DENIZ MUHALEFETI MAGDURLARI HAVANIN GUZEL OLDUGU GUN AKYA AVLADILAR

Deniz Muhalefeti Mağdurları Havanın Güzel Olduğu Gün Akya Avladılar :

[nivo source=”current-post” speed=300 pause=3000]

2008 yılından beri, birlikte balık avına çıktığım Menderes bey ile, bu sene tekrar balığa çıkmak kısmet oldu… Geçen 4 yılda, muhtelif mevsimlerde, inanılmaz güzel avlar yaptık. Wahoo, Lambuka, Yazılı Orkinos çeşitleri, Barakuda, bol miktarda Balon Balığını beraber yakaladık. ilk yakaladığımız balık ise, geri bıraktığımız, orfoz yavrusuydu.

Bu sene, balık rezervasyonu için Menderes beyi aradığımda, “AKYA için geliyorum dedim :)”.” Menderes bey ile, 2 sefer, akşam turu yaptık. İlk turda şansıma, hava çok sertti. 20 ye yakın Palamut ve Yazılı Orkinos yakaladık. Fakat, Akya için olta atacak hava şartları, uygun değildi. İlk turda yakaladığımız balıklar, bütün pansiyona, balık ziyafeti oldu. 2. akşam turunda, 10 yaşındaki oğlum Ulaş’ıda yanımıza aldık. Hava, Ulaş’ın getirdiği şans ile, bu sefer, harikaydı. Kısa sürede, 5 yemlik Palamut yakaladık. AKYA hedefine doğru, yola çıktık. Akşam suyunda, Akya yemlerimizi hazırladık ve avımıza başladık. Bir kaç dakika içinde, Menderes beyin oltası, boşalmaya başladı. Süratle, kendi oltamı sudan çıkardım. Mücadele devam ederken, bir anda kötü haber geldi. Akya, oltadan kurtulmuştu…

Benim Palamut, sağlamdı. Menderes bey, yeni yemini hazırladı. Aynı anda, derinlere tekrar saldık. Çok kısa sürede bu sefer, benim oltama vuruş oldu. Vuruş…! demeye kalmadan, kaloma çılgınlar gibi boşalmaya başladı. Menderes bey “aldık” dedi. Hızla oltasını toplamaya başladı. Ben balıkla mücadele ederken, Menderes bey, “BENDE DE var” dedi. İNANILMAZDI. İkimizde, aynı anda Akya çekiyorduk. 4 – 5 dakikalık mücadelen sonra, kötü haber, benden geldi. Olta, bir anda boşa çıktı. Maalesef, tek kancaya geçen Akya, kancadan çıkmıştı. 🙁

Neyse ki, diğer oltamızdaki balık duruyordu. Ben, oltamı süratle toplarken, Menderes bey büyük bir ustalıkla, balığı yordu. Son metrelerinde, oltayı bana verdi.

Müthiş heyecan, sonunda Akya teknemizdeydi.

Teşekkürler, Menderes bey !

Deniz Muhalefeti Mağdurları Havanın Güzel Olduğu Gün Akya Avladılar


 

 

Bir önceki yazımız olan BUYUK BALIK BOLLUGU ANCAK BOYLE YASANIR başlıklı makalemizde Akya Avı, Akya Avı Hayali ve Akya Avı Şok Kafa Vuruşu hakkında bilgiler verilmektedir.

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HİKAYELERİ, FOTOĞRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir