BALIK AVINDA EDINILEN TECRUBE KISMETIN TAMAMLAYICISIDIR

Balık Avında Edinilen Tecrübe Kısmetin Tamamlayıcısıdır :

Kısmet, emek harcayanla, çok çalışanla, azimli olanla buluşur. Kısmet, tembel olanı, başkasından bekleyeni sevmez. Hayata, tembellik yapmak, boş oturup günümüzü gün etmek için gelmedik. Eğlencenin tadını, çok çalışıp onu hak eden çıkarır. Büyük balık avıda böyledir. Bir yere oturup suya küçük bir olta sarkıtmakla büyük balık avı yapamayız. Şansımıza oltaya büyük balık atlasa, ne onu çekmeye oltamız yeterli gelir, ne de ruh halimiz o mücadeleyi vermeye müsait olur. Büyük balık avı yapmak için azimle pek çok unsurun bir araya getirmemiz gerekir. Sonra denemeler yaparak veya bu işin eğitimini alarak bilgi seviyemizi artırmamız gerekir.

BALIK AVINDA EDINILEN TECRUBE KISMETIN TAMAMLAYICISIDIR

Büyük Balık İçin Bilgi ve Tecrübe Edinmek

Büyük balık avında yalnız başına tecrübe edinmek çok maliyetli ve çok fazla zaman alıcıdır. Bu kadar çok maliyet ve zaman harcamaya gerek var mıdır? Amerikayı yeniden keşfetmenin bir anlamı yoktur. Büyük balık avı eğitimi bize her şeyi öğretemez. Sadece maliyetli pek çok hatayı yapmamızı ve başlangıç bilgilerini edinmemizi sağlar. Bu işte gelişim sürecinin bir sonu yoktur. Öğrendikçe detayların ne kadar fazla olduğunu görüp daha fazlasını öğrenmek için çabalayıp dururuz. Ne kadar öğrenip tecrübe edinsek de sonuç olarak av işi kısmet işidir. Karşımızda sosyal bir canlı vardır. Sosyal canlıların davranışları yer, zaman ve duruma göre değişiklik gösterir. Değişikliğe adapte olmak zaman alır.

Tecrübe Arttıkça Kısmet Ona Paralel Artar 

Kısmeti ancak, azimle çok çabalayan ve bilgisini sürekli arttırmaya çabalayan elde eder. Bu yüzden bilgi ve tecrübe arttıkça kişinin kısmeti de artar. Ama şöyle bir durum da vardır: Bilgi ve tecrübemiz ne kadar üst düzeyde olsa da, eğer o gün enerjimiz düşükse aynı oranda kısmetimiz de azalır. Bilgi ve tecrübe azimle birleşmezse, kısmet oraya uğramayabilir.

BALIK AVINDA EDINILEN TECRUBE KISMETIN TAMAMLAYICISIDIR

Bazı günler canım çok istemese de öğrenmek için balık avına çıkarım. Balık avına çıkmayı istemememin sebebi o gün balığa ihtiyacımın olmamasıdır. Evde balık olduğunda balığa çıkmak istemem. Ama denizde olmayı, bir şeyler öğrenmeyi istisnasız her zaman isterim. Balık avı için enerjimin düşük olduğu günde genellikle bir şeyler ters gider av yapamam. Ama pek çok şey öğrenirim. Aslında başarısızlık da en değerli öğrenme fırsatıdır. Başarısızlığın analizini yaptığımızda, problemi tespit edip düzeltirsek ortaya başarı çıkar. Bu yöntemle başarılı olduğumuzda da, başarısız olduğumuzda da öğrenmeye devam ederiz.

BALIK AVINDA EDINILEN TECRUBE KISMETIN TAMAMLAYICISIDIR

Bilgi Yaşam Enerjisidir

Kendimi tarif etmem gerekse, öğrenmek için yaşadığımı söyleyebilirim. Ama öğrenmekten daha güzeli de vardır. Öğrendiklerimi birilerine öğretirken aslında en fazla kendime öğretirim. İyi bildiğim bir konuyu birisine öğretirken, o kişi kendi bakış açısından öğrenmek adına bazı sorular sorar. O sorular sayesinde meseleye başka açıdan bakma şansım olur. Onun bakış açısından bir konuyu tanımladığımda bu benim için de yeni bir güncelleme olur. Bu sayede ufkum genişler. Bu yüzden öğrenmekten daha güzeli öğretmektir. Azimle öğreten kişi, azimle öğrenen kişinin her zaman önündedir. Bu yüzden en akıllı kişi öğrendiklerini paylaşan kişidir.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/m_PFe6m6vbc

Balık Avında Edinilen Tecrübe Kısmetin Tamamlayıcısıdır

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.