BALIK VE DENIZ SEVGISI OPERASYONU BUYUK BALIK AVIYLA BASARIYA ULASTI

Balık Ve Deniz Sevgisi Operasyonu Büyük Balık Avıyla Başarıya Ulaştı :

Nejat Ersoy, oğlu Ali ile katıldıkları Akya avı turunda; çıkrık makineli kamış olta kullanarak, yemli dip sırtısı yöntemiyle, Adrasan Tuzla Koyu açığında avladığımız 8 Kg Akya avı.

Nejat bey, oğlu Ali’ye balık avı sevgisini aşılamak için katıldığı balık avı turunda, önce Akya avı için Palamut avı yaparak balık avı turuna başladık. Adrasan Feneri açığında 6 – 7 yemlik Palamut avı yaptıktan sonra Tuzla Koyuna giderek, yemli dip oltası yöntemiyle Akya avı yapmaya çalıştık. Palamut avının yoğun av temposundan sonra balık avı hızımız düşmüştü. Buna karşılık hepimizi büyük balık avı heyecanı sarmıştı. Büyük balık avı yapacağımıza dair büyük bir heyecanla olta çektik.

Bu sene bu bölge büyük balık avı açısından çok bereketli olduğu için her an büyük balığın oltamıza vurmasını bekliyorduk. Nejat bey ve oğlu Ali Palamut avı ile balık avına iyice ısındıkları için bu ava bir de Akya yakalamak çok yakışacaktı. Onların bu istekli halleri, Akya avlamamızı kolaylaştıracağını düşünüyordum. Artık balık avı turunun sonlarına gelmiştik. Saat iyice ilerlemiş öğlen olmuştu. Tam balık avı turunun son saatlerinde kaloma hızla boşalmaya başladı. Teknede heyecan son haddine ulaştı. Bu heyecan içinde tekneyi biraz açığa alarak Akya ile mücadeleye devam ettik. Balığı tekneye aldığımızda 8 Kg Akya avladığımızı gördük.

Nejat bey ve Oğlu Ali 8 Kg Akya avlamakla, balık avı turundan beklentilerini fazlasıyla gerçekleştirdiler. Nejat beyin, oğlu Ali için düşündüğü balık ve deniz sevgisi operasyonu, kısmetlerinin ve adrasanbalik.com un balık avı turu rehberlik desteğiyle, başarıyla sonuçlanmıştı.

Akya avı hayali kuran herkesin, daha büyük Akya avları yapması dileğiyle.

Balık Ve Deniz Sevgisi Operasyonu Büyük Balık Avıyla Başarıya Ulaştı


 

Bir önceki yazımız olan ADRASANDA BUYUK BALIGIN BOL OLDUGU DONEMDE AKYA AVI başlıklı makalemizde Adrasan Balık Avı, Adrasanda Büyük Balığın Bol Olduğu Dönemde Akya Avı ve Akya Avı hakkında bilgiler verilmektedir.

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HİKAYELERİ, BALIK AVI VİDEOLARI, FOTOĞRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir