DENIZ MUHALEFETI MAGDURLARI HAVANIN GUZEL OLDUGU GUN AKYA AVLADILAR

Deniz Muhalefeti Mağdurları Havanın Güzel Olduğu Gün Akya Avladılar :

2008 yılından beri, birlikte balık avına çıktığım Menderes bey ile, bu sene tekrar balığa çıkmak kısmet oldu… Geçen 4 yılda, muhtelif mevsimlerde, inanılmaz güzel avlar yaptık. Wahoo, Lambuka, Yazılı Orkinos çeşitleri, Barakuda, bol miktarda Balon Balığını beraber yakaladık. ilk yakaladığımız balık ise, geri bıraktığımız, orfoz yavrusuydu.

DENIZ MUHALEFETI MAGDURLARI HAVANIN GUZEL OLDUGU GUN AKYA AVLADILAR

Bu sene, balık rezervasyonu için Menderes beyi aradığımda, “AKYA için geliyorum” dedim. Menderes bey ile, 2 sefer, akşam turu yaptık. İlk turda şansıma, hava çok sertti. 20 ye yakın Palamut ve Yazılı Orkinos yakaladık. Fakat, Akya için olta atacak hava şartları, uygun değildi. İlk turda yakaladığımız balıklar, bütün pansiyona, balık ziyafeti oldu. 2. akşam turunda, 10 yaşındaki oğlum Ulaş’ı da yanımıza aldık. Hava, Ulaş’ın getirdiği şans ile, bu sefer, harikaydı. Kısa sürede, 5 yemlik Palamut yakaladık. AKYA hedefine doğru, yola çıktık. Akşam suyunda, Akya yemlerimizi hazırladık ve avımıza başladık. Bir kaç dakika içinde, Menderes beyin oltası, boşalmaya başladı. Süratle kendi oltamı sudan çıkardım. Mücadele devam ederken, bir anda kötü haber geldi. Akya, oltadan kurtulmuştu…

DENIZ MUHALEFETI MAGDURLARI HAVANIN GUZEL OLDUGU GUN AKYA AVLADILAR

Benim Palamut, sağlamdı. Menderes bey, yeni yemini hazırladı. Aynı anda, derinlere tekrar saldık. Çok kısa sürede bu sefer, benim oltama vuruş oldu. Vuruş…! demeye kalmadan, kaloma çılgınlar gibi boşalmaya başladı. Menderes bey “aldık” dedi. Hızla oltasını toplamaya başladı. Ben balıkla mücadele ederken, Menderes bey, “BENDE DE var” dedi. İNANILMAZDI. İkimizde, aynı anda Akya çekiyorduk. 4 – 5 dakikalık mücadelen sonra, kötü haber, benden geldi. Olta, bir anda boşa çıktı. Maalesef, tek kancaya geçen Akya, kancadan çıkmıştı.

SINARIT AVI BEREKETI BABA OGLU COK SEVINDIRDI

DENIZ MUHALEFETI MAGDURLARI HAVANIN GUZEL OLDUGU GUN AKYA AVLADILAR

Neyse ki diğer oltamızdaki balık duruyordu. Ben oltamı süratle toplarken, Menderes bey büyük bir ustalıkla balığı yordu. Balık avının heyecanını ve keyfini yaşamamız için oltayı bize verdi. Bu aşamadan sonra büyük balıkla biz mücadele ettik.

Müthiş heyecan, sonunda Akya teknemizdeydi.

Teşekkürler, Menderes bey !

YA NASIP DEYIP BUYUK BALIK AVINA CIKTIK KISMETIMIZE 30 KG AKYA GELDI

“Ya nasip” Dedik 30 Kg Akya Avı Videosu: https://youtu.be/LQieSEnDk2c

Deniz Muhalefeti Mağdurları Havanın Güzel Olduğu Gün Akya Avladılar

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.