BUYUK BALIK AVINA ISINDILAR

Büyük Balık Avına ısındılar :

Balık avı turu, tur şekli yüzey rapalasıyla Yazılı Orkinos avı.

BUYUK BALIK AVINA ISINDILAR

Sabah erkenden Musa Dağının eteklerinde Adrasan sahilinin sol tarafında buluşup tekneye bindik. Musa Dağını yalayarak karadan denize doğru, sakin sakin esen sabah rüzgarını arkamıza alarak, billur gibi olan Adrasan denizinde yüzey rapalalarımızla yol almaya başladık. Koyun içinde ilk Yazılı Orkinoslar oltalarımıza takılmaya başladı. Güzel bir gündü. Balık avı turu güzel başlamıştı. Sohbet ederek Adrasan’ın cennet güzeli koylarında dolaşarak, balık avı yapmaya devam ettik.

BUYUK BALIK AVINA ISINDILAR

Adrasan’da genellikle haziran, temmuz aylarında yoğun şekilde Yazılı Orkinos sürüleri oluyor. Bazı senelerde, bu sürülerin geçişi, hiç ara vermeden aralık ayına kadar sürdüğü oluyor. Özellikle haziran, temmuz aylarında 5 – 15 kg arası Yazılı Orkinoslar avlanıyor. Aynı dönemde, 10 – 20 mil açıkta çok büyük Orkinos ve Kılıç Balığı avlama imkanı da olabiliyor. Tabii Orkinos ve Kılıç Balığı avı için büyük tekne ve çok daha güçlü takımlara ihtiyaç var. Bizim denizlerimizde büyük balık avı son 10 sene içinde nispi bir gelişme göstermeye başladı. Eğer, Türkiye denizlerinde büyük balık avını özendirebilirsek, bu şekilde küçük balığı kurtarma şansımız olur. Bununa bağlı olarak küçük balığın bollaşmasıyla, daha kolay yem bulan büyük balığın da çoğaltılması mümkün olacaktır.

Büyük balığın çoğalması aşamasının başlangıcında tut bırak yönteminin uygulanması faydalı olacağı gibi, balık tutma alışkanlıklarımızın gelişmesi yolunda da olumlu bir aşama olacaktır. Umarım bu gelişmeler denizcilik bakanlığı kurularak devam eder ve Türkiye denizleri ve Türk halkı hak ettiği su rezervlerine kavuşarak, milli servetini bu yolla da arttırmış olur. Denizdeki rezervlerin 70 milyonun ortak mallı olduğu, her bireyin hakkı olduğu ve dahi dünyada yaşayan her insanın da hakkı olduğu bilincinde olalım. Paylaşmayı öğrenmeden dünyayı yaşanır yapmak mümkün değildir.

BUYUK BALIK AVINA ISINDILAR

Bugünkü balık avı turu, tur şekli olarak; önce yüzey rapalası ile Yazılı Orkinos avlayıp, sonra da Yazılı Orkinosu yem olarak kullanıp Akya avı yapacaktık. Yüzey rapalasıyla yemlik Yazılı Orkinos avladık. Saat 10.00 gibi, Yazılı Orkinosların ufak olanlarını yem olarak kullanarak Akya avına başladık. Akya avı, Yazılı Orkinos avı kadar verimli geçmedi. Bu balık avı turunda Akya avlamak kısmet olmamıştı. Yazılı Orkinoslarla başladığımız balık avını, 2 – 3 kg büyük Yazılı Orkinos avlayarak güzel bir şekilde bitirdik.

BUYUK BALIK AVINA ISINDILAR

Büyük Balık Avına Isındılar

BUYUK BALIK AVI KEYFI

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/k8NUCMudNi4

Büyük Balık Avına Isındılar

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.