BIR SUREDIR AVLAYAMADIGIMIZ AKYA NIHAYET OLTAMIZDA

Bir Süredir Avlayamadığımız Akya Nihayet Oltamızda :

BIR SUREDIR AVLAYAMADIGIMIZ AKYA NIHAYET OLTAMIZDA

Bazen büyük balık avı yapmak zorlaşır. Uzun bir süre yapmak kısmet olmayabilir. Murat beyde de böyle olmuştu. Bir süredir Akya avı yapmak kısmet olmuyordu. Nihayet bugün bu durum değişti.

BIR SUREDIR AVLAYAMADIGIMIZ AKYA NIHAYET OLTAMIZDA

Akşam Turunun Bereketinde Denize Açıldık

Büyük balık avı yaparken tek amaç balık avlamak değildir. Balığın yanında deniz havasını solumak, muhteşem doğayı seyretmek, güzel bir sohbet insana balık avı kadar keyif verir. Bütün bunların yanında büyük balık avı tecrübesini arttırmak için denemeler yapmak da büyük balık avı yapmanın güzelliklerindendir. Her denemede biraz daha ustalaşmaya başlarız. Ustalık seviyesi arttıkça büyük balık avı yapmaya hazır olduğumuzu hissederiz. Bu aşamadan sonra içimizdeki pozitif enerji artar ve bizi büyük balık avına yaklaştırır.

BIR SUREDIR AVLAYAMADIGIMIZ AKYA NIHAYET OLTAMIZDA

Artık Büyük Balık Avlamak İstiyoruz

Adrasan Koyunda açılırken bir yandan da yüzey sırtılarını suya salmaya başladık. Yemlik balık için olta çekerek Sulu Ada istikametine doğru yol aldık. Yol boyunca da koyu bir sohbet başladık. Kısa periyotlarda oltamıza yemlik balıklar vurmaya başladı. Bir iki derken yemlik balık ihtiyacımız olan balıkları tekneye aldık. En son avı büyük balık avı başlayacağımız merada yaptık. Hemen canlı yemle oltamızı hazırlayıp oltayı mavi derinliklere saldık.

BIR SUREDIR AVLAYAMADIGIMIZ AKYA NIHAYET OLTAMIZDA

Büyük balık avına canlı yemle başlamak Murat beyi heyecanlandırdı. Bugün büyük balık avı yapacağımıza inancı arttı. Daha oltayı bırakalı beş dakika olmamıştı. Kaloma hızla boşalmaya başladı. Murat bey kararlaştırdığımız gibi, hızla oltayı bana uzattı. Ben oltayı alıp balığa yol verirken balığın kancaya geçmesini bekledim. Kancaya geçtiğinden emin olunca kalomayı olması gereken ayara getirip Murat beye verdim.

BIR SUREDIR AVLAYAMADIGIMIZ AKYA NIHAYET OLTAMIZDA

Uzun Zamandır Özlenen Büyük Balık Avı Mücadelesi Başladı

Murat bey uzun zamandır büyük balık avlayamadığı için bu mücadelenin özlemi içindeydi. Balık çektikçe o da keyifle mücadeleyi sürdürüyordu. Taki, yorulana kadar. Bir ara oltayı yorulmuş bir şekilde bana uzattı. Kısa süre ben oltayı çektim. Biraz dinlenince oltayı tekrar ona verdim. Artık balık aşağıda gözükmeye başladı. Hemen sonra balığı tekneye aldık.

Balığı tekneye aldığımızda Murat bey çok duygulandı. Bir süre sessiz kaldı. Sonra hislerini dile getirmeye başladı. Özlediği balığı almak, evine götürmek istiyordu. Ama bir yandanda eski bir dosta kavuşmanın hasretini gidermesi dolayısıyla balığı geri salmak da istiyordu. Bu iki duygu arasında bir süre bocaladı. Ama sonuçta ihtiyaç olan bir büyük balık avladığımız için balığı almak onun da hakkıydı. “Bu seferlik böyle olsun” diyerek balığı almaya karar verdik.

Bereketli bir Adrasan akşamında güzel bir büyük balık avı yapmanın mutluluğu ile oltaları toplayıp geri dönüşe geçtik. Böyle güzel avlar her isteyene nasip olması dileğiyle…

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/MwtF7xyhG4c

Bir Süredir Avlayamadığımız Akya Nihayet Oltamızda

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.