HEDEFLERININ PESINDE KOSANLAR MUTLAKA SONUCA ULASIR

Hedeflerinin Peşinde Koşanlar Mutlaka Sonuca Ulaşır :

Hedefini belirleyip onu başarmak için azimle çabalayan pek çok şey öğrenir. Öğrendiği her şey, edindiği her tecrübe onu hedefine yaklaştırır. Bu aşamada en güzel duygu; başarıya yaklaştığını hissetmektir. Bu hissin biraz sonrasında da hedefe ulaşılır. Çabalayarak elde edilen başarıdan daha haz verici bir şey yoktur. Elde edilen başarı, hak edilmiş bir başarıdır. Bu başarıyı ondan kimse alamaz. Çünkü bu başarıyı bilgisi ve tecrübesiyle elde etmiştir. Aynı yolu izleyerek daha büyük başarılara ulaşması hiç zor olmayacaktır.

HEDEFLERININ PESINDE KOSANLAR MUTLAKA SONUCA ULASIR

Büyük Balık Avında Hedefe Ulaşmak İçin İzlenecek Yol

Balık avına genellikle kıyı avcılığı olarak başlanır. Bu aşamada olta atma ve çekme yöntemleri öğrenilir. Sonra balık avlama süreci başlar. Ufak balık avlanırken her avcının aklında daha büyük balık yakalamak vardır. Bu yüzden yeni meralarda balık avlamak için seyahatler başlar.

Yeni meralarda oltaya birkaç büyük balık takılır. Ama mücadele esnasında balık kendini kolayca kurtarır. Kaçan birkaç büyük balıktan sonra malzemenin bu işte ne kadar önemli olduğu fark edilir. Büyük balık avı için uygun bir takımın nasıl olması gerektiği araştırılır. Ne kadar çok seçeneğin olduğu fark edilir. Neyin doğru takım olacağına bir türlü karar verilemez. Bu aşamada yardıma ihtiyaç vardır.

HEDEFLERININ PESINDE KOSANLAR MUTLAKA SONUCA ULASIR

Yardım için başvurulacak kaynaklar internet ve malzeme satan mağazalar olur. Araştırma devam ederken sadece malzemenin balık yakalamak için yeterli olmayacağı fark edilir. Bu yüzden en doğrusunun bu işi yapandan öğrenmek olduğa keşfedilir. Bu aşamada bu işi yapanlarla temasa geçilir. Onlarla yapılan sohbetlerde, öncelikle nasıl bir av yapılmak istediğine karar verilmesi gerektiği öğrenilir. Çünkü her avda kullanılacak olta farklıdır. Bu farklılığı uygulanacak yöntem belirler.

HEDEFLERININ PESINDE KOSANLAR MUTLAKA SONUCA ULASIR

Büyük Balık Avına Başlarken Yöntem Seçimi

Her zaman bir işe başlarken yöntem seçimi ve planlama çok önemlidir. Bunu yapabilmek için öncesinde çok iyi araştırma yapılması gerekir. Yapılan araştırmanın verimliliği seçilen yöntemde başarılı olmanın temel unsurudur. Bu yüzden balık avında başarılı olmuş kişilerden destek alınması masraftan ve zamandan tasarruf sağlar.

HEDEFLERININ PESINDE KOSANLAR MUTLAKA SONUCA ULASIR

Yöntem Seçiminde En Önemli Etkenler Nelerdir

  • Kişisel tercihler,
  • Bulunulan yer veya gidilebilecek yerler,
  • Bu iş için ayrılabilecek bütçe,
  • Bu bütçe dahilinde yapılacak seçimler,
  • Bilgi ve tecrübe,
  • Alınabilecek uzman yardımları yöntem seçimini belirleyen unsurlardır.

Belirlenen Yönteme Göre Malzeme Seçimi

Yöntem seçiminden sonra kişiye uygun malzeme seçimi safhasına geçilir. Artık işler bütçe meselesine kalmıştır. Ne kadar fazla bütçe ayrılırsa o kadar kaliteli malzeme alınabilir. Malzeme tedarikini uygulama becerisi takip eder. Uygulama becerisi konusunda da bir bilenin yardımına ihtiyaç duyulabilir. Bu aşama diğer aşamalara göre zorlu olabilir. Her şeyi çok iyi bilip de balık avı yapmak konusunda başarılı olamayan pek çok kişi vardır. Çünkü balık işi kısmet işidir. Pozitif enerji işidir. Pozitif enerji, başarının olduğu yerde oluşur. Kişinin kendisininde bulunduğu ortamda bu avın yapıldığını görmesi gerekir. Hatta o avı çekerken kendisininde ava katılması ve avın heyecanını, tecrübesine yaşaması gerekir. Ancak bu durumda, o avı kendisinin de yapabileceği düşüncesi gelişir. Ancak bu aşamadan sonra pozitif enerjiyi içinde hisseder.

Büyük Balık Avı Turlarına Katılanlar Neleri Öğrenir

Büyük balık avı turumuza katılan bir kişi teknede olta kullanımını öğrenir. Kaloma kullanımını öğrenir. Kaloma kullanım bilgisi olmadan büyük balık avı yapabilmek mümkün değildir. Teknede malzeme kullanımını öğrenir. Büyük balık için olta hazırlığını görür. Kısmeti varsa ve büyük balık avı yapıldıysa, büyük balıkla mücadelenin nasıl yapılması gerektiğini öğrenir. Balığı tekneye nasıl alınması gerektiğini izleme şansı olur. Büyük balık avının coşkusunu yaşar. Web sitemizde kendine ait bir büyük balık makalesi olur. Bu avını herkesle paylaşma şansı olur.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/CLRH0HoDyqw

Hedeflerinin Peşinde Koşanlar Mutlaka Sonuca Ulaşır

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.