KOTU HAVA AKYA AVI YAPMAMIZA MANI OLAMADI

Kötü Hava Akya Avı Yapmamıza Mani Olamadı :

Serhat ve Haluk Akya Avı

Tur şekli, yemli dip oltası. Bu sabah balık avı turunda yemli dip oltası ile Akya avladık.

KOTU HAVA AKYA AVI YAPMAMIZA MANI OLAMADI

Sabah erkenden sahilde buluşup tekneye bindik. Sabah tekeye binerken hava güzel gözüküyordu. Kuzeyden sert bir rüzgar var gibiydi. Hepimiz balık avı turu için hazırdık. Balık avı sahilden 300 metre açıldığımızda, yüzey oltalarımızla 7 cm rapala çekerek başladı. Amaç av çeşitliliğimizi arttırmak olduğu için önce Palamut avladık. Palamut’u yem yaparak, yemli dip takımı çekmek istiyorduk. Palamut avında sıkıntı olursa jig avı yapacaktık.

KOTU HAVA AKYA AVI YAPMAMIZA MANI OLAMADI

Tuzla civarına geldiğimizde havanın sert olduğunu açıkça görülüyordu. Eğer, hava müsaade ederse Pırasalı Ada’dan başlayarak yemli dip oltasıyla Akya avlayacaktık. Yarasalı Mağara önüne geldiğimizde, rüzgarın sertliği dolayısıyla, Pırasalı Ada’dan başlama fikirden vazgeçtik.

Rüzgar, kuzey doğudan esiyordu. O anda, balık avı için en uygun yer Gemliyik Koyu çıkışıydı. Bu kadar rüzgarda jigging yapma şansımızda kalmamıştı. En iyisi yemli dip oltasıyla av yapmaktı. Palamutları yemli dip oltalarına takıp denize bıraktık. Rüzgar adeta bizi takip ediyordu. Rüzgar bizim bulunduğumuz yeri etkisi altına almadan avımızı yapıp dönüşe geçmek gerekiyordu.

Aradan yarım saat geçmeden rüzgar doğuya dönmeye başlamıştı. Tam bu sırada, oltalardan birinin kaloması hızla boşalmaya başladı. Akya, oltadaydı. Tekneyi biraz dışa alıp motoru durdurduk. Bütün dikkat oltadaydı. Bu, arkadaşların ilk Akya avları olacaktı. Bu sebeple büyük bir dikkatle oltayı çektik. Hava kötüleşmeye devam ediyordu. Akya’yı tam zamanında avlamıştık. Akya teknenin altında gözükmeye başladığında, rüzgarın etkisiyle tekne Gemliyik Koyunun sahiline iyice yaklaşmıştı. Akya’yı tekneye alıp, fotoğrafları çekip hemen dönüşe geçtik.

Kötü Hava Akya Avı Yapmamıza Mani Olamadı

KOTU HAVA AKYA AVI YAPMAMIZA MANI OLAMADI

Kötü Hava Akya Avı Yapmamıza Mani Olamadı

Bu kötü hava şartlarına rağmen. Güzel bir Akya avı yapmıştık. Akya tam zamanında oltamıza gelmişti. Balık avı turuna katılan arkadaşlar açısından, büyük bir Akya ile sahile çıkmanın keyfide bir başka oluyor.

FIRTINADA AKYA AVI VIDEOSU

Fırtınada Akya Avı Videosuhttps://youtu.be/3jZ8qznrVTc

Kötü Hava Akya Avı Yapmamıza Mani Olamadı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.