BUGUN BUYUK BALIK AVINA DOYDUGUMUZ GUN OLDU

Bugün Büyük Balık Avına Doyduğumuz Gün Oldu :

Akya Avi Videosu

BUGUN BUYUK BALIK AVINA DOYDUGUMUZ GUN OLDU

Bugün, 37 Kg Rekor Akya avından sonraki gündü. Dün çok güzel bir Akya avlamış olmanın verdiği rahatlıkla ava çıkıyorduk. Akya avlayabileceğimiz konusunda kuşkumuz yoktu. Ama, yemlik Palamut avı yapmak gerçekten çok zor oluyordu. Yemlik Palamut için sırtı çektiğimizde oltalara devamlı olarak 2,5 – 3 Kg Yazılı Orkinoslar geliyordu. Bu Yazılı Orkinoslar, Akya için yem olamayacak kadar büyük olduğundan, 300 -400 gr Palamut veya Yazılı Orkinos avı yapmaya çalışıyorduk.

BUGUN BUYUK BALIK AVINA DOYDUGUMUZ GUN OLDU

Sabah Adrasan Sahilinde buluşup denize açıldığımızda, hemen yemlik balık için 7 cm yüzey rapalasından oluşan yüzey sırtılarını denize bırakarak, Sulu Ada istikametine doğru gitmeye başladık. İlk yemlik Yazılı Orkinos, Hacivat Burnunda oltaya vurdu. Kaloma akmaya başladığında, Akya avlamış gibi sevindik. Yemlik balıklar, bizin balık avı turunun birinci aşamasını oluşturuyor. Yemlik Palamut veya Yazılı Orkinos avı yaptığımızda balık avı turunun birinci aşamasını geçmiş oluyoruz. Bugünde öyle oldu. Hacivat Burnunda aldığımız Yazılı Orkinostan sonra, yemlik balık gelmedi. Gelenler hep 2,5 – 3 Kg dı.

Sulu Adada da bir süre yemlik aramamıza rağmen başarılı olamayınca, tek yemlik balığı Akya oltasına takarak Akya avına başladık. Sulu Adanın açığında başladığımız Akya arayışı, Sulu Adanın boğaz kısmından geçip Adrasan yönüne döndükten bir süre sonra son buldu. Kaloma hızla akmaya başladı. Tekneye yol vererek kayalıklardan uzaklaştırmak için Adrasan yönüne doğru gitmeye devam ettik. On dakika sonra tekneyi durdurduk. Sessiz ortamda Akya avlamanın heyecanın yaşamaya başlamıştık.

Bu Akya dünkü kadar büyük değildi. Ama yine de iyi basıp bizi uğraştırıyordu. Akya’nın gelişi uzayınca kilo tahminlerine başlamıştık. Akya oltaya takılalı kırk dakika oluyordu. Ancak aşağıdan gözükmeye başlamıştı. Merakla “kaç kiloluk Akya” gelecek diye bakıyorduk. Teknenin yanına geldiğinde 12 Kg kadar olduğunu gördük.

BUGUN BUYUK BALIK AVINA DOYDUGUMUZ GUN OLDU

Bugün de bir tane yemlik Yazılı Orkinosla, Akya avlamak kısmet olmuştu. Bir avı en verimli yaşamanın yolu bu olsa gerek.

Bugün Büyük Balık Avına Doyduğumuz Gün Oldu

AKYA AVINDA TURKIYE REKORUNU KIRDIK

Türkiye Rekoru 37 Kg Akya Avı Videosu: https://youtu.be/n_tAs1mtLjE

Bugün Büyük Balık Avına Doyduğumuz Gün Oldu

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

BUGUN BUYUK BALIK AVINA DOYDUGUMUZ GUN OLDU için 2 cevap

  1. İlhan Torak der ki:

    37 kg lık gibi savaştı;))

    • Menderes Yahşi der ki:

      İlhan, bir gün önceki 37 Kg Akya avı mücadelesinden sonra yorulunca 12 Kg Akya avı mücadelesi bir önceki gün kadar yorucu geldi. Ama şunu da belirtmek gerekir ki, bazı balıklar boylarından beklenmeyecek kadar çok fazla mücadele edebilmektedir. Bu balığın enerjik olup olmaması ile bir durumdur.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.