KANKALARIN BALIK AVI KISMETI HEVESLERINI ARTTIRIYOR

Kankaların Balık Avı Kısmeti Heveslerini Arttırıyor :

KANKALARIN BALIK AVI KISMETI HEVESLERINI ARTTIRIYOR

Geçen sene en hızlı balık avı rekoru kankaların elindeydi. Üstelik bunu beraberce çıktıkları ilk turda gerçekleştirdiler. Sabah 6,30 tekne ile sahilden açılıp yemlik balık avına başladık. Yemliklerin oltalara atlama hızı kankaların hevesini arttırdı. Bu hevesle canlı yemle büyük balık avına başladık. Daha meraya girerken kaloma boşalmaya başladı. Bizimkilerin keyfine diyecek yoktu. Her şey bu kadar hızlı olunca enerjileri en üst seviyeye çıktı. Balığın mücadele gücünü görünce de teknede bir Megalodon fırtınası esmeye başladı.

KANKALARIN BALIK AVI KISMETI HEVESLERINI ARTTIRIYOR

Kankaların kasları büyük balıkla mücadele için henüz yeterince güçlü değildi. Bu yüzden onlar rahat mücadele edebilsinler diye Shimano TLD 50 A çift devirli bir olta getirmiştim. Bu sayede balıkla mücadelemiz 20 dakika civarında sürdü. Sabah 06.30 da çıktığımız turumuz balığı tekneye almamızla saat 07.26 bitti. Yani 56 dakikada büyük balık avını yapıp tekneye 15 Kg bir Akya aldık.

KANKALARIN BALIK AVI KISMETI HEVESLERINI ARTTIRIYOR

Kankaların Büyük Balık Avı Hevesi

Aradan bir sene geçti. Kankalar ile yeniden balık avına çıkmak kısmet oldu. Geçen senenin hikayeleriyle balık avı turumuz başladı. Bu sefer yemlikleri almak o kadar kolay olmadı. Bu yüzden Pırasalı Ada ve hatta Çoban Limanı dahil büyük bir alanı dolaşmak zorunda kaldık. İki tane uygun boyda yem balığı avı yapınca büyük balık avı başladık.

KANKALARIN BALIK AVI KISMETI HEVESLERINI ARTTIRIYOR

Büyük balık arayışımız Çoban Limanından başlayıp Pırasalı Adanın etrafını defalarca turladıktan sonra Adrasan Koyunun içlerine kadar devam etti. Arada yemimize Balon Balıkları dadandı. Her seferinde tekneye yol vererek Balonların hışmından uzak durduk. Zaman ilerlemesine rağmen bir türlü büyük balık oltaya vurmuyordu. Durum böyle olunca çocuklar sabırsızlanıyordu. Sonrasında da hevesleri kırılıp uyku moduna geçiyorlardı. Erken kalktıkları için uyuklamalarını anlıyordum. Ama balık, uyuklayanları pek sevmez. Balık avı yapabilmenin yolu uyanık kalıp balığı devamlı arzulamaktan geçer.

KANKALARIN BALIK AVI KISMETI HEVESLERINI ARTTIRIYOR

Megalodon Fırtınasının Uyarıcı Etkisi

Bu kadar uzun dolaşmalar her zaman çocukların hevesi üzerinde yıpratıcı etki yaratır. Bu yüzden onların hevesini canlı tutmanın yolu, arada bir Megalodon fırtınası yaratmaktan geçer. Ne zaman bir Megalodon fırtınası yaratsak çocuklar hemen silkinip kendilerine gelirler. Büyük balık hevesleri artar. Artık son meraya gelmiştik. Ne olacaksa burada olacaktı. Kankalar geçen sene de büyük balık avlarını burada yapmışlardı. Bu merada olmak onları heyecanlandırmak için yeterli olmuştu. Bu hevesle olta çekmeye devam ederken kaloma boşalmaya başladı.

Kaloma Sesi Büyük Balığın Alarm Sesidir

Bu alarmla beraber kankalar mücadele için enerji ile doldular. Kankaların kasları geçen seneye göre daha güçlüydü. Bu yüzden mücadeleye tek devirli Omoto GTR 25L çıkrık makineli olta getirdim. Tek devirli oltanın devir oranı ¼.0 olunca mücadele biraz daha zorlu oluyor. Hevesleri üst düzeyde olunca, güçlerinin son damlasına kadar mücadeleyi sürdürdüler. Güçlerinin yetmediği yerde onlara yardım ettim. Dinlenip tekrar mücadeleye devam etmelerini sağladım. Sonunda 12 Kg bir Akya avını beraberce yapmak kısmet oldu. Kankalar ikinci çıktıkları balık avı turunda da balık avladılar. Böylece büyük balık avlama alışkanlıklarını devam ettirdiler.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/Y_VZrS9_wBY

Kankaların Balık Avı Kısmeti Heveslerini Arttırıyor

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.