KISMETINE GUVENENLER HER SENE AKYA AVLAYABILMEKTEDIR

Kısmetine Güvenenler Her Sene Akya Avlayabilmektedir :

KISMETINE GUVENENLER HER SENE AKYA AVLAYABILMEKTEDIR

Yıllardır turlarımıza katılan arkadaşların ortak özellikleri kısmetlerine çok güvenmeleridir. Her konuşmamızda “bu yıl nasıl balıklar yakalamak kısmet olacak?” sorusunu dillendirirler. Başarısız olma ihtimalinden hiç bahsetmezler. Onların aklında sadece başarılı olmak vardır. Zaten pozitif düşünce içinde olmayan katılımcılar ile balığın en bol olduğu zamanlarda bile büyük balık avı yapamadan döndüğümüz olur. Olumlu düşünce olmadan hiç bir işte başarılı olmak mümkün değildir. Kazanmanın birinci şartı, kazanacağına kesin olarak inanmaktır.

KISMETINE GUVENENLER HER SENE AKYA AVLAYABILMEKTEDIR

Arkadaşlar Buzluklarıyla Beraber Geldiler

Geçen sene çıktığımız üç turun ilkinde büyük balık avı yapamamıştık. Sonraki iki sabah turunda 20 Kg civarı Akya avları yaptık. Bu senede arkadaşımız rezervasyon yaptırırken “bu sene kaç kilo balıklar avlama ihtimalimiz var” diye soruyordu. Balık yakalayamama ihtimalini hiç düşünmüyordu.

KISMETINE GUVENENLER HER SENE AKYA AVLAYABILMEKTEDIR

İlk gün eşi ve bir arkadaşı ile tura katıldılar. Yemlik balık avı bizi hiç üzmedi. Pırasalı Ada istikametine doğru yol aldık. En son yemi Pırasalı Adaya yaklaşırken aldık. Hemen canlı yem olarak hazırlayıp suya saldık. Böylece büyük balık avı başladı.

KISMETINE GUVENENLER HER SENE AKYA AVLAYABILMEKTEDIR

Büyük balık avı başlayınca konu hemen “kaç kilo balık avlarız?” muhabbetine döndü. Her kes tahminlerini söyledi. Bu muhabbetimiz kaloma sesiyle kesildi. Arkadaş hemen oltayı bana uzattı. Balığın kancaya geçmesini büyük bir heyecanla bekledik. Balığın kancaya geçtiğine kanaat getirince kaloma ayarını yapıp arkadaşlar kamışı uzattım. Artık büyük balık avı mücadelemiz başladı.

KISMETINE GUVENENLER HER SENE AKYA AVLAYABILMEKTEDIR

Büyük Balık Mücadelesini Kim Özlemez Ki

Büyük balıkla mücadele ederken her kes heyecanla sıranın kendisine gelmesini bekliyordu. Erkekler bir tur balıkla mücadele ettiler. Sonra arkadaşın eşi oltayı aldı. Aldı ve bir daha balığı tekneye alana kadar oltayı onlara vermedi. Büyük bir istekle büyük balık mücadelesini tek başına sürdürdü. Biz de ona “nasıl oluyor da hiç yorulmadan ve zorlanmadan balıkla bu kadar uzun süre mücadele edebiliyor” diye baka kaldık. Arkadaşımız bir ara makine ikinci devirde olup olmadığına baktı. Ama birinci devirde olduğunu söyledi. Bende makinenin sesine bakarak birinci devirde olduğunu düşünüyordum. Meğer hiç öyle değilmiş. Meğer geçen sene en son yaptığımız avdan beri olta ikinci devirde bugünkü avı bekliyormuş. Bu durum en çok arkadaşın eşinin büyük balık avı mücadelesini kolayca yapmasına yaradı.

Balığı tekneye aldığımızda arkadaşımızın eşi “ balık zaten olta benim elimdeyken geldi. Balığı da tekneye kadar ben çektim. Bu balığı da alıp Antalya’da yaşayan anneme giderken götürürüm. Bu benim balığım. Siz kendinize yarın ve ertesi gün balık yakalayın” dedi. Bizim kiler “bari bir yiyimlik ver” diyebildiler. Sonrasında onu da alamadıklarını öğrendim. Yazık değil mi adamcağızlara… Devamı sonraki avda…

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/tbMlzUpcOLY

Kısmetine Güvenenler Her Sene Akya Avlayabilmektedir

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.