GÜZEL HAVADA JIGGING TURUNUN KEYFINE DOYUM OLMAZ

Güzel Havada Jigging Turunun Keyfine Doyum Olmaz :

JIGGING YONTEMIYLE LAGOS AVI VİDEOSU –

Bu günkü balık avı turunda Sulu ada açıklarında jigging yöntemiyle balık avı yapmak amacıyla çıktık. Adrasan Sahilinden ayrılırken Palamut avı için yüzey sırtısı çekiyorduk. Yol boyunca çok fazla hareket olmadı. Genellikle bu mevsimde Palamut az olur. Olan Palamutta orta suda bulunur. Ancak yemlenmek için yükseldiği esnada av verir. Sulu Adaya geldiğimizde vakit kaybetmeden jigging yapmak için Sulu Adanın açığındaki meraya gittik.

GÜZEL HAVADA JIGGING TURUNUN KEYFINE DOYUM OLMAZ

Arkadaşlar o gün ilk defa jigging yöntemi ile balık avı yapacaklardı. Hava jigging yapmak için çok güzeldi. Sakin havada jigging yapmak hem keyifli, hem de kolaydır. Rüzgar, akıntı ve dalganın fazla olduğu günlerde jigging yöntemi ile balık avı yapmak pek keyifli olmadığı gibi, oldukça da yorucu olur. Bazı günler dalga ve rüzgar aynı yönde hareket ederken, akındı karşı yönde hareket ettiğinde bir birini dengeleyerek jigging yapmaya imkan tanıyabilir. Böyle bir dengeleme olmaz da rüzgar ve dalga aynı yönde hareket ederse, tekne hızla akıp gittiğinden  jigging yapmak hayal oluyor. Jigging yapmaya çalışırken çoğu zaman dibi bulamadığımız ve oltalar devamlı yatay pozisyona geçtiği için keyifli olmaz.

GÜZEL HAVADA JIGGING TURUNUN KEYFINE DOYUM OLMAZ

Önce arkadaşlara oltayı nasıl kullanmaları gerektiğini anlattım. Sonra, kullanımını uygulamalı olarak gösterdim. Jigging yöntemi yorucu olduğu için tek olta ile sırayla av yapmalarını istedim. Böylece sırasını bekleyenin dinlenme şansı olacaktı. Beş altı denemeden sonra genellikle, ritim oluşmaya başlıyor. Ritim oluşunca yorulma da azalıyor. Ritim oturup yorulma azalınca, insanlar jigging yapmaktan keyif alıyorlar.

Güzel Havada Jigging Turunun Keyfine Doyum Olmaz

GÜZEL HAVADA JIGGING TURUNUN KEYFINE DOYUM OLMAZ

O gün hafif akıntının etkisiyle Sulu Adaya yaklaşmaya başladığımız esnada kaloma hızla boşalmaya başladı. 10 – 15 dakikalık mücadeleden sonra Lagos teknedeydi. jigging yöntemi ile avladığımız Lagos – Kum Gridası Türkiye denizlerindeki en değerli balıktır. Lezzet olarak Kum Gridası, Lagos familyasının en lezzetli balığıdır.

O gün hava çok güzeldi. Güzel havada jigging yöntemiyle, güzel bir Lagos avı yaptık.

JIGGING

Jigging videosuhttps://dai.ly/xoj8ei

Güzel Havada Jigging Turunun Keyfine Doyum Olmaz

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.