BUYUK BALIK KARSISINDA SEVINCLERI COSTU TASTI

Büyük Balık Karşısında Sevinçleri Coştu Taştı :

BUYUK BALIK KARSISINDA SEVINCLERI COSTU TASTI

Balık avına gönül vermiş pek çok kişi hayatlarında bir kez olsun büyük balık avlamak ister. O büyük balığın nasıl mücadele ettiğini görmek ister. Elinde o gücü hissetmek ister. Hatta avladığı balıkla fotoğraf ve video çektirip paylaşmak ister. Bütün bunları kendi başına yapması çok zordur. Çünkü büyük balık avı pek çok bilgi ve tecrübe ister. Üstelik bilgi ve tecrübeyi edinmek her şartta çok zor ve çok masraflıdır. Bu kadar zamanı ayırmak ve onca masrafın altından tek başına kalkmak gerçekten çok zordur.

BUYUK BALIK KARSISINDA SEVINCLERI COSTU TASTI

Balık Avı Turlarımızın Başlangıcı

Biz de büyük balık avına başlarken bu zorluğu gördük. Bunun çözümünün balık avı turu yapmaktan geçtiğini fark ettik. Büyük balık avını öğrenmenin yolunun çok sayıda ava çıkmaktan geçtiğini anladık. Her çıkılan av bize pek çok şey öğretti. Daha ilk sene büyük balık avının denizdeki balığı çoğaltmanın en doğru yolu olduğunu keşfettik. Bu aşamadan sonra insanlara öğrendiklerimizi aktarmamız gerektiğine karar verdik. Bu sayede daha çok insan büyük balık avını öğrenip balığın çoğalmasına katkı sağlayacaktı.

BUYUK BALIK KARSISINDA SEVINCLERI COSTU TASTI

Balık avı turu olmadığı zamanlarda da yalnız başıma balık avına çıkmayı görev edindim. Yalnız çıktığımda, turlarda deneme fırsatı bulamadığım pek çok şeyi deneme fırsatım oldu. Bu denemelerde başarılı olan yöntemleri turların programına alırdım. Bu sayede sürekli bir gelişim ve değişim yaşadık. Öğrendiklerimiz arttıkça bu gelişim ve  değişim süreci de hızlandı. Bu sayede her sene hayalini kurduğumuz avları yapmamız mümkün oldu. Özellikle son iki senedir çok ciddi avlar yapmaya başladık.

BUYUK BALIK KARSISINDA SEVINCLERI COSTU TASTI

Balık Avı Turlarına Katılanların Coşkusu

Biz öğrenip bilgi ve tecrübemizi geliştirirken, turlara katılan arkadaşların da istekli bir şekilde tura gelmesini isteriz. Tura katılanların istekli ve hevesli olması, balık odaklı olması avı yapabilmemizin en temel noktasıdır. Balık avı kısmet işidir. Başarıya giden yol pozitif enerjiden geçer.

BUYUK BALIK KARSISINDA SEVINCLERI COSTU TASTI

Katılımcı tura başlarken istek ve hevesini açıkça ortaya koyar. İstek ve hevesini ortaya koyan arkadaşlarla tura çıktığımızda çok güzel avlar yapmamız mümkün olur. Eğer katılımcıların enerjisi düşükse oltamıza balık takılır. Ama mücadele esnasında bir hata yapıp kaçırırız. Tur boyunca tereddüt varsa elimiz boş döneriz. Tereddüt’ün olduğu yerde hiçbir işin başarılması mümkün değilidir. Büyük işlerin başarmak, ancak yüksek odaklanma ile mümkün olur.

Arkadaşlar Büyük Balık Avının Her Anını Yaşıyorlardı

Bu avda da bu odaklanma vardı. Arkadaşlar büyük bir hevesle tura gelmişlerdi. Tur boyunca büyük balık avını nasıl yapılacağı konuşuldu. Her kes oltaları sırayla tuttu. Herken avın keyfini çıkardı. Denizde olmaktan büyük keyif alıyorlardı. Pozitif enerji üst düzeyde olunca büyük balık da bize katılmakta tereddüt etmedi. Her şey saat gibi işlyordu. Her şey zamanında ve istenilen gibi oldu. Oturup “en güzel av nasıl olmalı” diye bir kompozisyon yazsak, ancak bu avda olanları yazabilirdik. Her şey arkadaşların gönlünden geçtiği gibi oldu. Arkadaşların sevinci de, hasretle beklenen sevgiliye kavuşmak gibi oldu.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/23PvSLtZiPo

Büyük Balık Karşısında Sevinçleri Coştu Taştı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.