KANKALAR BALIK AVINDA

Kankalar Balık Avında :

Yazılı Orkinos Avı Videosu”

KANKALAR BALIK AVINDA

MUSTAFA SOYSAL

Mustafa ile tekneye bindiğimizde saat 06.30 olmuştu. Güneş yeni doğarken biz Adrasan Koyunda balık avına başlamıştık. Hava çok güzeldi. Tam balık havasıydı. Palamut hızında Sulu Ada istikametine doğru yol almaya başladık.

Balık avına çıkmıştık ama balık bahaneydi. Amacımız sohbet edip eski günleri yad etmekti. Uzun zamandır görüşmemiştik ve daha önca Mustafa ile hiç balık avı yapmamıştık.

Sulu Adaya doğru yol alırken, Mustafa ile biraz eskilere gidip, dalış eğitimine ve ilk tecrübe dalışlarına başladığımız günlere gitmiş, koyu bir sohbete dalmıştık. Mustafa ile üç yıldız CMES eğitmen Rüştü Demirkol’un Fetiye’de düzenlediği dalış gezisinde tanışmıştık. Rüştü hoca, “bu senin buddy“ demişti. O günden sonra her nereye dalışa gidilecek olsam Mustafa ile gider olmuştuk. Hafta sonlarını iple çekiyorduk. Cuma gününden tüpleri doldurup, dalış malzemelerimizi, kamp malzemelerimizi hazır edip akşam olmasını bekliyorduk. Akşam olup mesai bitince, arabalara atladığımız gibi 3 – 4 saat sonra Kabatepe veya Kömür Limanı veya İbrice Limanında soluğu alıyorduk. Daha uzun tatillerde, Saros, Ayvalık, Bodrum veya Kaş’a giderdik. O senelerde, neredeyse her su birikintisine dalardık. Eğitmen olduktan sonra, serbest dalışa yönelmeye başladım. Bu dönem, Mustafa ile ayrı düşmeye başladığımız zamanlara denk gelmişti. Serbest dalış merakıyla tüple dalışlar eğitimlerle sınırlı kalmaya başladı. Eğer, eğitim vermiyorsam tüpleri kenara koyup serbest dalışa gidiyordum. Bu yıllarda, serbest dalış konusundaki bilgimi arttırmak için hiçbir fırsatı kaçırmıyordum. Yerleşmek için Adrasan’ı seçmemde serbest dalış merakım da etkili olmuştu.

KANKALAR BALIK AVINDA

Mustafa ile sohbet uzayıp giderken Akya için yem yapacağımız Yazılı Orkinosları yakalamıştık. Sulu Adada Akya için dolaşmaya başladık. Yemli takımlara birkaç vuruş almamıza rağmen Akya’yı yakalamak kısmet olmadı. Öğlene doğru biraz jigging yaptık. Yorulmaya başlayınca, öğle arası verdik.

Öğleden sonraki balık avı turuna, saat 15.30 gibi jigging yaparak başladık. Yorulunca, jig’leri kaldırıp, yeniden yemli dip takımlarına döndük. Akya, gelmemeye kararlıydı. Saat 18.00 gibi dönüş kararı aldık. Dönüş yolunda 3 Kg civarı bir Yazılı Orkinos avı daha yaparak günü kapadık.

KANKALAR BALIK AVINDA

BALIK AVI TEKNIKLERI

Akya Oltasının Videosuhttps://youtu.be/JY2C70iOkrY

Kankalar Balık Avında

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.