BALIK AVLAMAKTAN UMUDUNU KESMEYEN ODULUNU ALIR

Balık Avlamaktan Umudunu Kesmeyen Ödülünü Alır :

BALIK AVLAMAKTAN UMUDUNU KESMEYEN ODULUNU ALIR

Balık avına bir umut çıkılır. “İnşallah bize de kısmet olur” denir. Denizde olmak, temiz havanın tadını çıkarmak ve balık avlayıp stres atmak herkesin en büyük arzusudur. Denize açılıp oltalar suya bırakılır. Güzel bir sohbet başlar. Sabah çayı büyük bir keyifle yudumlanır. Artık oltalara balık vurması beklenir. Ama bazen balık öyle kolayca vurmaz. Balığı aramak ve bulmak gerekir. Arada güzel bir yemlik balık avlamak için rapalalar değiştirilir. O güne uygun doğru rapala bulunmaya çalışılır. Zaman geçtikçe avcıların modu düşmeye başlar. İşte bu aşamada dahi umudu kesmemek çok önemlidir. İşin sırrı hiçbir şartta umudu kesmemektir. Unut kesildiği an balık avı biter.

BALIK AVLAMAKTAN UMUDUNU KESMEYEN ODULUNU ALIR

BALIK AVINDA BASARININ SIRRI POZITIF ENERJIDIR

Tam Balıktan Umut Kestiğimizde Geldi

Bu cümlede umut kesmekten kast edilen balık gelsin stresinin kaldırılmasıdır. Umut insanı devamlı enerjik tutar. Enerjisi pozitif olan herkesin kısmeti çok yüksektir. Her zaman düşündüğünden daha güzel avlar yaparlar. Ama balık gelsin stresi insanı sıkar ve enerjisini düşürür. Enerjisi negatif olan hiç kimse balık avı yapamaz. Ancak bu stresten kurtulursa şansı döner. Kısmeti açılır ve av yapmaya başlar.

BALIK AVLAMAKTAN UMUDUNU KESMEYEN ODULUNU ALIR

Umudu olan insanın stresi olmaz. Beklentisi olur. Ama beklentisini stres ve hırs arasında dengede tutmaya çalışır. Bu dengeyi sağlamak için bulunduğu ortamın olumlu yanlarını değerlendirerek zamanın keyfini çıkarmaya çalışır. Bu arada oltasına balık da gelirse keyfi katlanır. Avcı yemlik balık avı yapınca büyük balık avı yapacağına dair umudu ve inancı da artar. Stresten ve hırstan uzak dengede olan insan her işte başarılı olur. Çünkü bu sayede aklı zararlı unsurlar tarafından gereksiz yere meşgul edilmez. Böylece avına odaklanabilir. Odaklanmak av verimini arttıran en önemli unsurlardandır. Odaklanan insan her detayı zamanında görür ve gerekli tedbirleri alır. Zihni devamlı uyanıktır ve öğrenme halindedir. Öğrenen kişinin bilgi ve tecrübesi devamlı artar. Bilgi ve tecrübe artışı insanı kısmetine yaklaştırır.

BALIK AVLAMAKTAN UMUDUNU KESMEYEN ODULUNU ALIR

Pozitif Enerjinin Getirisi

Pozitif enerjinin getirisi her zaman başarıdır. Enerjisi yüksek kişinin zihinsel aktivitesi de yüksek olur. Bu sayede bilgi ve tecrübesini arttırarak başarıya adım adım yaklaşır. İnsan gelişimin en önemli unsuru bilgi ve tecrübedir. Bilgi ve tecrübe arttıkça kişinin özgüveni de artar. Bu sayede umudunu hiç kaybetmez. Bütün bu saydığımız olumlu unsurlar bir arada çalışır ve insanın başarısını devamlı kılar. Başarının devamlılığı alışkanlık yapar ve doğal bir refleks oluşturur. Artık avcı için av yapmak doğal bir refleks halini alır. Malzeme seçimi ve malzemenin en verimli kullanımı balık avının devamlı yapılmasını sağlar.

BALIK AVLAMAKTAN UMUDUNU KESMEYEN ODULUNU ALIR

Bazen merada kimse balık avı yapamazken birisi mütemadiyen balık avı yapar. Balık avı yapamayanlara sorsak o merada hiç balık yoktur. Mera adeta kurumuştur. Ya da balık bir sebepten hiç yemiyordur. Ama devamlı balık tutan açısından durumu değerlendirdiğimizde orası adeta balık cenneti gibidir. Balık avı hiç bu kadar kolay olmamıştır. İşte bu pozitif enerjiye sahip, asla umut kesmeyen bilgili ve tecrübeli kişinin dayanılmaz farkıdır. Nüanslar diğerleriyle arasındaki farkı belirler. Ama bu nüanslar bazen bir ömür boyu elde edilmesi en zor farklardır.

Balık avında bilinmesi gerekenler sonsuzdur. Denizde ve balık avında yaşanan her an en iyi öğretmendir. Tabii olaya odaklanıp öğrenmeye çabalayan için. Yoksa hoşça vakit geçirmekten ibaret bir eğlence olmaktan daha öteye gitmez.

BALIK AVI TUR SEKLIMIZ OGRETICI MAHIYETTEDIR

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/23PvSLtZiPo

Balık Avlamaktan Umudunu Kesmeyen Ödülünü Alır

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.