HAYALINI KURDUKLARI AKYA AVI ADRASANDA GERCEK OLDU

Hayalini Kurdukları Akya Avı Adrasanda Gercek Oldu :

[nivo source=”current-post” speed=300 pause=3000]

Balık avı turu, tur şekli; yemli dip oltası ile Akya avı.

Adrasan sahilinin sol tarafında buluşarak denize açıldık. Adrasan Sahilinden açıldıktan sonra yemlik Palamut için sırtı çekmeye başladık. Adrasan koyunu geçerek Sulu Adaya gitmeye başladık.

Sulu Adaya kadar hiçbir hareket olmadı. Sulu Adaya yaklaştığımızda her yerde oynaklar vardı. Oynakların yanından, önünden, arkasından, içinden geçerek yemlik Palamut avı yapmaya çalıştık. Arada kaloma kısa süreli boşalmasına rağmen, balık boşluyordu. Derken bir ara iki oltanın kaloması aynı anda boşalmaya başladı. Hemen tekneyi durdurup, oltaları çekmeye başladık. İki tane yemlik Palamut avı yapmıştık. Oltaları yeniden denize bırakarak oynakların arasından dolaştık. Her taraf balık olmasına rağmen, oltalarımıza tenezzül etmiyorlardı.

Saat 09.40 da yemlik Palamut aramaktan vazgeçerek, Akya avı için yemli dip oltalarını hazırlamak amacıyla, Sulu Adanın açığına çıktık. Uygun yere geldiğimizde, arkadaşlardan, oltaları toplamalarını istedim. Akya avı için, yemli dip oltalarının hazırlığına başladık. Oltalar hazır olunca, oltaları birer birer denize bırakarak, Akya avına başladık. Toptaşa yaklaşmaya başladığımız esnada olta hızla çekilmeye başladı. Hemen durup oltaları topladık. Oltada bir ağırlık olmasına karşılık, boş gibiydi. Takımın son kısmını tekneye alırken, oltada 50 cm. Lambuka vardı. Zorlukla avladığımız yemlik Palamutlara, Lambukalar musallat olmuşlardı. Lambuka’yı kancadan çıkarıp, balık kovasındaki yerine koyduk.

Lambuka avından sonra, yemlik Palamut hala kullanılabilecek durumda olduğundan, olta bırakacak kadar Sulu Adadan uzaklaşıp, oltaları denize bırakarak top taşın önünden geçip boğaza doğru ilerledik. Yönümüzü Adrasan yönüne verdiğimizde, Akya şiddetle kalomayı boşaltmaya başlamıştı. Diğer oltayı hemen sudan çıkarıp, tekneyi rölanti hızında Adrasan yönünde uzaklaştırmaya başladık. Akya’yı taşlık alandan uzaklaştırdıktan sonra, 15 dakika daha hiç durmadım. Akya, devamlı asılmasına rağmen çok fazla zorlamıyordu. Durduğumuzda Akya’nın mücadeleye başlayacağını bildiğimden, süreyi uzatmayı ve Akya’nın yorulmasını bekliyordum. Durduğumuzda Akya’nın mücadele etmesini beklerken, Akya hiç zorlamadan geliyordu. Akya teknenin altına geldiğinde, bizim çekmemize gerek kalmadan denizin kaldırma gücüyle yükselerek gelmişti. Şimdiye kadar, çıkrık makineli olta ile en kısa sürede tekneye aldığımız Akya olmuştu.

Hayalini Kurdukları Akya Avı Adrasanda Gercek Oldu


 

 

Bir önceki yazımız olan BALIK AVI KEYFINI ESIYLE BERABER YASADI başlıklı makalemizde Adrasan Balık Avı, Antalya Balık Avı ve Balık Avı hakkında bilgiler verilmektedir.

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HİKAYELERİ, FOTOĞRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir