BAYANLARIN BUYUK BALIK KEYFINE DIYECEK YOK

Bayanların Büyük Balık Keyfine Diyecek Yok :

BAYANLARIN BUYUK BALIK KEYFINE DIYECEK YOK

Balık avında teknede bayan varsa av yapma ihtimali çok artmış demektir. Bu yüzden balık avına gidecek herkese yanlarında balığa meraklı bir bayanın olmasını tavsiye ederim. İstekle balık avlamaya çalışan bir bayanın oltasının boş kalacağını hiç zannetmiyorum. Son yıllarda turlarımıza katılanlar genellikle eşleri, kızları veya kız arkadaşları ile geliyorlar. Zaten balık avına meraklı bir erkeğin eşi de balığa merak salarsa ondan daha şanslısı olmaz. Bu sayede beraberce çok güzel avlar yapmaları mümkün olur. Bayanların kısmeti sayesine erkekler de büyük balık avı yapma şansını elde edebilirler.

BAYANLARIN BUYUK BALIK KEYFINE DIYECEK YOK

Balık Avı Hobisi Kime Daha Uygundur

Balık avı bayanlara daha uygun bir hobidir. İsteyen yanına eşini, kızını, kız kardeşini, sevgilisini alarak balık avına çıksın sonucu kendi gözleriyle görsün derim. Kesinlikle av verimleri çok ciddi miktarda artacaktır. Ayrıca ortam daha elit hale geleceğinden ava odaklanmak üst seviyeye çıkacaktır. Ava odaklanmak, balık avında verimi arttıran en önemli unsurdur. Kaliteli bir ortamda av verimliliği kesinlikle artar. Ayrıca bayanlar erkeklere göre daha merhametlidir. Bu sayede küçük balıkların denize bırakılma oranı da artacağından balığın çoğalması da mümkün olacaktır. Zaten bir yerde ufak balıklar denize bırakılınca büyük balık avlama oranında artış olmaktadır.

BAYANLARIN BUYUK BALIK KEYFINE DIYECEK YOK

Bayanlar Balık Avında Nasıl Bu Kadar Kısmetliler

Üretken olan bütün yapılar dişil olarak adlandırılır. Deniz ve ona ait olan her şey de dişildir. Bayanlar Allah’ın onlara bahşettiği üretkenlikle dişildir. Yani Allah’ın Rahim ismi onlarda tecelli etmiştir. Aynı deniz ve ona ait olanlar gibi. Bu yüzden bayanların balık avında kısmetli olması çok doğaldır. Yeter ki balık avına meraklı olsunlar ve balık avlamayı gönülden istesinler. Sonrasında oltaları hiç boş kalmaz.

BAYANLARIN BUYUK BALIK KEYFINE DIYECEK YOK

Birde ufak balıkları geri bırakmada tereddütü olmayanların oltası hiç boş kalmaz. Mutlaka Allah tarafından büyük balık avıyla ödüllendirilirler. Bayanlar ufak olan balığı geri salmak konusunda da çok hevesli davranırlar. Bu yaklaşım tarzı da onların kısmetini arttıran bir başka unsurdur.

BAYANLARIN BUYUK BALIK KEYFINE DIYECEK YOK

Kadınların Kısmetini Fark Eden Erkekler

Kadınların kısmetini fark eden her erkek çok şanslıdır. Çünkü av yapmaya her zaman çok yakındırlar. Üstelik balık avına gitmeye hevesli bir eş ile balık avı doyum olur. Üstelik her av sonrası elde edilen başarıyı beraberce paylaşmanın tadına doyum olmaz. Her zaman konuşup paylaşabilecekleri pek çok av macerası olur. Eşler arasında hobidaşlık çok keyifli bir yaşam tarzıdır. Bir hobi üzerinde ne kadar çok sohbet edilirse, o kadar çok detay fark edilir. Böylece gelişim süreci daha hızlı olur. Bilgi ve tecrübe arttıkça başarı ihtimali de o oranda artar. Başarılı olmayı kim istemez ki? Tabii ki herkes ister.

BAYANLARIN BUYUK BALIK KEYFINE DIYECEK YOK

Bayanlar Balığı Geri Salmaya Daha Yatkındır

Tanıdığım pek çok bayan avcı avladığı balığı geri salma konusunda daha heveslidir. Gerçekten ihtiyaç değilse her türlü küçük ve büyük balığı rahatça geri salabilirler. Baştaki videoda kızıyla gelen bayan arkadaşımız her seferinde avladıkları büyük balıkları geri salmayı tercih ederler. Bu yüzden de balık avından hiç boş dönmezler. Mutlaka oltalarına güzel balıklar vurur. Ama balık ihtiyaçsa, işte o zaman balığı alırlar.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/tbMlzUpcOLY

Bayanların Büyük Balık Keyfine Diyecek Yok

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

BAYANLARIN BUYUK BALIK KEYFINE DIYECEK YOK için 2 cevap

 1. IRFAN UNVER der ki:

  Bayanlar büyük balıkla yeterince mücadele edebiliyorlar mı? Nasıl bir yol izliyorsunuz.

  • Menderes Yahşi der ki:

   Aslında pek çok bayan biraz çekimser davranıyor. Biraz yardım alıp balıkla mücadelenin keyfini tadınca, her denemede biraz daha iyi mücadele etmeye başlıyorlar. Bu yüzden ilk başlarda kısa süreler olta sarmalarını sağlayıp alışmalarına fırsat veriyoruz. Bu yolla kısa sürede daha uzun süre mücadele eder hale geliyorlar. Bazen teknede çift devirli çıkrık makineler oluyor. Makineyi çift devire aldığımızda kolayca mücadeleyi sürdürebiliyorlar. Aynı yöntemi çocukların mücadelesinde de kullanıyoruz.

   Ayrıca oltayı çok fazla taşımadan balığın gücünü hissedebilecekleri çözümler bularak rahat mücadele etmelerine yardımcı oluyoruz. Her mücadele denemesinden sonra aynı mücadele bayanlara da, çocuklara da ve hatta ilk tecrübesini yaşayan yetişkin erkek katılımcılara da kolay gelmeye başlıyor. Bu yüzden ilk denemelerde insanlara çıkrık makineyi daha yavaş sarmalarını tavsiye ediyoruz. Bu sayede kendilerini çok fazla yormadan mücadeleye devam etme şansını elde ediyorlar. Yorulan oltayı diğerine devrediyor. Hepsi yorulursa ben devreye girip BÜYÜK BİR KEYFLE yardımcı oluyorum.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.