DENIZIN HUZURLU ORTAMINDA BALIK AVIYLA RAHATLAMAK

Denizin Huzurlu Ortamında Balık Avıyla Rahatlamak :

DENIZIN HUZURLU ORTAMINDA BALIK AVIYLA RAHATLAMAK

Balık avını hobi olarak edinmeye başladığımda deniz olan özlemi artmıştı. Eskiden denize yüzmek ve dalmak için giderdim. Dalmaktan kastım serbest dalış yapmaktır. O zamanlar zıpkınla balık avı yapmak için malzeme bulmak çok zordur. Bir keresinde dalış  maskesi bulmak için Sirkeci ve Karaköy’de girmediğim dükkan kalmamıştı. En son Karaköy’de bir mağazada istediğim gibi bir maskeyi zoraki bulmuştum. O gün çok mutlu olmuştum. Artık daha rahat dalma şansım olacaktı.

DENIZIN HUZURLU ORTAMINDA BALIK AVIYLA RAHATLAMAK

Sonraki senelerde olta ile balık avı yapmaya başladım. Önceleri kıyıdan el oltası ile balık avı yapıyordum. Sonra kendime Daiwa makine ve kamıştan oluşan güzel bir takım aldım. Asıl balık avı dönemi o zaman başladı. O takımı Adrasan’a göçtüğüm ilk senelerde bile kullanıyordum. 2003 Ekim ayında o olta ile kıyıdan Levrek avı yaparken 4.250 gr Lichia Amia avlamıştım. En son o oltayı 10 Ekim 2006 tarihinde 14 adet hortumun olduğu bir fırtınada demirli olduğu yerde teknemiz batınca kaybettim. Fırtına sonrası tekneyi çıkarırken ilk baktığım şey o olta olmuştu. Ama makine de, kamışta birkaç parçaya ayrılmıştı. Artık kurtulacak tarafı kalmamıştı. Gerçi o dönemde artık büyük balık avı için çıkrık makineli takımlara geçmiştik.

DENIZIN HUZURLU ORTAMINDA BALIK AVIYLA RAHATLAMAK

Denize Olan İlginin Temel Sebebi Nedir

Bu soruyu balık avına gelen pek çok arkadaşa sordum. Sonuç olarak genel kitlenin denizde olmak için balık avına geldiğini öğrendim. Bu cevabın benim de denize olan ilgimi açıkladığı bir gerçektir. Çünkü asıl olan her zaman denizde olmaktır. Bu durum balık avında da, zıpkınla avlanırken de böyledir. Bunu en iyi açıklayan davranış şeklim ise, sabah çıktığım balık avı turundan daha döneli yarım saat bile olmadan “ben tekneye bakayım” diye deniz kenarına gitmemdir. Bütün gün denizde olmama rağmen çok kısa sürede denizi özlerim. Denizin o huzur veren sakinliği beni çeker. Denizden uzak kalmak çok zordur.

DENIZIN HUZURLU ORTAMINDA BALIK AVIYLA RAHATLAMAK

Devamlı Olarak Turlara Gelen Arkadaşların Temel Yaklaşımı

Hemen hepsi denizin huzurlu ortamında balık avı yaparak huzur bulmak için gelir. Birde buna büyük balık avının o coşkulu sevinci eklenirse değmeyin keyiflerine. Bazı arkadaşlarımız bununla da yetinmeyip bir de yanlarında sevdikleri insanları getirir. Bunlar kimi zaman aile bireyleri, kimi zaman da arkadaşları olur. Bu şekilde gelen arkadaşların balık avı kısmetleri ya başlangıçtan beri, ya da belli bir tecrübeden sonra çok verimli olur. Bu arkadaşlar denizde olmaktan büyük keyif alırken, balık avını da bonus olarak görürler. Ama her seferinde avladıkları balık boyları büyüdüğü için hem bilgi, hem de tecrübeleri çok artar. Böylece denizde olmaktan ve balık avlamaktan çok daha büyük keyif alırlar. Bir süre sonra denizde olmak hayat tarzına dönüşür.

DENIZIN HUZURLU ORTAMINDA BALIK AVIYLA RAHATLAMAK

Balık Avında Bilgi ve Tecrübeleri Artan Arkadaşların Durumu

Bu arkadaşlar belli bir olgunluğa ulaştıktan sonra genellikle kendilerine tekne alıp kendi avlarını yapmaya başlarlar. Bizi en mutlu eden de bu şekilde bir gelişim sürecine katkı sağlıyor olmaktır. Üstelik bu arkadaşlarla ilişkilerimiz çok üst seviyede olduğu için bilgi ve tecrübe paylaşarak gelişimimizi sürdürürüz. Balık avında öğrenmenin bir sınırı yoktur. Bu şekildeki gelişim süreci ülkenin balıkçılık kültürünün gelişmesine de çok büyük katkı sağlar. Bu yüzden her türlü amatör balıkçılık aktivitesini desteklemek temel prensibimizdir.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/-nehElP_00Q

Denizin Huzurlu Ortamında Balık Avıyla Rahatlamak

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.