BAYANLAR BALIK AVINA CIKARSA NE OLUR

Bayanlar Balık Avına Çıkarsa Ne Olur :

“Yazılı Orkinos Avı Videosu”

İlhan ve özge ile iki gün akşam suyu, son gün sabah suyu olmak üzere üç günlük bir balık avı turu programı hazırladık. İlk gün Sulu Adada İlhanın 2 – 3 Kg Yazılı Orkinos avlarıyla geçti.

İkinci gün saat 15.30 da Adrasan Sahilinde buluşup Sulu Ada istikametine doğru balık avına başladık. Sulu Adaya kadar oltalarımıza balık vurmadı. Yol boyunca sohbet ederken zaman hızla geçti. Güney rüzgarından korunacak şekilde kıyıya paralele olarak ilerledik. Adaya geçecek kadar ilerlediğimizde güney rüzgarı güney batıya dönerek, adaya geçişimizi kolaylaştırmıştı.

Sulu Adaya henüz varmıştık, adaya paralel gitmeye başladığımızda oltanın kaloması hızla akmaya başlamıştı. İlk balık İlhanın oltaya vurmuştu. İlhan keyifle balıkla mücadele ederek balığı teknenin yanına kadar getirip, kuyruğundan yakalayarak tekneye aldı. Biraz sonra benim oltaya yemlik bir balık takıldı. İkinci yemlik için dolaşmaya başladık. Artık sıra Özge’deydi.

Oltaları suya bıraktıktan kısa bir süre sonra, Özge’nin oltasının kaloması boşaldı. İlhanla ikimiz oltalarımızı çekerek, Özge’nin balık avına yardıma başladık. Uzun bir süre Yazılı Orkinos kalomayı boşaltarak mücadelesine devam etti. Güzel mücadele oluyordu. Özge yılmadan Yazılı Orkinosla olan mücadelesine devam etti. Bir süre sonra, Yazılı Orkinos teknenin altında gözükünce, İlhan takımı eline alarak çekmeye başladı. Rapala yandan geçtiği için kolayca yırtılabilir bir durumdaydı. Balığı yırtmadan sağlam bir şekilde tekneye almayı başardık. Özge, 2,5 – 3 kg Yazılı Orkinos avlayarak sırayı bozmamış oldu. Zaman ilerlediği için artık sırada Akya avı vardı. Akya avı için avladığımız tek yemlik balıkla Akya oltasını hazırlayıp suya bıraktık. Aklımızda 20 Kg civarı Akya avı vardı. Kısmet …

Bayanlar Balık Avına Çıkarsa Ne Olur


 

 

Bir önceki yazımız olan BUGUN BUYUK BALIK AVINA DOYDUGUMUZ GUN OLDU başlıklı makalemizde Adrasan Balık Avı, Akya Avı ve Akya Avı Teknikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Share and Enjoy:
 • Print
 • Digg
 • StumbleUpon
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Yahoo! Buzz
 • Twitter
 • Google Bookmarks

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HİKAYELERİ, BALIK AVI VİDEOLARI, FOTOĞRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

BAYANLAR BALIK AVINA CIKARSA NE OLUR için 2 cevap

 1. İlhan Torak der ki:

  Esimle bize çok güzel bir tatil anısı bıraktınız, tşk.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir