KOCAMAN YAZILI ORKINOSU CINGENE PALAMUTU DIYE CEKTIK

Kocaman Yazılı Orkinosu Çingene Palamutu Diye Çektik :

Büyük balık mücadelesi genellikle çok zorlu olur. Ama bazende balıklar avlanırken çok yorulurlar. Oltaya takıldıklarında çok fazla mücadele edecek güçleri kalmaz. Bu av da böyle bir zamana denk geldi.

KOCAMAN YAZILI ORKINOSU CINGENE PALAMUTU DIYE CEKTIK

Uzun yıllardır büyük balık avı turlarımıza katılan arkadaşımız eşiyle beraber geldi. Adrasan Koyundan büyük balık avı yapmak için saat 16.30 da açıldık. Koy içinde dolaşarak yemlik balık avına başladık. Hava ve deniz çok güzeldi. Keyifli bir ortamda avımız başladı. Sohbet ederken bir yandan da oltada bir hareket bekliyorduk. Bir anda Osman’ın kaloma boşalmaya başladı. İlk asılma güçlüydü. Ama sonrasında balığı çekmek kolay oldu. Kısa sürede balığı tekneye yaklaştırdık. Balık teknenin yanına gelince mücadeleye başladı. Bir süre balığın teknenin altında dönerek yorulmasına izin verdik. Balık yorulunca tekneye aldık.

KOCAMAN YAZILI ORKINOSU CINGENE PALAMUTU DIYE CEKTIK

Balığı çekerken kolay geldiği için yemlik balığı aldığımızı düşünüyorduk. Bu yüzden hemen “büyük balık avına başlayalım mı?” diye planlar yapmıştık. Hatta nerede büyük balık avı yapacağımızın kararını vermiştik. Sonrasında balığı teknenin yanında görünce yemlik için büyük olduğu ortaya çıktı. Bu durumda yemlik balık avına devam etmekten başka çare kalmamıştı.

Yönümüzü Pırasalı Ada istikametine çevirerek avımıza ve sohbetimize devam ettik. Daha önceki senelerde Osman ile Pırasalı Ada açığında büyük balık avı yapmıştık. Bu yüzden yine orayı tercih etti. Daha önceden büyük balık avı yaptığımız her katılımcı av yaptığı yeri tercih eder. Çünkü bir sonraki av fırsatına kadar geçen sürede hep o yerin hayalini kurar. Bu yüzden yeni avı da aynı yerde yapacağını düşünür. Orayı denemeden başka yere gitmeyi pek içine sindiremez. Bu yüzden Pırasalı Ada tercihini anlamak çok zor değildi. Zaten son birkaç senedir Pırasalı Ada istikameti daha verimli oldu.

KOCAMAN YAZILI ORKINOSU CINGENE PALAMUTU DIYE CEKTIK

Sonrasında oltamıza hiç yemlik balık atlamadı. Böylece dolaşarak avımıza devam ettik. Artık hava kararmaya yakın dönüşe geçtik. Sohbet ve hava güzeldi. Denizin keyfini çıkararak kıyıya doğru yol aldık. Artık Osman ve eşi akşam yemeğinde avladığımız balığı yemenin planlarına başlamışlardı. Güzel bir Adrasan akşamında deniz balığı keyfi yapacaklardı. Artık daha büyük balıkların avı bir sonraki seneye kalmıştı. Osman daha tekneden inmeden bir sonraki büyük balık avının hayalini kurmaya başlamıştı. Kısmet yeni sezona artık.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/uZNtM5qYoSc

Kocaman Yazılı Orkinosu Çingene Palamutu Diye Çektik

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.