LAGOS AVIYLA COSTU

Lagos Avıyla Coştu :

[nivo source=”current-post” speed=300 pause=3000]

Balık avı Turu, Tur şekli; dip rapalası ile Yazılı Orkinos avı.

Murat’ın bu balık avı turu için en büyük beklentisi, balık avının güzel bir havada olması yönündeydi. Havaların balık avı turu gününde nasıl olacağı ile ilgili defalarca aramış ve internetten hava durumunu çok sıkı takip etmişti. Eğer hava ve deniz iyi olursa, dilediğimiz gibi dolaşıp sonunda güzel bir balık avı yapacağımıza inanıyordu. İstediği gibi de oldu. Gün boyunca havalar çok güzeldi.

Balık avı turu sabah erkenden başladı. Adrasan sahilinde tekneye binip sahilden 300 m açıldığımızda, Akya avında kullanmak amacıyla yemlik Palamut’a yüzey rapalasından oluşan, yüzey takımlarını denize bırakmamızla başladı. Yönümüz Sulu Ada istikametiydi. Sulu Adaya gidene kadar oltalarımızda bir hareket olmamıştı. Arada bir takımlarımızı çekerek kontrol etmemize rağmen balık avı yapamamıştık.

Sulu Ada vardığımızda, tam adaya en yakın pozisyona geldiğimizde bir tane, 500 gr civarı bir Yazılı Orkinos avı yapmıştık. Bu Yazılı Orkinos avından sonra, bir saat daha Sulu Ada etrafında dolaşmamıza rağmen başka balık avı yapamayınca, Akya avı zamanını kaçırmamak için Sulu Adanın dışına doğru çıktık. Akya avı için hazırladığımız tek yemli dip oltasını, rölanti hızında çekerek, Sulu Adaya doğru yaklaşmaya başladık. Sulu Adanın Adrasan’a bakan tarafını çekiyorduk. Öğlene kadar dolaşmamıza rağmen, Akya hareketi olmadı. Saat 12.30 da oltayı kontrol için çektiğimizde, Yazılı Orkinos’un, Balon balıkları tarafından parçalanmış olduğunu gördük. Bunun üzerine, öğle molası vermek için Amerikan Koyunun yolunu tuttuk.

Saat 15.30 kadar Amerikan Koyunda denize girdik, yemek yedik ve bir saat kadarda sahilde uyuduk. 15.30 toparlandık. Tekneye binmeden önce sahilde birikmiş çöpleri toparladık. Konakladığımız sahilin görüntüsü hiç hoşumuza gitmemişti. Sahil temizlenince, yeni misafirleri için hazır hale gelmişti.

Öğle molasından sonra dip sırtısı (  http://www.adrasanbalik.com/dip-sirtisi/.htmll ) ile balık avı turuna devam etmeye karar verdik. Koydan çıkarak, koyun sol tarafındaki burnu döndük. Sahile doğru yaklaşmaya başlamışken, Murat’ın oltasının kaloması boşalmaya başladı. Kamışdaki eğilmeye ve kalomanın boşalma şiddetine bakınca, bu balığın Balon Balığı olmadığına karar verdik. Hepimiz pür dikkat, çektiğimiz balığın ne olduğunu merak ederek, suyun içinde tekneye doğru yaklaşmakta olan balığı görmeye çalışıyorduk. Sonunda balık gözüktü, yakaladığımız balık Lagos’tu. Akdeniz bölgesindeki ismiyle Kum Gridasıydı. Akdeniz’de avlaya bileceğimiz en değerli avlardan birini yapmıştık. Hepimiz çok mutluyduk.

Bu balık avı turunda Murat’ın rezervasyon yaptığı günden beri istediği gibi, hava güzel olmuştu. Bu güzel havayı güzel bir balık süsleyince, balık avı keyfimiz de güzel olmuştu.

Lagos Avıyla Coştu


 

 

Bir önceki yazımız olan BALIK AVI TURU başlıklı makalemizde Adrasan, Adrasan Balık Avı ve Antalya Balık Avı hakkında bilgiler verilmektedir.

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HİKAYELERİ, FOTOĞRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir