LIPSOZ AVINI ILK DEFA YAPINCA NE OLDUGUNU ANLAYAMADIK

Lipsoz Avını İlk Defa Yapınca Ne Olduğunu Anlayamadık :

[nivo source=”current-post” speed=300 pause=3000]

Balık avı turu, tur şekli, yemli dip oltası ile lipsoz avı.

2012 senesinde, Ali ve Burak ile ilk balık avı turuna sabah erkenden başladık. Adrasan sahilinden açılır açılmaz, yüzey rapalaları ile hazırladığımız, yüzey oltalarını denize bırakarak sırtı çekmeye başladık. Yüzey rapalaları ile sırtı çekerken, bir yandan da Ali’nin getirdiği simitlerle kahvaltı yapmaya başlamıştık. Bu balık avı turunda yönümüz, Sulu Ada istikametiydi. Sulu Adaya kadar Palamut için yüzey rapalası çekerek gittik.

Sulu Adaya vardığımızda oltalarımıza hiç Palamut vurmayınca, Jigging yapmaya karar verdik. Jigging yapmak için Sulu Adanın açık denize bakan kısmına gittik. Jigging yaparken, Ali ve Burak yemli olta ile mercan avı yapmaya çalışıyordu. Yemli oltada bu balık avı turu, Burak’ın av günü oldu. Burak’ın oltasına devamlı değişik balıklar geliyordu. Bir ara, Sulu Adanın Kuzey doğu ucuna iyice sokulup, 70m de jigging yaparken Burak’ın kamış iyice eğildi. Burak “benim oltaya büyük bir şey geldi” dedi. Oltayı çekmeye başlayınca, pür dikkat Burak’ın oltayı izlemeye başladık. Burak oltayı çekerken kamış denize doğru eğildikçe, Burak’ın keyfi de yerine geliyordu. Birazdan balık teknenin altında gözükmeye başladı. Rengi kırmızı olan bir balık yukarı doğru geliyordu. Balığın rengini ilk gördüğümde “İskorpit Balığı” dedim. Balık tekneye geldiğinde, biraz bocaladım. “Acaba, Orfoz familyasından kırmızı renkli bir üye mi?” diye düşündüm.

Ben jigging takımlarını toplayıp, Lipsoz Balık avının videosunu çekmeye başlamıştım. Lipsoz Balığını bırakmaya karar verince, Burak eldiveni eline geçirerek, Lipsoz Balığını oltadan çıkararak denize bıraktı. Lipsoz biraz durakladıktan sonra derinlere doğru inmeye başlamıştı.

Bu balık avında büyük balık avı yapamayınca, ufak balık avı ile kendimiz avutmuş olduk. Tek tesellimiz, Burak’ın avladığı değişik balıklar ve bunlardan yemeyeceğimiz için salmaya karar verdiğimiz, Lipsoz Balığı avıydı.

Lipsoz Avını İlk Defa Yapınca Ne Olduğunu Anlayamadık


 

 

Bir önceki yazımız olan JIG ILE SINARIT AVI KISMETIMIZ SEVINDIRDI başlıklı makalemizde Balık Avı, Balık Avı Turu ve Balık Avı Videoları hakkında bilgiler verilmektedir.

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HİKAYELERİ, FOTOĞRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir