BUYUK BALIK MUCADELESI INSANI MUTLU EDER

Büyük Balık Mücadelesi İnsanı Mutlu Eder :

Güzel bir günün sabahında uyandığımda deniz adeta beni çağırır. Hemen kalkıp hazırlanırım. Güneş doğmadan teknede olmak isterim. Günün en çok sevdiğim zamanı sabahın ilk ışıklarıdır. Tekne ile açılırken teknenin suda süzülüşü çok güzeldir. İçimde balık avına çıkmanın heyecanı vardır. Hemen oltamı hazırlayıp suya bırakırım. Umudum büyük balık avı yapabilmektir. Adrasan Koyundan başlayarak büyük balık avı yapmayı düşündüğüm meraya kadar yem balığı avı yapmaya çalışırım.

BUYUK BALIK MUCADELESI INSANI MUTLU EDER

Yem balığı avı için iki oltayı suya bıraktığımda kahvaltı ederken etrafı seyre dalarım. Her seferinde bu yaşantının ne kadar imtiyazlı olduğunu düşünürüm. Bu kadar güzel bir doğada büyük balık avı yapmak gibisi var mıdır? Oltaya takılan ilk yemlik balık, sanki hayatımın ilk avını yapıyormuşum gibi beni sevindirir. “Yem balığı geldiyse, büyük balık yapma şansım da çok büyük olacak” diye düşünürüm. Yem balığını tekneye aldığımda büyük balık avlayacağıma dair umudum en üst seviyeye çıkar. Acaba bugün yemi mavi derinliklere indirir indirmez büyük balığı alabilir miyim” diye içimden geçiririm. Her balık avına çıktığımda bu hissi yaşarım.

BUYUK BALIK MUCADELESI INSANI MUTLU EDER

Şimdiye Kadar Yaptığım En Hızlı Balık Avı

Bir keresinde canlı yemi kancaya monte edip suya bıraktım. Sonra takımın beden misinasını suya salıp kurşun ağırlığın fırdöndüsünü oltanın klipsine takarken Akya’nın yeme hamle yaptığını hissettim. Aceleyle klipsi kapatıp kurşun ağırlıkları suya bıraktım. Kalomayı biraz açıp Akya’nın kalomaya asılmasını bekledim. Bir saniye geçmeden balık müthiş bir hızla kalomayı boşaltıyordu. Hemen tekneyi açık suya doğru sürmeye başladım. Balık dalarken bende açık suya çıkarak derinliği arttırdım. Bu şekilde mücadele ettiğim balığı sonra geri saldım. Bu şimdiye kadar yaptığım en hızlı büyük balık olmuştu.

BUYUK BALIK MUCADELESI INSANI MUTLU EDER

Merada Canlı Yemle Büyük Balık Avı

Bakalım bugünde büyük balık çabucak gelir mi” düşüncesi ile hazırladığım canlı yemi suya bıraktım. Oltayı saldıktan sonra 2 – 4 mil hızla sırtı çekmeye başladım.Hava ve deniz o kadar güzeldi ki, etrafı seyretmekten kendimi alamıyordum. Merada neredeyse benden başka kimse yoktu. Bu kadar güzel bir havada balık avı yaptığımda hep daha başarılı olacağımı düşünürüm. Balık da beni hiç yanıltmaz. Bu kadar güzel bir havaya, güzel bir balık yakışırdı.

Bu düşüncelerle merayı adeta hissederek dolaşırken, oltada bir kıpırdanma oldu. Ardından kaloma şiddetle boşalmaya başladı. Heyecan ile tekneyi açık suya doğru çevirdim. Balık kalomayı boşaltırken ben açık suya çıkmaya başladım. Balık, kısa bir süre sonra kalomayı çok daha hızlı çekmeye başlayınca, kancanın balığa geçtiğini anladım. Hemen kademeli olarak kalomayı uygun ayara getirip mücadeleye başladım.

Sabah balık avına çıkarken umut ettiğim balık oltamdaydı. Mücadele zorlu geçiyordu. Belli ki, balık 10 Kg üstüydü. Mücadelenin keyfini sonuna kadar yaşayarak oltayı sarmaya devam ettim. Mücadele 15 – 20 dakika kadar sürdü. Balık normalden daha mücadeleci çıkmıştı. Sonunda balığı tekneye aldım. Böylece güzel bir günü mutlu bir şekilde bitirmek kısmet oldu. Oltayı toplayıp Adrasan Koyuna doğru dönüşe geçtim. Keyfime diyecek yoktu.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/m_PFe6m6vbc

Büyük Balık Mücadelesi İnsanı Mutlu Eder

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.