COCUKLARIN KISMETI ACILDIKCA BALIKLARIN BOYU BUYUDU

Çocukların Kısmeti Açıldıkça Balıkların Boyu Büyüdü :

COCUKLARIN KISMETI ACILDIKCA BALIKLARIN BOYU BUYUDU

Bir önceki gün çocuklar ilk büyük balık avını yaptılar. Bu sayede hevesleri daha da arttı. Bir de çevreden gelen tebrikler onların kendilerine olan güvenlerini arttırdı. Artık hayallerinin önünde bir engel kalmamıştı. Şimdi daha büyük bir balık avı yapmak istiyorlardı. Hatta bir de ikinci balığı yakala bırak avı yapmak gibi bir hayalleri vardı. Bu düşünceler ile sabah erkenden balık avına çıkma kararı aldık.

Sabah olduğunda “hadi kalk” demeye ihtiyaç olmadan uyanmış ve hazırlığa başlamışlardı. Onları bu kadar hevesli görünce benim de hevesim bir o kadar arattı. Adeta bir çocuğun coşkusuyla balık avına başladık. Bugün Sulu Adanın istikametinde av yapmayı planlamıştık. Adrasan Koyundan çıktıktan hemen sonra yem işimiz bitmişti. Oltaları toplayıp yola hızla devam ettik.

COCUKLARIN KISMETI ACILDIKCA BALIKLARIN BOYU BUYUDU

Sulu Adanın boğaz kısmında oltaları tekrar suya indirdik. Bir süre canlı yem aradık. Canlı yem  bir türlü oltaya vurmadı. Daha fazla vakit kaybetmeden elimizdeki yem balıklarıyla büyük balık avına başlamaya karar verdik.

Büyük Balık Avımız Başlıyor

Elimizdeki ölü yemlerle Akya Oltasını hazırladık. Dikkatlice mavi derinliklere salarak dip sırtısı çekmeye başladık. Büyük balık bizi çok fazla bekletmedi. Biraz sonra kaloma şiddetle boşalmaya başladı. Çocukların sevincine diyecek yoktu. Artık büyük balık avında belli bir tecrübeye eriştikleri için mücadele tarzları da gelişmişti. Daha bilinçli bir şekilde mücadeleyi sürdürebiliyorlardı. Artık ilk avdaki gibi üzerlerinde streste kalmamıştı. Ne yapmaları gerektiğini biliyorlardı. Anlaşılan o ki, hevesle yapılan iş daha çabuk öğreniliyordu.

COCUKLARIN KISMETI ACILDIKCA BALIKLARIN BOYU BUYUDU

Hava ve deniz çok güzeldi. Tam benim sevdiğim şekildeydi. Böylesi güzel havalarda deniz sakinken balık avının keyfini sonuna kadar çıkarmak mümkün oluyordu. Denizle mücadele etmek yerine balıkla mücadelenin keyfine doyum oluyordu. Çocukların sohbet ederek balıkla mücadeleye devam etmeleri çok güzeldi. Yorulan oltayı diğerine verip onun mücadelesinden de zevk alması ayrı bir güzellikti. Belli bir uyum içinde hareket etmeleri balık mücadelesini kolaylaştırıyordu. Üstelik bu şekilde sürdürülen mücadelenin sonunda balığı kaçırmadan tekneye alabilmek de mümkün oluyordu.

Balık Teknenin Altında Gözükmeye Başladı

Artık mücadelenin sonuna gelmiştik. Cem balıkla mücadele ederken oğlum ile ben denizde balığı görme çabası içindeydik. O ilk gözüktüğü anı kaçırmak istemiyorduk. Sonunda balık aşağıda gözüktü. Dönerek geliyordu. Tekneye doğru yükselttikçe balığın ne kadar büyük olduğunu gözüktü. Çocuklar balığın büyüklüğü karşısında heyecan içindeydi. Balık teknenin altına doğru yaklaşırken denizin yüzünü hava kabarcıkları kaplamıştı. Kabarcıkların arasından Akya suyun yüzüne geldi. Uzanıp koca balığı tekneye aldık. Çocukların içi kıpır kıpırdı. Çocukların büyük balık tecrübesi arttıkça balık boyları da büyümeye başlamıştı. Herkes çok mutluydu. Oltayı toplayıp dönüşe geçtik.

COCUKLARIN KISMETI ACILDIKCA BALIKLARIN BOYU BUYUDU

Yakala Bırak Avı Denememiz

Dönüş yolunda çocuklardan “yakala bırak avı yapalım” teklifi geldi. “Madem kısmetiniz bu kadar açıldı. Hadi bir de onu deneyelim” dedim. Adrasan Fenerine geldiğimizde Akya Oltasını hazırlayıp mavi derinliklere saldık. Sanki bugün büyük balıklar bizi bekliyormuş gibi kaloma büyük bir şiddet ile akmaya başladı. Büyük bir balık şiddetle kaloma boşaltıyordu. Oğlum kısa bir süre balıkla mücadele etme fırsatını buldu. Ama çok sürmeden balık kendini kurtarma fırsatını buldu. Muhtemelen kanca balığın yumuşak bir yerinden geçip sonra da yırtılmıştı.

Güzel bir balık avı günü, güzel heyecanlarla son bulmuştu. İki günde iki büyük balık avı yapmıştık. Bu sayede Cem uzun zamandır çok istediği büyük balık avlarını da yapmıştı. Bu sayede çocuklar büyük balık heyecanını sonuna kadar yaşama fırsatı bulmuşlardı. Hepimiz çok mutluyduk.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/SQ1X7lLzCPU

Çocukların Kısmeti Açıldıkça Balıkların Boyu Büyüdü

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.