BUYUK BALIKTA KISMET TECRUBE ARTISIYLA PARALELDIR

Büyük Balıkta Kısmet Tecrübe Artışıyla Paraleldir :

BUYUK BALIKTA KISMET TECRUBE ARTISIYLA PARALELDIR

Büyük balıkla mücadele edebilmek için ciddi miktarda bilgi ve tecrübeye ihtiyaç vardır. Bilgi ve tecrübe eksikse, bu durum büyük balık mücadelesine olumsuz olarak yansır. Çünkü büyük balık mücadele esnasında yapılacak en ufak hatayı değerlendirip kendini kurtarmayı başarır. Bize de güzel bir kaçırma hikayesi kalır. Eğer balık kaçırdıktan sonra oturup hayıflanmak yerine, nerede hata yaptığımızı düşünürsek çözümler bulma şansımız olur. Bu şekilde bilgi ve tecrübemiz artar. Her seferinde kaçırdığımız balık sayısı azalmaya başlar. Ayrıca artan bilgi ve tecrübe sayesinde daha önceden hayalini kurduğumuz daha büyük balıkların avını yapmaya başlarız.

BUYUK BALIKTA KISMET TECRUBE ARTISIYLA PARALELDIR

Her Öğrenilen Bilgi Bizi Tecrübeye Taşır

Bilgi eğitimle, okuyarak, başkalarının avlarını izleyerek, başkalarıyla sohbet ederek ve daha önemlisi yaptığımız hataları daha iyi analiz ederek edinilir. Ama her öğrenilen bilgi ancak balık avına çıkarak tecrübeye dönüştürülebilir. Bilgi, deneyimle buluşmadan tecrübeye dönüşemez. Tecrübe geliştikçe daha üst bilgilerin önümüzde açılmasına vesile olur. Bilgi, ancak onu almaya hazır olanlara kendini açar. Bilgiyi almaya hazır olmayan, devamlı gözünün önünde duran bilgiyi bile algılayamaz. Bilgiye erişmek için çabalamamız gerekir. Çabası olmayanın tecrübesi de gelişmez. Sadece bilgi de bir işe yaramaz. Uygulama ile tecrübeye dönüşmemiş bilgi kaybolmaya mahkumdur. Ayrıca sık aralıklarla pratik yapmak da çok önemlidir. Yoksa bilgi ve tecrübe eskimeye başlar. Silikleşir.

BUYUK BALIKTA KISMET TECRUBE ARTISIYLA PARALELDIR

Her Çıkılan Balık Avı Bir Eğitimdir

Her çıkılan balık avında yeni denemeler yaparak ufkumuzu genişletebiliriz. Bazı olumlu veya olumsuz sonuçlar bizim için ilham verici olabilir. Örneğin ben genel anlamda başarısızlıkla motive olurum. Başarısızlık beni fena halde hırslandırır. Başarısızlık karşısında asla pes etmem. Önce neden başarısız olduğumu düşünürüm. Sonra çözümler bulurum. Bu çözümler içinden en uygun olanı seçip denemeler yaparım. Her deneme çözümümün gelişmesine vesile olur. Çünkü gelişim, tekrar eden denemeler sayesinde gerçekleşir. Başarıya ulaştığımda, başarının ne kadar verimli olduğuna bakarım. Bazı başarılar tecrübeye çok bağlı olduğu için günlük turlarda uygulanabilir olmayabilir. Daha pratik çözümlere yönelmeyi tercih edip, diğer çözümleri yalnız kaldığımda geliştirmeye çalışırım. Her çaba beni bir adım ileri taşır. Bütün bunları yapabilmek için hiç bir pratik fırsatını kaçırmamak gerekir.

BUYUK BALIKTA KISMET TECRUBE ARTISIYLA PARALELDIR

Bilgi ve Tecrübe Kısmeti Artırır 

Bilgi ve tecrübe kısmetin lokomotifidir. Bilgi ve tecrübe arttıkça kısmette buna paralel olarak artar. Ama kişi doğuştan kısmetliyse, kısmet de bilgi ve tecrübenin daha hızlı artmasına vesile olabilir. Peki bilgi ve tecrübe olmadan kısmet olamaz mı? Tabii ki olur. Bazıları doğuştan kısmetlidir. Ama büyük balık avında bilgi ve tecrübe olmadan başarı elde etmek çok zordur. Balığın mücadele gücü arttıkça, bilgi ve tecrübe olmadan onunla baş etmek imkansız hale gelir. Doğuştan kısmetli olan kişi aynı zamanda çok hızlı çözümleme yeteneğine de sahipse ve el becerisi buna ayak uydurabiliyorsa başarılı olma şansı olabilir.

Balık Avında Ortam Şartlarının Önemi

Ortam şartlarının, bilgi ve tecrübeyi istenildiği gibi ortaya koymaya uygun olması gerekir. Bazen ortam şartları en üst düzey bilgi ve tecrübenin başarısız olmasına vesile olabilir. Ayrıca sosyal bir canlının davranışları devamlı değişiklik gösterir. Bütün bu sayılan unsurlar aynı anda çözüm bekleyen bir sorun yumağına dönüşebilir. Bu durumda bilgi ve tecrübe edinmenin sonu olmadığını anlamak zor olmasa gerek. Bilinmesi gerekenlerin asla sonu yoktur. Bilgi sürekli gelişim içindedir. Biz gücümüz nispetinde peşinden koşarak yetişmeye çabalarız. Ama daha fazlasını yapmanın yolunu aramak gerekir. Belki de elde ettiğimize şükredip, daha fazla çabalamak için motive olmak en iyisidir. Üstelik böylesi çok eğlencelidir.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/m_PFe6m6vbc

Büyük Balıkta Kısmet Tecrübe Artışıyla Paraleldir

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.