Orkinos Videosu

Adrasan Fenerinin önünden geçerken denizde normalin dışında dalgalanmalar gördük. Son bir haftadır o bölgede büyük bir balık iki defa rapalamızı koparmış, iki defa da beş on dakikalık mücadeleden sonra rapaladan kurtulmuştu.

Orkinos Videosu

Hemen oltaları topladık. Dip oltalarındaki kurşunları çıkardım. Dip rapalalarını kurşun ağırlık olmadan çekecektik. Tekneyi Hacivat yönüne çevirdim. 5 – 6 mil hızla dip rapalaları ile sırtı çekerek ilerlemeye başladık. Adrasan Feneri ile Hacivat Burnu arasına geldiğimizde, Burak’ın kaloma, hızla boşalmaya başladı.

Beşinci şansımız olmuştu. Dört defadır avlayamadığımız balık oltadaydı. Kalomayı hızla boşaltarak dalmaya çalışıyordu. Burak’dan kalomaya ayarını değiştirmeden mevcut kaloma ile çekmeye çalışmasını istedim. Burak balıkla mücadeleye başlamıştı.

Biz oltalarımızı hızla toplayarak Burak’a yardım eder pozisyona gelmeye çalıştık. Biraz sonra Burak yorulunca oltayı Ali aldı. Ali oltayı sararken balık derin suya doğru kaymaya çalışıyordu. Kaloma hızla boşalıyordu. Balığın hareketlerine bakılırsa bu büyük bir Orkinos’du. Balık oltaya ilk takıldığında “Wahoo – Ceylan Palamut’u olabilir mi?” diye düşünmüştüm. Ama bu balık muhtemelen büyük bir Yazılı Orkinos’du. Bakalım tahminimiz doğru çıkacak mıydı?

Ali yorulunca oltayı bana verdi. Balıkla mücadelemiz yaklaşık 15 dakika olmuştu. Balık avı mücadelemiz keyifle sürüyordu. Sonunda Orkinos nispeten yorulduğu için tekneye yaklaştırmaya başladım. Oltayı tekrar Ali’ye verdim. Ali, Orkinosu teknenin yanına getirdiğinde kuyruğundan tutarak tekneye aldı. Beşinci karşılaşmamızda nihayet balık teknedeydi. Peşine düştüğümüz balığı avlamış olmanın sevincini yaşıyorduk. Sonunda başarmıştık.

YAZILI ORKINOS AVI

Ufak Rapala ile Orkinos Avı Videosu: https://youtu.be/eF5se9co02w

Orkinos Videosu

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.