CIKTIGIMIZ HER TURDA BALIKLARIN BOYLARI BUYUDU

Çıktığımız Her Turda Balıkların Boyları Büyüdü :

CIKTIGIMIZ HER TURDA BALIKLARIN BOYLARI BUYUDU

Bir insan bir şeyi ne kadar çok içten isterse o işin gerçekleşme olasılığı da o kadar yüksek olur. Ama o işin olması için kişinin içinde istek ve tereddütün çatışmaması gerekir. İstek ile tereddüt çatışıyorsa, bilgi ve tecrübe eksikliğinden dolayı tereddütün galip gelir. Tereddüdün olduğu yerde başarı gerçekleşemez. Korku ile hareket edenin eli ayağı senkron çalışmaz. Ama İnanç ve istek tereddütsüz bir şekilde varsa, her şey kusursuz çalışır.

CIKTIGIMIZ HER TURDA BALIKLARIN BOYLARI BUYUDU

İstek ve Hevesin Tecrübeyle Buluşması

Büyük balık avı çok ciddi miktarda bilgi ve tecrübe ister. Böyle bir bilgi ve tecrübe çok uzun zamanda yüksek maliyetler yaparak elde edilebilir. Bu durumda ilk defa büyük balık avına gelen birisinin bu avı yapabilmesi mümkün müdür? Eğer tereddütsüz bir şekilde av yapacağına dair büyük bir istek ve hevesi varsa ve tura katılacağı kaptanın bilgi ve tecrübesine de aynı şekilde güveniyorsa mümkündür. Eğer içinde en ufak tereddütü varsa en iyi olasılıkla oltaya takılan balık mücadele esnasında oltadan kurtulur. Çünkü o ufacık tereddüt, olayın bir yerine hata olarak yansır. Tereddüdün olmaması bu bakımdan çok önemlidir.

CIKTIGIMIZ HER TURDA BALIKLARIN BOYLARI BUYUDU

Peki tura katılan arkadaşta tereddütü nasıl anlarız? Sorulan sorular olumsuz olasılıklar içeriyorsa tereddüt içini kemiriyordur. Tereddütler ancak, uzun sürecek bir tecrübe sürecinden sonra kafadan silinir. Tecrübe sürecinde elde edilen bilgi zamanla tereddütü siler. Bilgi arttıkça tereddüt yerini güvene ve inanca bırakır. Başarıya giden yol bilgi ve tecrübeden geçer.

CIKTIGIMIZ HER TURDA BALIKLARIN BOYLARI BUYUDU
CIKTIGIMIZ HER TURDA BALIKLARIN BOYLARI BUYUDU

Gerçekleşen Dört Turundaki Gelişim Süreci

Arkadaşımızın istek ve hevesi bizim tecrübe ve bilgimiz ile buluşunca ortaya güzel avlar çıktı.

  • ilk turda; yem balığı ile yetinip kaptana güvesi öğrendik.
  • İkinci turda; arkadaşımız ile iki balık kaçırırken bilgi ve tecrübesi arttı. Bu sayede tereddüdünden kurtuldu. Sonra bize göre küçük olsa da hayatının avını yaptı.
  • Üçüncü turda zorda olsa daha büyük bir balık avlayıp geri saldık.
  • O avı yapıp geri dönerken temennimiz dördüncü turumuzda daha büyük balıktı. Bu turda da tam olarak onu gerçekleştirdik.

Avın Hikayesi

Sabah erkenden buluşup denize açıldık. Artık dördüncü ve son turumuzda. Dört tur boyunca avladığımız ve geri bıraktığımız iki balıkla bilgi ve tecrübemiz belli bir seviyeye ulaşmıştı. Artık daha büyük bir balık avlayacağımıza inancımız tamdı. Bu inançla oltaları suya bıraktık. Pırasalı Ada istikametine gittik. Önce yem balığı avımızı yaptık.

CIKTIGIMIZ HER TURDA BALIKLARIN BOYLARI BUYUDU

Yem balığını Akya Oltasında canlı yem olarak kullanıp dip sırtısı çekmeye başladık. Sohbet devam ederken Akya kaloma boşaltmaya başlamıştı. Tekne açık denize doğru yol alırken balığın kancaya geçmesini bekledik. Balık kancaya geçince kaloma ayarını yapıp balıkla mücadeleye başladık. Balığın mücadele gücünden büyük olduğu açıkça anlaşılıyordu. Muhtemelen dört tur boyunca avladığımız balıkların en büyüğü bu balıktı. Yakalık 15 – 20 dakikalık bir uğraştan sonra balığı tekneye aldık.

Arkadaşımız dört gün boyunca yaptığımız avlardan ve öğrendiklerinden dolayı çok mutluydu. Adrasan’a gelirken umduğundan daha fazlasını bulduğu kesindi. Çok güzel avlar kısmet olmuştu. Güzel ve verimli turlar yaptık. Dört turda üç tane Akya avladık. Bir tanesini geri bıraktık. Böylece dördüncü turun sonunda balık avında yapılması gereken her şeyi yapmış bir şekilde Adrasan sahiline geri döndük.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/OGDlPdryB0Q

Çıktığımız Her Turda Balıkların Boyları Büyüdü

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.