BALIK AVI VIDEOLARI – FANGRI AVI VIDEOLARI

Balık Avı Videoları – Fangri Avı Videoları :

Yönümüz Sulu Adaydı. Sulu Adaya gidene kadar, yolda birkaç yemlik Palamut avı yaptık. Sulu Adaya vardığımızda, adanın çevresinde bir süre daha Palamut avı için dolaştık. Yeterince Palamut aldığımıza kanaat getirerek, Akya zamanını da kaçırmamak için, Sulu Adanın açığına çıktık. Palamut’u yem yaptığımız Akya oltasını hazırlayarak, denize bıraktık. Öncelikle, Akya avı yapmayı umut ediyorduk. Ama, Onur “bugün değişik bir balık bekliyorum” diyordu. Hepimizin beklentisi büyük balık avı yapmak konusunda birleşiyordu. Öğlene kadar, birkaç büyük balık vuruşu olmasına rağmen, büyük balık çekmeyi başaramadık. Öğle arasını, Sulu Adanın boğaz kısmındaki ufak kumsalda verdik. Öğle molasında güzelce dinlenip, öğleden sonraki balık avı için enerji topladık.

BALIK AVI VIDEOLARI - FANGRI AVI VIDEOLARI

Saat 15.30 da denize açıldığımızda, Jigging yapma planlarımızdan vazgeçerek yemli Akya oltası çekerek Akya avına  karar verdik. Yemlerimizi tazeleyip, dip sırtısına başladık. Toptaş’ın önünde dolaşıp durduk. Saat 17.30 gibiydi. Artık Sulu Adada son dakikalarımızı geçiriyorduk. Hala büyük balık avı konusunda istek ve inancımızı kaybetmemiştik. Hepimiz aynı kararlılıkla “büyük balık avı yapacağız” diyorduk ki, kaloma hızla akmaya başladı. İşte, sonunda olmuştu. “Akya geldi” diye oltayı çekmeye başlamıştık.

BALIK AVI VIDEOLARI - FANGRI AVI VIDEOLARI

Her kes sırayla oltayı çekerek, bu kadar zaman beklediğimiz büyük balık avının keyfini çıkarıyordu. Bir süre sonra balıktan gelen tepkiler giderek azalmaya başladı. Bunun üzerine oltayı alarak bir süre balıkla ben mücadele ettim.

Evet, bu balık Akya değildi. Bu hava kesesi olan bir balığa benziyordu. Sinarit benzeri bir balık olmalıydı. Fangri veya Trança da olabilirdi. Merakla oltayı çekmeye devam ettik. Bir ara balık, 20 -25 dakikalık mücadeleden sonra yorularak, hava kesesi şiştiği için, su yüzüne kadar yükseldi. Fangri avı yapmıştık. Su yüzüne çıktığında Fangri’yi suyun yüzünde sürükleyerek tekneye yaklaştırdık. Fangri’yi tekneye aldığımızda teknede inanılmaz bir sevinç vardı. Büyük balık avı yapacağımıza inanmıştık ama, Fangri avı yapacağımızı hiç düşünmemiştik.

Balık Avı Videoları – Fangri Avı Videoları

FANGRI VE AKYA AVINDA AILE SAADETI

Fangri Avı Videosu: https://youtu.be/sPvE1Lr-w5c

Balık Avı Videoları – Fangri Avı Videoları

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.