MUHTESEM GUNDE BUYUK BALIK AVLAMANIN KEYFI

Muhteşem Günde Büyük Balık Avlamanın Keyfi

MUHTESEM GUNDE BUYUK BALIK AVLAMANIN KEYFI

Deniz ve hava güzelken balık avına odaklanmak kolaydır. Havanın ve denizin kötü olduğu günde öncelik denize ve havaya dikkat etmektedir. Ancak denizin müsaade ettiği ölçüde ava odaklanmak mümkün olur. Kısaca balık avı için şartlar pek uygun olmaz. Özellikle balık da oltaya atlamakta nazlanıyorsa insanların hevesi kolayca kaçabilir.

MUHTESEM GUNDE BUYUK BALIK AVLAMANIN KEYFI

Hava ve deniz güzelken bir de balık oltaların peşinden koşturuyorsa, o avın tadına doyum olmaz. Bugünde böyle bir gündü. Sabah tura çıkarken güzel bir batı rüzgarı vardı. Bizim koy doğuya baktığı ve dağlar kıyıya çok yakın konumlandığı için batı rüzgarı estiğinde deniz sütliman olur. Kıyıdan ayrıldıktan sonra koy içinde oltaları suya bırakıp yem balığı için yüzey sırtısı çektik. Koy çıkışında ilk balıkları alınca oltaları topladık. Büyük balık avı yapacağımız meraya kadar hızlıca gittik.

MUHTESEM GUNDE BUYUK BALIK AVLAMANIN KEYFI

Canlı Yemle Büyük Balık Avı

Meraya yaklaştığımızda son bir yem balığı için olta çekmeye başladık. Daha birkaç yüz metre yol almadan mera yakınında yem balığı oltaya atladı. Yem balığını çekip canlı yemle büyük balık avına başladık. Akya Oltasına bağladığımız canlı yemi derin meraya bırakarak büyük balık avına başladık.

MUHTESEM GUNDE BUYUK BALIK AVLAMANIN KEYFI

Sanki havanın ve denizin güzelliği avımıza da yansımıştı. Her şey o kadar mükemmel gidiyordu ki, daha beş dakika olmadan büyük balık kaloma boşaltmaya başlamıştı. Büyük balık kaloma boşalttıkça teknede sevinç çığlıkları yükseliyordu. Balık beklentimizden daha büyüktü. Çok güçlü mücadele ediyordu. Tekneyi açık suya alırken devamlı kaloma boşalttı. Tekne uygun yere geldiğinde motoru kapatıp mücadeleyi orada sürdürdük. Biz biraz çıkrık makineyi sararken o daha fazlasını boşaltıyordu. Yorulan oltayı diğerine verip dinlenip yeniden mücadeleye geri dönüyordu.

MUHTESEM GUNDE BUYUK BALIK AVLAMANIN KEYFI

Nihayet Akya Teknedeydi

Bu şekilde yarım saat kadar mücadele ettik. Nihayet Akya teknenin altında gözükmeye başladı. Deniz çok berrak olduğu için Akya’nın görüntü çok güzeldi. Sonra kabarcıklar çıkararak ve dönerek tekneye doğru yükseldi. Teknenin yanına gelince uzanıp tekneye aldık. Balığı tekneye alınca arkadaşlar balığın büyüklüğüne inanamadılar. Sevinçlerini doyasıya yaşadılar.

Böylesi güzel bir günde böylesi güzel bir avı yapmış olmak ayrıca büyük bir keyifti. Bu keyfi hep beraber doyasıya yaşadık. Böyle güzel bir avı bize nasip ettiği için Allah’a şükrederek Adrasan Koyuna doğru dönüşe geçtik.

DIP SIRTISI YAPABILMEK ICIN COZULMESI GEREKEN SORUNLAR NELERDIR

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/ohH73p73PHw

Muhteşem Günde Büyük Balık Avlamanın Keyfi

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.