BEKLENTININ BUYUKLUGU AVINDA BUYUK OLMASINI SAGLAR

Beklentinin Büyüklüğü Avında Büyük Olmasını Sağlar :

BEKLENTININ BUYUKLUGU AVINDA BUYUK OLMASINI SAGLAR

Allah gönlüne göre versin” derler ya bu avda öyle oldu. Arkadaşlar her sene büyük balık avına gelirler. Bu yüzden her sene daha büyük bir balık avı yapmayı umut ederler. Kısmetli avcılar oldukları için her sene büyük bir balık avlamak nasip olur.

BEKLENTININ BUYUKLUGU AVINDA BUYUK OLMASINI SAGLAR

Büyük Balık Avlamayı Alışkanlık Haline Getirmek

Balık avı kısmet işidir. Ancak kısmeti olan balık avı yapabilir. Kısmeti olmayanın balık avı yapabilmesi mümkün değildir. Ama bunun yanında kısmeti artıran faktörler de vardır. Bunlardan en önemlisi yapılan işi başaracağına inanmaktır. Ancak inançlı insanlar başarılı olabilirler. Bilgi ve tecrübe de insanı inançlı olacağı noktaya taşır. Ama bilgisiz ve tecrübesiz olup inancı yüksek olduğu için başarılı olanlar da vardır. Bazende yanındaki insanın bilgi ve tecrübesi o kişinin işi başarmak için inançlı olmasını sağlar. Bu sayede o işte başarıyı yakalar.

BEKLENTININ BUYUKLUGU AVINDA BUYUK OLMASINI SAGLAR

Belli bir düzeye gelip artık hemen her avda büyük balık avlayanlar, artık bu işi her seferinde yapabileceklerine inanmaya başlarlar. Başarmak artık alışkanlık haline gelir. O gün gerçekten balık avlamayı kafasına koymuşsa oltasına mutlaka büyük bir balık takılır. Oltaya balık takılmaması normal karşılanamaz bir ruh hali olur. Bu durum başarının alışkanlık haline gelmesinden kaynaklanmaktadır.

BEKLENTININ BUYUKLUGU AVINDA BUYUK OLMASINI SAGLAR

Balık Avlamaya Gerçekten İhtiyacım Varsa O Avı İsterim

Başarı alışkanlık haline gelmiş olsa bile, mutlaka başarının isteniyor olması çok önemlidir. Mesela kendimden örnek vereyim. Balığa çıktığım gün balığa gerçekten ihtiyacım varsa mutlaka balıkla eve dönerim. Ama balığa gerçekten ihtiyacım yoksa, denize bilgi ve tecrübemi arttırmak için çıkmışsam elim boş döndüğüm olur. Yada avladığım balığı geri bırakıp dönerim. Aradaki farkı belirleyen istek ve inançtır. Yani balık avlamak ihtiyaçsa o avı isterim. Balığı istersen o avı yapacağıma da inanırım. Balığı almak ihtiyaç değilse balığı almak o kadarda önemli değildir. Genellikle bu tür avlara yeni denemeler yapmak için çıkarım. Deneme başarılı olursa mutlu olurum. Deneme başarılı olmazsa yeni denemeler için fırsat kollarım.

BEKLENTININ BUYUKLUGU AVINDA BUYUK OLMASINI SAGLAR

Beklentiler Büyük Olunca Balıkta Büyük Olur

Arkadaşların bu seneki turda 18 Kg Akya umuduyla gelmişlerdi. Beklentileri şimdiye kadar avladığımız balıklardan 4 – 5 Kg kadar daha büyüktü. “Ya nasip” deyip ava çıktık. Kısmetimizi gerçekten isteyerek aradık. O da sanki bizi bekliyormuş gibi hiç üzmeden kalomayı boşalttı.

Kaloma boşalmaya başladığında mücadele başladı. Ama 18 Kg balığın mücadelesi alışık oldukları balıkların mücadelesinden çok daha fazlaydı. Tabi balığın bu kadar mücadeleci olacağını beklemiyorlardı. Oltamıza takılan Akya gerçekten büyüklüğüne uygun mücadele etti. Avcılarımız mücadeleye sonuna kadar doydular. Bu mücadele keyfinden sonra ödülleri de büyük oldu. Büyük balık avından sonra oltaları toplayıp keyifle Adrasan Sahiline geri döndük.

Alışkanlık Haline Gelen Balık Avı Motivasyonu Arttırır

Artık seneye daha büyük bir balık avlamak farz oldu. Bu umutla yeni avı beklemek bile arkadaşların istek ve arzusunu arttırmak için yeterli olacaktır. Bu sayede gelecek sene çıkılacak av için motivasyonları en üst düzeyde olacaktır. İşte bunu sağlayan büyük balık avlamayı alışkanlık haline getirmeleridir.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/MsUlImZ6Vdc

Beklentinin Büyüklüğü Avında Büyük Olmasını Sağlar

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.